ויזת סטארט-אפ לקנדה

מאמר זה מסביר כיצד להתקבל לתכנית "סטארט-אפ ויזה" הקנדית. קנדה היא המדינה הראשונה בעולם המציעה תכנית הגירה מסוג זה. מועמדים מצליחים יכולים להקים ולנהל עסק מקורי, חדשני, ותחרותי ברמה הגלובלית אשר מעסיק עובדים קנדים. לאחר הקמת העסק, היזמים יקבלו מעמד של תושבי קבע בקנדה!

מסלול הגירה לקנדה עבור יזמים

ויזת סטארט אפ לקנדה היא תכנית הגירה לקנדה קבועה חדשה (מחודש מארס 2018) אשר פורסמה על ידי ממשלת קנדה במטרה למשיכת יזמי חברות הזנק (סטארט-אפ) להגר אל קנדה. התכנית התחילה כפיילוט אבל בגלל הביקוש הגבוה והעניין הגובר מצד יזמים אזרחי מדינות העולם קיבלה מעמד קבוע. תכנית "סטארט-אפ ויזה" נועדה למשוך יזמים בעלי רעיונות עסקיים פורצי דרך להגר לקנדה ולהגשים את החלום של הקמת חברת הזנק בינלאומית בסביבה נוחה ותומכת. המועמדים האידאליים הם אנשים שיש להם רצון ופוטנציאל להקים חברה ולתרום לכלכלת קנדה.

יצירת תכנית עסקית מוצלחת

על מנת לקבל אשרת משקיע בקנדה, עליכם לבחור בין רכישת עסק קיים בקנדה לבין הקמת עסק חדש. הסכום הנדרש משתנה ממחוז למחוז.

זיכרו כי הרעיון שלכם צריך להיות חדשני ותחרותי בזירה הגלובלית. בעסק גם צריכים לעבוד בעיקר אזרחי קנדה. התכנית העסקית צריכה להיות יצירתית, אבל גם מציאותית.

רשימת דרישות לבעל העסק עבור ויזת סטארט-אפ

ההצעה העסקית יכולה לכלול עד 5 חברים.
כל חבר חייב להיות בעל זכות הצבעה של לפחות 10% מכלל המניות הקיימות.
חברים וארגונים התומכים ברעיון העסקי שלכם חייבים להחזיק ביחד למעלה מ -50% מזכויות ההצבעה מכלל המניות הקיימות.

דרישות לניהול ופעילות של העסק:

  • אתם חייבים לנהל את העסק בקנדה באופן פעיל ומתמשך.
  • עיקר הפעילות של העסק צריכה להיות מרוכזת בקנדה.
  • העסק שלכם חייב להיות מיוסד ורשום בקנדה.
  • מובן שייתכן ואינכם יכול לענות על כל הדרישות אלה באופן מיידי. עם זאת, עליכם לשכנע את רשויות ההגירה לקנדה כי אתם מתכוון לעמוד בתנאים ברגע שתקבלו מעמד של תושב קבע בקנדה.

התחייבות מארגון קנדי בעל סמכות

על מנת להיות זכאי לקבל ויזת סטארט-אפ לקנדה, עלכם לקבל מכתב תמיכה ותעודת התחייבות מארגון בעל סמכות לתמוך במועמד המעוניין לקבל ויזת יזמות. ארגונים אלה קיבלו אישור לספק תמיכה ליזמים מממשלת קנדה. ארגונים אלו כוללים קרנות הון סיכון, משקיעי "אנג'ל", וחממות עסקיות. לקבלת רשימה מלאה אפשר להיכנס אל אתר האינטרנט של ממשלת קנדה.

חשוב להרשים את הארגון עם התכנית העסקית שלכם. לכל ארגון יש תנאים ונהלים משלו. לפני הצגת התכנית חשוב להקפיד לפעול לפי הנחיות הארגון להגשת תכניות עסקיות. בסופו של דבר, עלייכם לעמוד בדרישות הארגון, להציג את התכנית העסקית שלכם, ולשכנע את חברי ההנהלה כי הרעיון שלכם שווה תמיכה.

תעודת ההתחייבות ומכתב התמיכה חייבים לאשר כי יש לכם את תמיכת הארגון לפחות באחת מהפעולות הבאות:

  • קרן הון סיכון המאשרת השקעה מינימאליות כוללת של 200 אלף דולר
  • קבוצת משקיעי אנג'ל המאשרים השקעה מינימאליות של 75,000 $
  • חממה עסקית המאשרת את קבלתכם לתכנית החממה

מבחן שליטה באנגלית או צרפתית

לקבלת הוויזה לקנדה עליכם להפגין את הידע באנגלית או בצרפתית. בין המבחנים המקובלים על ידי ממשלת קנדה ישנם מבחני ה – CELPIP, IELTS או TEF. במידה ועברתם מבחן לפני הפנייה לקבלת הוויזה, תוצאות המבחן יכולות להיות לכל היותר מלפני שנתיים. אתם חייבים לקבל ציון השווה ערך לכל הפחות ל- 5 בחישוב המיומנות בשפות קנדה (CLB) כדי להיות זכאיים לאשרת יזם.

הון עצמי להגירה לקנדה

עליכם להראות כי ברשותכם מספיק כספים כדי לפרנס את עצמכם ו\או את בני המשפחה שלכם. אל תצפו לקבל תמיכה כספית מהממשלה במסגרת תכנית ויזת היזמים. הסכום המינימלי של הכסף שתצטרכו תלוי במספר הנפשות במשפחה שמהגרים לקנדה. כך למשל, רווק ללא ילדים חייב להיות בעל לפחות 12,475 $ קנדיים. אם המועמד הוא אב למשפחה עם אישה ושני ילדים, הסכום המינימלי הוא 23,181 דולר קנדיים. כדי לבדוק מה הדרישה עבור המשפחה שלכם בקרו באתר ממשלת קנדה. לצרכי חישוב הכספים לכלכלת המשפחה בקנדה לא מחשיבים הלוואות שקיבל המועמד. שימו לב כי חייב להוכיח כי הכספים ניתנים להעברה בנקאית וזמינים לשימושו של מבקש הוויזה לקנדה.

צרו קשר

פנו למשרד שלנו לקבלת מידע נוסף על ויזת יזמים. המומחים שלנו יתנו לכם יעוץ אישי ומקצועי על מנת להעריך את סיכוייכם לקבל ויזת יזמים לקנדה. תנו לנו להוביל אתכם להצלחה!
דילוג לתוכן