בחרו עמוד

7 + 1 =

* ההודעה תתפרסם רק לאחר אישור

פורום דיני הגירה לקנדה – מאי

ביום 27/05/2020 אחמד שאל/ה:

נהיגה תחת השפעת סמים

הייתה לי בעבר הרשעה בנהיגה תחת השפעת סמים. חוץ מזה, אין לי עבר פלילי. האם אוכל להיכנס לקנדה לביקור ?

ביום 27/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

נהיגה תחת השפעת סמים 

שלום אחמד,

למעשה, בהחלט יכולים לסרב לך כניסה לקנדה עקב נהיגה תחת השפעת סמים. יחד עם זאת, יתכן שיש כמה דברים שתוכל לעשות על מנת שתהיה מסוגל להיכנס לקנדה. דבר ראשון, ניתן יהיה להגיש בקשה לשיקום. מצד שני, לצורך ביקור קצר, ניתן להגיש בקשה להיתר תושבות זמנית. אנא ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור לך. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 25/05/2020 נ. שאל/ה:

Working Holiday program

שמעתי על תוכנית חופשת עבודה (Working Holiday program) מחבר ואני רוצה לדעת אם אוכל להגיש את המועמדות שלי ?

ביום 25/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

Working Holiday program 

שלום נ.,

על מנת להיות זכאי להגיש את המועמדות לתכנית הזו, יש לעמוד בשני התנאים: 1) מדינת האזרחות שלך צריכה להיות ברשימת המדינות המשתתפות בתכנית. לחילופין, ניתן להיעזר בארגון מוכר על ידי רשויות ההגירה לצורך כך; ו- 2) יש לעמוד בדרישות הגיל. הדבר תלוי במדינת המוצא שלך, אך בדרך כלל במדובר בגילאים 18-30 ולפעמים גם עד גיל 35. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 24/05/2020 ליטל שאל/ה:

הגירה לקנדה

הבן שלנו הינו מעל גיל 22, אך הוא סובל ממחלה נפשית. הוא מתגורר איתנו ום תלוי בנו. אנחנו לא יכולים להשאיר אותו לבד. האם יש דרך להגיש בקשה להגירה לקנדה גם עבורו, כדי שנוכל לעבור לשם ביחד ?

ביום 24/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

הגירה לקנדה 

שלום ליטל,

יש לציין, כי קיים חריג למגבלת הגיל עבור הילדים התלויים. ניתן יהיה להגיש בקשה להגירה יחד עם הבן שלך, למרות שהוא מעל גיל 22, מכיוון שהוא עדיין תלוי בך כלכלית עקב מצבו הבריאותי.  

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 21/05/2020 מאור שאל/ה:

מעבר לקנדה

אני ואשתי מטפלים בהוריי ובאחיינית שלי. הם תלויים בנו. האם נוכל להביא אותם איתנו לקנדה ? 

ביום 21/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

מעבר לקנדה 

שלום מאור,

לא, אתה לא יכול. ייתכן שתוכל להגיש בקשה לאיחוד משפחות עבור הוריך מאוחר יותר, אך ורק לאחר שתקבל מעמד בעצמך. בכל הקשור לאחיינית שלך, ניתן יהיה להגיש בקשה עבורה רק אם היא יתומה, מתחת לגיל 18 ורווקה. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 20/05/2020 רוני שאל/ה:

מגורי קבע בקנדה

האם אוכל להגיש בקשה למגורי קבע בקנדה עם כל משפחתי ?

ביום 20/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

מגורי קבע בקנדה 

שלום רוני,

ניתן להגיש בקשה למגורי קבע יחד עם בני המשפחה שלך (התלויים) בלבד. מדובר בבן/בת הזוג, ילדים רווקים מתחת לגיל 22 (עם מספר חריגים) וילדים תלויים של ילדיך התלויים.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 19/05/2020 דורית שאל/ה:

תושבות קבע בקנדה

אני רוצה להגיש בקשה למגורי קבע בקנדה. האם יהיה קל יותר לקבל אישור עבורי קודם ורק לאחר מכן להגיש גם את הבקשה עבור בני המשפחה שלי ? 

ביום 19/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

תושבות קבע בקנדה 

שלום דורית,

לא, זה לא מומלץ, שכן בין אם תרצי להגיש את הבקשה רק עבורך ובין אם גם עבור בני המשפחה שלך, יהיה צורך לציין בטפסים את כל בני המשפחה שלך (מדרגה הראשונה) וגם לעבור את הבדיקה הרפואית. כך או אחרת, ההחלטה בתיק שלך תינתן על בסיס כל המידע שנמסר – עלייך ועל כל בני המשפחה שלך. יש לקחת בחשבון כי אם לא תצייני את בני המשפחה שלך בטפסים הרלוונטיים, לא ניתן יהיה בעתיד להגיש בקשה עבורם. יותר מזה, גם את עלולה להסתקן בגין מצג שווא, על כל המשתמע מכך.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 18/05/2020 ביאנקה שאל/ה:

מגורי קבע בקנדה

האם אוכל להגיש בקשה למגורי קבע בקנדה אם יש לי היתר לימודים לקנדה ? 

ביום 18/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

מגורי קבע בקנדה 

שלום ביאנקה,

ייתכן שתוכלי להגיש בקשה למגורי קבע, אם את עומדת בתנאים של אחת מתוכניות ההגירה. יש לזכור שבחלק מהתוכניות האלו, יהיה צורך להוכיח קיום ניסיון תעסוקתי בתוך קנדה. מאוד מומלץ להשיג באופן מיידי אישור עבודה עבור מי שמסיים את לימודיו במוסד לימודים קנדי. זה מה שסטודנטים רבים עושים לפני שהם מגישים את הבקשה שלהם לקבלת מעמד של תושב קבע בקנדה.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 17/05/2020 יונה שאל/ה:

לימודים בקנדה

אני ובן זוגי שנינו אזרחים ישראלים ואנחנו מתגוררים ביחד כבר חמש שנים. אני קיבלתי הצעה ללימודים לתואר שלישי בקנדה. אני כבר קיבלתי את האישור ללימודים דרך השגרירות הקנדית בתל אביב. בן הזוג שלי קיבל את אישור הנסיעות האלקטרוני (eTA). תכנית הדוקטורט שלי אמורה להתחיל בעוד כשלושה שבועות. בן הזוג שלי צריך ויזת עבודה, אבל הטיסות שלנו כבר הוזמנו לשבועיים מהיום ואני דואגת לתזמון. מה אנחנו צריכים לעשות?

ביום 17/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

לימודים בקנדה 

שלום יונה,

מכיוון שאתם מתכננים לטוס ביחד לקנדה בעוד כשבועיים, האפשרות הטובה ביותר היא שבן הזוג שלך יגיש בקשה לקבלת היתר עבודה פתוח ברגע שאתם מגיעים לשדה התעופה בקנדה. לשם כך, יש להכין את כל הטפסים והמסמכים הנדרשים עוד לפני הטיסה. בין השאר, יש צורך להוכיח גם את הקשר שלכם. לקבלת מידע נוסף, אנא לפנות למשרדנו.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 15/05/2020 עומר שאל/ה:

ויזת עבודה לקנדה

החברה שלנו מפעילה סטודיו לקרב מגע בטורונטו ואנחנו רוצים להביא שני מדריכים מהסניף הישראלי שלנו לסניף הקנדי. התפקיד שלהם יהיה להכשיר את המדריכים המקומיים שלנו. השכר שלהם ישולם על ידי החברה הישראלית. שניהם אזרחי ישראל. זמן העבודה המשוער שלהם בקנדה הוא בסביבות שלושה חודשים. אנחנו נצטרך שבתקופה הזו הם יהיו מסוגלים לחזור לקורס רענון של 15 ימים. השאלה שלנו היא איזה סוג של ויזה אנחנו צריכים? 

ביום 15/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

ויזת עבודה לקנדה 

שלום עומר,

המדריכים הישראלים נחשבים למבקרים עסקיים. אם שניהם מחזיקים בדרכונים ישראליים תקפים, אזי הם אינם זקוקים לויזה. אך עדיין הם יצטרכו לקבל אישור נסיעות אלקטרוני (eTA) שעולה כמה דולרים. שני המדריכים יצטרכו להצטייד במסמכים המוכיחים שהם מבקרים עסקיים – מסמכים כגון הסכמי העסקה, מכתבי הסבר משני הסניפים וכיו"ב.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 14/05/2020 לב שאל/ה:

ביקור בקנדה

אני אמור לנסוע למונטריאל מניו יורק לוועידה הבינלאומית בנושא הרובוטיקה. יש לי גרין קארד וגם דרכון ישראלי. האם אני זקוק לויזה? 

ביום 14/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

ביקור בקנדה 

שלום לב,

מחזיקי גרין קארד אמריקאי יכולים לנסוע לקנדה ללא צורך בויזה, אך עדיין יש צורך לקבל אישור נסיעות אלקטרוני (eTA) אם נכנסים לקנדה במטוס. אזרחי ארה"ב הם החריג היחיד לכלל זה.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 13/05/2020 אורנה שאל/ה:

כניסה לקנדה

בני הולך להתארח אצל משפחה בקנדה והוא רוצה לשחק הוקי באונטריו במשך 6 חודשים. האם הוא זקוק לויזה כלשהיא? 

ביום 13/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

כניסה לקנדה 

שלום אורנה,

כדי להיכנס לקנדה, בנך עשוי להזדקק לויזת תייר או לקבלת אישור נסיעות אלקטרוני (eTA). כדי לשחק הוקי בקנדה, בנך עשוי להזדקק לקבלת היתר עבודה בהתאם לנסיבות. קיימות תכניות מסוימות העשויות לאפשר לספורטאים חובבים (ומקצוענים) זרים להשתתף באירועי ספורט בקנדה ללא היתר עבודה. לפרטים – אנא לפנות למשרדנו. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 12/05/2020 עירית שאל/ה:

הגירה לקנדה

אני נולדתי וגדלתי בישראל. בעלי ואני התחתנו לפני לא מזמן. בעלי הוא אזרח קנדי. עכשיו כשאנחנו נשואים, האם זה אומר שאני יכולה לקבל גם דרכון קנדי?

ביום 12/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

הגירה לקנדה 

שלום עירית,

מי שנשוי לאזרח קנדי לא זכאי באופן אוטומתי לקבל אזרחות קנדית. יחד עם זאת, כמובן שבעלך יכול להגיש בקשה לקבלת מעמד של תושבות קבע בקנדה. לאחר קבלת המעמד של תושבות קבע, יהיה עליך להתגורר בקנדה לפחות 1095 ימים מתוך 5 שנים. בהמשך הדרך, תוכלי להגיש בקשה לקבלת אזרחות גם כן. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 11/05/2020 דוד שאל/ה:

ויזת נישואין לקנדה

אני ובת הזוג שלי ביחד כבר 4 שנים, ויש לנו בת משותפת. בת הזוג שלי היא אזרחית קנדית והיא שוקלת את האופציה ללמוד תואר שני בקנדה. היא חושבת שננהל שם חיים טובים יותר. מה עלינו לעשות בכדי שאני וגם בתנו נוכל להצטרף אליה? האם עלינו להתחתן קודם?

ביום 11/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

ויזת נישואין לקנדה 

שלום דוד, 

נראה על פניו, כי יש אפשרות להגיש בקשה להגירה על בסיס מערכת ההיחסים. אין חובה להיות נשוי כל עוד אתה יכול להוכיח את הקשר בתור ידועים בציבור. באופן כללי, זה אומר שעליך להוכיח שהקשר הוא אמיתי ולהראות שאתם חיים ביחד לפחות שנה ברציפות. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 10/05/2020 בני שאל/ה:

תעודת התאזרחות

אני מנסה להגיש בקשה לתעודת התאזרחות, ובטופס הבקשה מבקשים ממני מידע על הוריי ועל הסבים שלי. אין לי את כל המידע על הסבא והסבתא שלי. נולדתי בישראל וכך גם הוריי, אבל סבא וסבתא שלי נולדו בקנדה, ושניהם נפטרו. מה עלי לכתוב בטופס ? 

ביום 10/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

תעודת התאזרחות 

שלום בני,

רשויות ההגירה מבקשות את המידע אודות הסבים שלך לצורך קביעת זכאותך לקבלת אזרחות קנדית. אם רשויות ההגירה לא יקבלו את כל המידע הרלוונטי, הדבר עלול לפגוע בהליך ואף לגרום לסירוב בקשתך. לכן, ההמלצה היא תמיד לספק את כל המידע הנדרש. אם בכל זאת, יש משהו שלא יודעים, אז ניתן לכתוב "לא ידוע" במקום המתאים בטופס. כמו כן, נראה כי אתה הדור השני שנולד מחוץ לקנדה, ולכן אנחנו מציעים לך קודם להוכיח את הזכאות שלך לאזרחות קנדית ורק לאחר מכן להגיש בקשה לקבלת תעודת התאזרחות. 

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 08/05/2020 גלינה שאל/ה:

ויזת אירוסין לקנדה

אני גרה הרבה שנים בקנדה על מעמד של תושבות קבע. אני נמצאת במערכת יחסים עם ישראלי. אנחנו לא נשואים וכרגע זה לא על הפרק. אני רוצה להגיש בקשה עבורו כדי שהוא יוכל להגיע ולקבל מעמד חוקי בקנדה. איך אני יכולה לעשות זאת?

ביום 08/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

ויזת אירוסין לקנדה 

שלום גלינה,

בהתאם לנסיבות, ייתכן ויהיה ניתן להגיש בקשה להגירה לקנדה על בסיס מערכת היחסים. במקרה כזה יש להוכיח כי למרות המרחק וההפרדה הפיזית, אתם הייתם תלויים זה בזו למשך שנה לפחות. לפרטים, אנא ליצור קשר איתנו ונשמח לעזור לכם.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 07/05/2020 ליובה שאל/ה:

לימודים בקנדה

אני רוצה ללכת ללמוד בקנדה, מתי צריך להוציא ויזת לימודים?

ביום 07/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

לימודים בקנדה

שלום ליובה,

קודם כל עליך להתקבל למוסד לימודים מוכר על ידי רשויות ההגירה הקנדיות, לאחר מכן להגיש בקשה לאישור לימודים. כחלק מהבקשה, עליך להסביר למה את רוצה ללמוד דווקא בקנדה ועליך להראות שאת יכולה לממן את שכר הלימוד וכן לשאת בצרכי המחיה בקנדה.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 07/05/2020 חזי שאל/ה:

עבודה בקנדה

קיבלתי הצעת עבודה בחברה בהליפקס קנדה. אני צריך להגיש את הבקשה לאשרת עבודה או המעסיק?

ביום 07/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:

עבודה בקנדה 

שלום חזי,

הצורך באשרת עבודה בקנדה תלוי באופי העבודה. באופן כללי, אתה צריך להגיש בקשה לאשרת עבודה, לאחר שהמעסיק עושה מספר צעדים מצדו ומקבל את האישורים הנדרשים המאפשרים לו להעסיק עובד זר. לפרטים – אנא פנה למשרדנו.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

ביום 06/05/2020 דב שאל/ה:
תושבות קבע בקנדה

שמי דב, אני בן 27 ומתגורר כרגע בישראל. סיימתי את לימודי התואר הראשון שלי באוניברסיטת תל אביב. אני מועסק כמעט 3 שנים בתור מנהל שירות בחברה ידועה. אני מעוניין לעבור לקנדה. מה אני צריך לעשות ?

ביום 06/05/2020 כהן ברוש משרד עו"ד הגיב:
תושבות קבע בקנדה 

שלום דב,

ממה שסיפרת לנו, ייתכן כי הינך זכאי להגיש את המועמדות שלך בהתאם לתוכנית העובדים המיומנים הפדרלית במסגרת אקפרס אנטרי. עם זאת, יש צורך במידע נוסף על מנת שנוכל לתת לך תשובה מדויקת יותר. יש מספר גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון כגון הבקיאות בשפה האנגלית או הצרפתית, קיום הצעת עבודה בקנדה וכיו"ב. אנא פנה אלינו ונשמח לערוך בדיקה יסודית.

בברכה,
כהן ברוש משרד עו"ד

כהן ברוש משרד עו"ד

מנחם בגין 156, קומה 26, תל אביב 6492109 ישראל

טל': 053-7471900 מארה"ב: 347-436-7672

כל הזכויות שמורות לכהן ברוש משרד עו"ד
דילוג לתוכן