תוכנית הגרלת גרין קארד – הדרך אל החלום האמריקאי

תוכן עניינים:

מבוא

החלום לבנות חיים חדשים בארצות הברית הוא שאיפה רבת עוצמה עבור הרבה אנשים ברחבי העולם. עם זאת, מורכבות של מערכת ההגירה האמריקאית יכול להיות אתגר מרתיע. תוכנית ויזה גרין קארד, היא הזדמנות ייחודית המציעה קרן של תקווה למי שמחפש הזדמנות לקרוא לארצות הברית ביתם הקבוע. תוכנית זו, הידועה גם בשם הגרלת גרין קארד או הגרלת ה-DV ,מאפשרת לקבל סטטוס של תושב קבע לאנשים ממדינות עם שיעורי הגירה נמוכים לארה"ב.

במדריך מקיף זה, נחקור את המורכבויות של תוכנית הגרלת גרין קארד, את ההיסטוריה העשירה שלה, קריטריוני הזכאות, תהליך הבקשה והתגמולים הפוטנציאליים הממתינים למועמדים. בין אם אתם מתכוונים להשתתף בהגרלה או סתם סקרנים לגבי תוכנית ההגירה, מאמר זה יספק תובנות חשובות והדרכה מעשית כדי לנווט את המסע שלפניכם.

סקירה היסטורית

שורשיה של תוכנית הגרלת גרין קארד ניתן לייחס לחוק ההגירה משנת 1965, אשר ביטל את שיטת מכסות המוצא הלאומית ארוכת השנים, שהעדיפה מאוד מהגרים ממדינות מערב אירופה. חקיקה זו הובילה לעידן חדש של מדיניות ההגירה, והעבירה את המיקוד לעבר איחוד משפחות והעסקת עובדים מיומנים כדי לתמוך בכלכלה אמריקאית.

אך גם הרפורמות המתקדמות אלו, לא השפיעו רבות על איזון במגוון המהגרים שהגיעו לחופיה של ארצות הברית. בסוף שנות ה-80, התברר יותר ויותר שמערכת ההגירה הקיימת הועילה באופן לא פרופורציונלי למדינות מסוימות, בעיקר לאלו עם קהילות מהגרים מבוססות או קשרים היסטוריים הדוקים עם ארצות הברית.

מתוך הכרה בפער זה, חברי הקונגרס, בראשות הנציג ברוס מוריסון מקונטיקט, הציעו להקים תוכנית חדשה לקידום גיוון רב יותר באוכלוסיית המהגרים של המדינה. יוזמה זו צברה אחיזה ובסופו של דבר שולבה בחוק ההגירה, אשר הנשיא ג'ורג' ה.וו. בוש ב-29 בנובמבר 1990 חתם.

תוכנית הגרלת גרין קארד, נולדה מתוך חקיקה זו. היא תוכננה לספק מסלול ייחודי עבור אנשים ממדינות עם שיעורי הגירה נמוכים היסטורית לארצות הברית כדי לקבל תושבות קבע. המטרה העיקרית של התכנית הייתה לגוון את מאגר המהגרים הנכנסים למדינה, לטפח חברה רב-תרבותית ומכילה יותר.

ההגרלת הראשונה נערכה בשנת 1995, הבקשות התקבלו מאוקטובר עד נובמבר של השנה הקודמת. הגרלה זו משכה תגובה מוחצת, עם מיליוני אנשים מלאי תקווה ברחבי העולם שהתחרו על ההזדמנות הנחשקת להתחיל חיים חדשים בארצות הברית.

בשנותיה הראשונות, להגרלת גרין קארד היו אתגרים וביקורות רבים, אשר הטילו ספק ביעילותה ובהגינותה. עם זאת, התומכים טענו כי התוכנית לא רק מקדמת גיוון אלא גם מחזקת את המרקם הכלכלי והתרבותי של המדינה על ידי קבלת פנים של אנשים מוכשרים מתרבויות שונות.

במהלך שלושת העשורים האחרונים, תוכנית הגרלת גרין קארד עברה מספר רפורמות והתאמות כדי לתת מענה לדאגות המתפתחות וכדי להסתגל לדפוסי ההגירה המשתנים. שינויים אלה כללו שינויים בקריטריונים לזכאות, התאמות בהקצאת אשרות בין אזורים ויישום אמצעי אבטחה מחמירים יותר לשמירה על שלמות התוכנית.

למרות השינויים הללו, מטרתה של התוכנית לקדם גיוון ומתן מסלול לאנשים ממדינות חסרות ייצוג, נותרה איתנה. הגרלת גרין קארד ממשיכה להוות מגדלור של תקווה עבור אינספור אנשים ברחבי העולם, ומציעה להם הזדמנות ללכת אחרי החלום האמריקאי ולתרום לפסיפס התרבותי העשיר של המדינה.

עם כניסת התוכנית לעשור השלישי שלה, לא ניתן להפריז במשמעותה ובהשפעתה על נוף ההגירה האמריקאי. היא משמשת עדות למחויבותה של האומה לאמץ את השונות ולספק הזדמנויות לאנשים מכל קצוות תבל לתרום לפיתוח ולשגשוגה המתמשכים של ארצות הברית.

איך הגרלת גרין קארד עובדת ?

תוכנית הגרלת גרין קארד, המכונה לעתים קרובות פשוט כמו הגרלת DV, היא הזדמנות ייחודית ומבוקשת מאוד עבור אנשים ברחבי העולם. תוכנית זו מאפשרת למשתתפים הזכאים להגיש בקשה להזדמנות לקבל אשרת מהגר, הידועה בכינויה גרין קארד. החזקת גרין קארד מעניקה למקבל מעמד של תושבות קבע בארה"ב, שמגיע עם מגוון הטבות משמעותיות, כולל הזכות לחיות ולעבוד באופן קבוע בארה"ב, גישה לשירותי הבריאות והחינוך, והפוטנציאל לקבל אזרחות אמריקאית בהמשך.

מדי שנה, משרד החוץ האמריקאי מנהל את הגרלת ה-DV ומקצה מספר מוגבל של ויזות, בדרך כלל בסביבות 50,000. אשרות אלו מחולקות באמצעות תהליך בחירה אקראי, אשר נועד להיות הוגן וחסר פניות כאחד. האקראיות של תהליך הבחירה מבטיחה שלכל משתתף זכאי יש סיכוי שווה להיבחר, ​​ללא קשר לרקע שלו, רמת השכלתו, מצבו התעסוקתי או מצבו הכלכלי.

המטרה העיקרית של תוכנית הגרלת ה-DV היא לקדם גיוון בקרב אוכלוסיית המהגרים של ארה"ב על ידי מתן הזדמנות לאנשים ממדינות עם שיעורי הגירה נמוכים היסטורית לארה"ב להשיג דריסת רגל קבועה במדינה. מדי שנה, ממשלת ארה"ב קובעת אילו מדינות זכאיות להשתתף בהתבסס על נתוני הגירה מחמש השנים הקודמות. אזרחים ממדינות ששלחו יותר מ-50,000 מהגרים לארצות הברית בחמש השנים האחרונות אינם זכאים להגיש מועמדות.

תהליך הגשת הבקשה להגרלת גרין קארד הוא פשוט אך דורש תשומת לב קפדנית לפרטים. על המועמדים להגיש טופס מקוון במהלך תקופת הרישום המיועדת, המתרחשת בדרך כלל בסתיו. הטופס אוסף מידע חיוני, כגון שם המבקש, תאריך לידה, ארץ המוצא, השכלה או ניסיון בעבודה. על המועמדים גם לספק תמונה עדכנית העונה על דרישות ספציפיות.

לאחר סגירת תקופת הבקשה, משרד החוץ האמריקאי עורך הגרלה אקראית לבחירת הזוכים. מועמדים נבחרים מקבלים הודעה וניתנות להם הנחיות כיצד להמשיך בבקשת הוויזה שלהם. חשוב לציין שבחירה בהגרלה אינה מבטיחה ויזה. אנשים שנבחרו עדיין חייבים לעמוד בכל דרישות הזכאות ולעבור בדיקת רקע יסודית, בדיקה רפואית ותהליך ריאיון.

תוכנית הגרלת גרין קארד מייצגת הזדמנות משנה חיים עבור אנשים רבים, ומציעה להם דרך לחיים חדשים בארצות הברית. עבור אלה שנבחרו, אלו יכולות להיות הזדמנויות חינוכיות ומקצועיות חדשות, הזדמנות להתאחד עם בני משפחה שכבר חיים בארה"ב, ואפשרות להפוך לאזרחי ארה"ב בעתיד. תוכנית זו היא תחרותית ביותר, כאשר בכל שנה מיליוני מועמדים מתחרים על המקום הנחשק ביותר.

לסיכום, הגרלת ויזת גרין קארד היא מרכיב קריטי במערכת ההגירה של ארה"ב, שמטרתו לטפח חברה מגוונת ומכילה יותר. מועמדים פוטנציאליים יכולים לנווט טוב יותר את המורכבות של הגרלת הגרין קארד ולהגדיל את סיכוייהם להגשים את החלום של תושבות קבע בארצות הברית על ידי הבנת מטרות התוכנית, תהליך הגשת הבקשה וקריטריונים לזכאות.

השתתפות בתוכנית זו מחייבת את המועמדים לעמוד בקריטריוני זכאות ספציפיים, הניתנים לשינוי מדי שנה. למועמדים פוטנציאליים חיוני לעיין בדרישות העדכניות ביותר שפורסמו על ידי משרד החוץ של ארה"ב כדי להבטיח תאימות. להלן סקירה מפורטת של קריטריוני הזכאות העיקריים.

 1. ארץ זכאות

על המועמדים להיות ילידי מדינות עם שיעורי הגירה נמוכים היסטורית לארצות הברית. משרד החוץ האמריקאי מעדכן את רשימת המדינות הזכאיות מדי שנה, בהתבסס על נתוני הגירה מחמש השנים הקודמות. מדינות ששלחו יותר מ-50,000 מהגרים לארצות הברית בחמש השנים האחרונות אינן נכללות ברשימה.

 1. דרישות לימודים או ניסיון בעבודה

על המועמדים לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים כדי להיות זכאים להגרלת DV:

השכלה: על המבקש להיות בעל השכלה תיכונית לפחות או שווה ערך לה. השכלה תיכונית פירושה סיום מוצלח של 12 שנות לימוד.

ניסיון בעבודה: לחילופין, מועמדים יכולים להעפיל עם לפחות שנתיים של ניסיון בעבודה בחמש השנים האחרונות במשלח יד הדורש לפחות שנתיים של הכשרה או ניסיון. מסד הנתונים O*Net Online של משרד העבודה האמריקאי משמש לקביעת מקצועות מתאימים.

. להלן טבלה המסכמת את דרישות ההשכלה והניסיון בעבודה:

קריטריוניםפרטים
השכלהתעודת בגרות או שווה ערך
ניסיון תעסוקתיהכשרהתעסוקתית של שנתיים בחמש השנים האחרונות

גורמים פוסלים

גורמים מסוימים יכולים לפסול מועמד מהשתתפות בתוכנית הגרלת הגרין קארד. גורמים אלה כוללים בין היתר:

רישום פלילי: מועמדים בעלי רישום פלילי מסוים, כגון הרשעות בפלילים או פשעים הכרוכים בעוולה מוסרית, עשויים להיפסל.

הפרות הגירה קודמות: אנשים שהפרו בעבר את חוקי ההגירה של ארה"ב, כגון שהיית יתר או מסירת מידע כוזב על בקשות הגירה, עשויים להיות לא זכאים.

חששות לביטחון לאומי: מעורבות בפעילויות שעלולות להוות איום על הביטחון הלאומי, כגון טרור או ריגול, תגרום לפסילה.

גורמי פסילההסבר
רישום פליליהרשעות בעבירות חמורות, פשעים הכרוכים בעוולה מוסרית
הפרות הגירה קודמותעיכובים בוויזה, מידע כוזב בבקשות
חששות לביטחון לאומיהשתתפות בפעולות טרור, ריגול

עמידה בקריטריונים לזכאות להגרלת הגרין קארד היא הצעד הראשון לקראת קבלת ויזת DV. מועמדים פוטנציאליים צריכים לעיין ביסודיות בהנחיות העדכניות ביותר שמתפרסמות על ידי משרד החוץ האמריקאי מדי שנה כדי להבטיח שהם עומדים בכל הדרישות. על ידי הבנת הקריטריונים הללו, המועמדים יכולים להכין טוב יותר את טפסי ההגרלה שלהם ולשפר את סיכוייהם לזכות בה.  

תהליך הבקשה

תהליך הגשת הבקשה לתוכנית ה-DV בנוי כדי להבטיח בחירה הוגנת ויעילה של מועמדים מתאימים. התהליך כולל מספר שלבים, לכל אחד דרישות ותאריכים ספציפיים. הנה סקירה מפורטת של התהליך, כולל מידע רלוונטי וטבלאות שימושיות להבהרה.

 1. תקופת רישום

תקופת הרישום של ההגרלה מתרחשת בדרך כלל פעם בשנה, בדרך כלל בסתיו. במהלך תקופה זו, אנשים זכאים יכולים להגיש את הטפסים שלהם באופן מקוון דרך האתר הרשמי של DV Lottery. תקופת ההרשמה נמשכת בדרך כלל מספר שבועות, וחשוב להגיש את הטפסים במהלך פרק זמן זה.

שלבהסבר
משך הזמןמספר שבועות בסתיו
הגשהמקוון דרך האתר הרשמי
מידע נדרשמידע אישי, מידע על השכלה או ניסיון בעבודה ותצלום עדכני.

2. מידע ותיעוד

על המועמדים לספק מידע מדויק ומלא בעת הגשת הטפסים שלהם. זה כולל:

פרטים אישיים: שם מלא, תאריך לידה, מין, ארץ לידה ופרטים ליצירת קשר.

תעודות לימודים או ניסיון בעבודה: מידע על רמת ההשכלה הגבוהה ביותר של המבקש או ניסיון תעסוקתי רלוונטי.

תיעוד תומך: תמונה עדכנית העומדת בדרישות ספציפיות שנקבעו על ידי משרד החוץ האמריקאי.

המידע הדרושפרטים
מידע אישישם, תאריך לידה, מין, ארץ לידה, פרטי התקשרות
השכלה/ניסיון תעסוקתירמת השכלה גבוהה ביותר או ניסיון תעסוקתי רלוונטי
מסמכים תומכיםתצלום שעומד בסטנדרט של משרד החוץ האמריקאי
 1. תהליך בחירה אקראית

לאחר סגירת תקופת הרישום, משרד החוץ האמריקאי מבצע תהליך בחירה אקראי כדי לקבוע מי יהיה זכאי להמשיך בתהליך בקשת הוויזה. תהליך זה ממוחשב ומבטיח שלכל הטפסים יש סיכוי שווה להיבחר.

שיטת הבחירההסבר
רישום אקראיבחירה ממוחשבת מבטיחה סיכוי שווה לכל המועמדים הזכאים.
הודעהמועמדים נבחרים ("זוכים") מקבלים הודעה באמצעות בדיקת סטטוס המשתתף באתר הרשמי של ההגרלה
 1. הודעה והנחיות נוספות

מועמדים שנבחרו, המכונים לעתים קרובות "זוכים", מקבלים הודעה באמצעות בדיקת סטטוס המשתתף באתר הרשמי של DV Lottery. הם מקבלים הנחיות נוספות כיצד להמשיך עם בקשת הוויזה. התהליך כולל מילוי טופס DS-260, איסוף המסמכים התומכים הדרושים והכנה לריאיון בשגרירות.

שלבהסבר
הודעההזוכים מקבלים הודעה באמצעות בדיקת סטטוס המשתתף באתר הרשמי של ההגרלה
שלב הבאמילוי של טופס DS-260, איסוף מסמכים תומכים ותיכנון לראיון הוויזה
 1. בקשה לוויזה וריאיון

הזכייה אינה מבטיחה הנפקת ויזת הגירה. על הזוכים לעבור תהליך בקשת ויזה יסודי, הכולל:

מילוי טופס DS-260: טופס בקשת ויזת מהגר מקוון;

הגשת מסמכים תומכים: כגון תעודות לידה, תעודת יושר מהמשטרה, תעודות השכלה או הוכחת ניסיון עבודה;

ריאיון ויזה: נערך בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב, שם המועמדים נדרשים לספק נתונים ביומטריים ולעבור בדיקה רפואית.

שלבי הגשת בקשה לוויזהפרטים
טופס DS-260טופס מקוון
מסמכים תומכיםתעודת לידה/יושר/השכלה/ניסיון תעסוקתי
ריאיון הוויזהנערך בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב, כולל נתונים ביומטריים ובדיקה רפואית
 1. בדיקות רקע והחלטה סופית

על המועמדים לעבור בדיקות רקע מקיפות ולעמוד בכל דרישות הזכאות. ההחלטה הסופית להנפיק ויזת הגירה מתקבלת לאחר ריאיון הוויזה וכל הבדיקות הדרושות.

שלבים אחרוניםהסבר
בדיקות רקעבדיקות מקיפות לרישום פלילי, עבירות הגירה קודמות ובעיות ביטחון לאומי.
החלטה סופיתמתקבלת אחרי בדיקה מוצלחת של כל הדרישות

תהליך הגשת בקשה להגרלת גרין קארד כולל שלבים מרובים, מהרישום הראשוני ועד להנפקת הוויזה הסופית. כל שלב מצריך תשומת לב קפדנית לפרטים ועמידה בהנחיות הניתנות על ידי משרד החוץ האמריקאי. על ידי הבנה וביצוע של השלבים המפורטים לעיל, מועמדים יכולים לשפר את סיכוייהם להצליח לקבל אשרת הגירה.

הריאיון והשלבים האחרונים בתהליך הגרלת גרין קארד

לאחר שנבחרו בהגרלה, על המועמדים לעבור סדרה של שלבים אחרונים כדי להבטיח את קבלת הוויזה שלהם ולהתכונן לרילוקיישן לארצות הברית. חלק זה של התהליך הוא קריטי וכולל ריאיון אישי בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב, סקירת תיעוד יסודית ועמידה בכל הדרישות המשפטיות והפרוצדורליות.

כפי שכבר צוין, מועמדים יידרשו להגיע לריאיון אישי בשגרירות או קונסוליה אמריקאית ייעודית במדינת מגוריהם. במהלך ריאיון זה, קצין קונסולרי יסקור ביסודיות את התיעוד של המבקש, יאמת את זכאותו ויעריך את קבילותו לארצות הברית בהתבסס על גורמים שונים, כולל בריאות, עבר פלילי וסיכונים ביטחוניים פוטנציאליים.

מועמדים מצליחים יקבלו את אשרת ההגירה שלהם, המעניקה להם מעמד של תושבות קבע בארצות הברית. לאחר מכן הם יוכלו לעשות את הסידורים הנדרשים כדי לנסוע לארה"ב ולהתחיל את חייהם החדשים כתושבי קבע חוקיים.

חשוב לציין כי תכנית הגרלת גרין קארד היא תחרותית ביותר, עם מיליוני בקשות המתקבלות מדי שנה. על המועמדים לגלות סבלנות, לעקוב אחר הוראות בקפדנות ולספק מידע מדויק ואמיתי לאורך כל התהליך.

 1. זימון לריאיון

מועמדים נבחרים, המכונים "זוכים", יקבלו הודעה ויסופקו להם הנחיות לקביעת ריאיון אישי בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב המיועדים במדינת מגוריהם. תאריך הריאיון והמיקום נקבעים בהתאם לזמינות השגרירות או הקונסוליה ומספר התיק של הפונה.

שלבפרטים
הודעותהזוכים מקבלים הודעה באמצעות בדיקת סטטוס המשתתף באתר הרשמי של הגרלת DV
זימוןניתנות הנחיות לקביעת ראיון אישי בשגרירות או הקונסוליה של ארה"ב המיועדים לכך
 1. הכנה לריאיון

על המועמדים להתכונן לריאיון על ידי איסוף וארגון כל התיעוד הנדרש. זה כולל אך לא מוגבל ל:

דרכון תקף: דרכון עדכני לכל פונה;

דף אישור: דף אישור הכניסה של ההגרלה;

טופס DS-260: טופס בקשה לוויזת מהגר מקוון מלא;

צילומים: צילומים עדכניים בגודל דרכון העומדים בדרישות ספציפיות של משרד החוץ האמריקאי.

מסמכים אזרחיים: תעודות לידה, תעודות נישואין, תעודת גירושין (אם רלוונטי) ותעודת יושר;

בדיקה רפואית: בדיקה רפואית הנערכת על ידי רופא מוסמך, לרבות רישומי חיסונים.

שלבפרטים
הודעותהזוכים מקבלים הודעה באמצעות בדיקת סטטוס המשתתף באתר הרשמי של הגרלת DV
זימוןניתנות הנחיות לקביעת ראיון אישי בשגרירות או הקונסוליה של ארה"ב המיועדים לכך
טופס DS-260טופס בקשה לוויזת הגירה מקוון מלא
תצלומיםצילומים עדכניים בגודל דרכון העומדים בדרישות ספציפיות של משרד החוץ האמריקאי
מסמכי אזרחתעודות לידה, נישואין, גירושין ותעודת יושר
בדיקת רופאנערך על ידי רופא מורשה, כולל פנקס חיסונים
 1. תהליך הריאיון

במהלך הריאיון, קצין קונסולרי יבדוק את התיעוד של המבקש ויוודא את זכאותו. הקצין יעריך את קבילות המבקש לארה"ב בהתבסס על מספר גורמים:

אימות זהות: אישור זהות המועמד ופרטיו האישיים;

הערכת בריאות: הבטחה שהמועמד עומד בדרישות הבריאות ונקי ממחלות מדבקות;

היסטוריה פלילית: סקירת רישום פלילי כלשהו כדי לקבוע אם המבקש מהווה סיכון;

ערכה ביטחונית: הערכת כל סיכונים ביטחוניים פוטנציאליים או זיקה לפעילויות טרור;

הריאיון כולל בדרך כלל סדרה של שאלות בנוגע לרקע, השכלתו, ניסיון העבודה וכוונותיו של המועמד בארצות הברית.

בזמן הריאיוןפרטים
אימות זהותאישור פרטים אישיים וזהות
הערכת בריאותתוצאות בדיקות רפואיות וחיסונים
היסטוריה פליליתסקירת רישום פלילי וכל נושא משפטי בעבר
בדיקת אבטחההערכת סיכונים ביטחוניים פוטנציאליים או השתייכות לפעילויות טרור
 1. נהלים לאחר הריאיון

לאחר הריאיון, המועמדים יקבלו הודעה בדבר ההחלטה. אם יאושר, המבקש יקבל את אשרת ההגירה שלו, אשר תוכנס בדרכונו.

שלבים לאחר הראיוןפרטים
אישור ויזהאם אושרה, הוויזה מוכנסת בדרכון של המבקש
דחיית ויזהאם נדחה, הפונים מקבלים נימוקים, ואם רלוונטי, מידע על אופן הערעור
 1. נסיעה לארצות הברית

מי שקיבל את הוויזה חייב להיכנס לארצות הברית לפני פג תוקפה של הוויזה שלו, בדרך כלל תוך שישה חודשים ממועד ההנפקה. כאשר יגיעו לארה"ב יציגו את חבילת הוויזה שלהם לקצין המכס והגנת הגבולות האמריקאי (CBP) בנמל הכניסה.

שלבים אחרוניםפרטים
סידורים לפני הנסיעהבצע את סידורי הנסיעה הדרושים כדי להיכנס לארה"ב
כניסה לארה"בהצג חבילת ויזה לקצין CBP בנמל הכניסה
מעמד תושב קבעלאחר שהתקבלו, המועמדים הופכים לתושבי קבע חוקיים ומקבלים את הגרין קארד שלהם בדואר

השלבים האחרונים של תוכנית הגרלת גרין קארד כוללים הכנה מפורטת ועמידה בדרישות ההגירה של ארה"ב. החל מתזמון והגעה לריאיון ועד למעבר הבדיקה הרפואית והצגת מסמכים בנמל הכניסה, על המועמדים למלא אחר ההנחיות בקפדנות. סבלנות ותשומת לב לפרטים הם קריטיים מכיוון שהתהליך הוא תחרותי ביותר, עם מיליוני מועמדים בכל שנה. השלמה מוצלחת של צעדים אלו מעניקה למועמדים תושבות קבע בארצות הברית, ופותחת דלת להזדמנויות חדשות ולאפשרות לאזרחות אמריקאית.

העמלות הרלוונטיות בתהליך הגרלת גרין קארד

ניווט בתהליך הגרלת הגרין קארד כולל מספר שלבים, כל אחד עם העלויות הנלוות לו. ידיעת העמלות הללו מראש יכולה לעזור לך להתכונן טוב יותר מבחינה כלכלית ולהימנע מהפתעות. במשרד עורכי דין כהן ברוש, אנו מספקים שקיפות והכוונה לגבי כל ההוצאות הפוטנציאליות בהן אתם עלולים להיתקל במהלך מסע זה.

 1. דמי השתתפות בהגרלת גרין קארד

ההשתתפות בהגרלת הגרין קארד היא לגמרי חינמית. עם זאת, כדי להבטיח שהבקשה תהיה מלאה ומדויקת כדאי לדרוש סיוע מקצועי. במשרד שלנו תמצאו שירותים מקיפים ומקצועיים עבור צורך זה.

 1. דמי טיפול בבקשה

לאחר הזכייה, המועמדים יצטרכו לשלם עמלות שונות הקשורות לטיפול בבקשת הוויזה שלהם:

עמלת טופס DS-260: עמלה זו נדרשת עבור בקשת אשרת מהגרים מקוונת (טופס DS-260). נכון לשנת 2024, האגרה היא $330 לכל מבקש.

דמי בדיקה רפואית: כל המועמדים חייבים לעבור בדיקה רפואית על ידי רופא מאושר. עלות הבחינה זו עשויה להשתנות ממדינה למדינה, אך בדרך כלל נעה בין $200 ל-$500.

אגרת תעודת יושר: על המועמדים לקבל אישורי משטרה מכל מדינה בה הם מתגוררים יותר משישה חודשים מגיל 16. התשלום עבור תעודות אלו משתנה בהתאם למדינה ולתקנות המקומיות.

סוגי עמלותסכום משוער
דמי בקשה להגרלת גרין קארדחינם
עמלת טופס DS-260330$ עבור כל מבקש
דמי בדיקה רפואית200$-500$ עבור כל מבקש
אגרת תעודת יושרשונה בכל מדינה
 1. עמלת הנפקת ויזה

אם בקשת הוויזה שלכם אושרה, יש לשלם עמלת הנפקת ויזה. עמלה זו מכסה את עלות הנפקת ויזת DV והיא נעה בסביבות $165 לכל מבקש.

סוג האגרהסכום משוער
אגרת הנפקת ויזה165$ עבור כל מבקש
 1. הוצאות נוספות

הוצאות פוטנציאליות אחרות שעלולות להיות:

שירותי תרגום: אם המסמכים שלכם אינם באנגלית, ייתכן שתזדקקו לתרגומים מוסמכים, שיכולים לעלות בין $20 ל-$50 לעמוד.

הוצאות נסיעה: עלויות נסיעה לשגרירות או קונסוליה של ארה"ב לריאיון הוויזה, ובסופו של דבר, הוצאות נסיעה לארצות הברית.

הוצאות נוספותסכום משוער
שירותי מתרגם20$-50$ עבור דף
הוצאות נסיעהמשתנה (מיעד ליעד)
 1. עמלות מקצועיות עבור סיוע משפטי

העסקת משרד עורכי דין כהן ברוש ​​יכולה לשפר משמעותית את סיכויי הגשת הבקשה שלכם. שכר הטרחה המשפטי שלנו מכסה מגוון רחב של שירותים, כולל הערכת זכאות, הכנת בקשה, סקירת מסמכים, אימון ראיונות ותמיכה שוטפת. תהליך ויזת הגרין קארד הוא תחרותי ומלא פרטים. השקעה בסיוע משפטי מקצועי יכולה:

להגדיל את הסיכויים שלכם: הדרכה של מומחים יכולה לעזור למנוע מלכודות וטעויות נפוצות שעלולות לפסול את הבקשה שלכם.

לחסוך בזמן ומתח: ניווט בתהליך עשוי להיות מורכב וגוזל זמן. אנו מטפלים בפרטים כדי שתוכלו להתמקד בעתיד שלכם.

לוודא התאמות: הידע שלנו על חוקי ההגירה והתקנות של ארה"ב מבטיח שהבקשה שלכם עומדת בכל הדרישות.

קחו את הצעד הבא שלכם עם משרד עורכי הדין כהן ברוש! 

אתם יכול לנווט בביטחון בתהליך הגרלת ה-DV אם תהיו מודעים לעמלות הרלוונטיות והשקעה בסיוע מקצועי. צרו קשר עם משרד עורכי דין כהן ברוש ​​עוד היום כדי לקבוע פגישת ייעוץ ולהתחיל את המסע שלכם לקראת קבלת אשרת הגרין קארד שלכם לארה"ב.

נתונים סטטיסטיים מעניינים ושימושיים הקשורים לתהליך הגרלת הגרין קארד

תוכנית הגרלת הגרין קארד היא אחד ממסלולי ההגירה המבוקשים ביותר לארצות הברית. זה מספק הזדמנות ייחודית לאנשים ממדינות עם שיעורי הגירה נמוכים לקבל גרין קארד בארה"ב. ידע והבנת הסטטיסטיקה  של DV Lottery יכולה להציע תובנות חשובות לגבי האופי התחרותי והטווח הגלובלי שלה.

 1. בקשות שנתיות והגרלה

מספר בקשות: הגרלת DV מושכת מיליוני מועמדים מדי שנה. למשל, בשנת 2023 הגישו מועמדות למעלה מ-13 מיליון אנשים (כולל בני משפחה תלויים).

מספר אשרות זמינות: מדי שנה מונפקות כ-50,000 ויזות DV. המשמעות היא שבסופו של דבר רק אחוז קטן מהמועמדים נבחר.

שניםסך כל הבקשות (כולל בני משפחה תלויים)כמות ויזות שהונפקו
DV-202313 מיליון50,000
DV-202211 מיליון55,000
DV-202114 מיליון50,000
 1. חלוקה גיאוגרפית של הזוכים

הגרלת גרין קארד שואפת לקדם גיוון על ידי חלוקת ויזות על פני שישה אזורים גיאוגרפיים. הקצאת הזוכים מבוססת על מכסות אזוריות, מה שמבטיח ייצוג הוגן ממקומות שונים בעולם.

אזור גיאוגרפיאחוז הוויזות המונפקות (משוער)
אפריקה50%
אסיה20%
ארופה15%
אמריקה הדרומית והמרכזית, איים קריביים10%
אוקאניה5%
אמריקה צפונית (איי בהאמה)פחות מ-1%
 1. מדינות מובילות לפי מספר הזוכים

במדינות מסוימות יש מספר גבוה יותר של מועמדים נבחרים בשל מעמדם הזכאים ושיעורי ההשתתפות שלהם. הנה כמה מהמדינות המובילות עם המספר הגבוה ביותר של זוכי ההגרלה:

שנהמדינהמספר הזוכים
DV-2023מצרים6,001
סודן6,001
רוסיה4,500
DV-2022מצרים5,568
סודן5,512
אלבניה3,962
DV-2021מצרים6,002
רוסיה5,118
אלג'יריה4,524
 1. סיכויי זכייה

הסיכויים להיבחר בהגרלת גרין קארד משתנים מדי שנה בהתאם למספר הבקשות והחלוקה האזורית של הוויזות הזמינות. בממוצע, הסיכוי להיבחר הוא בערך 1 ל-100.

שניםסיכוי זכייה (משוער)
20231 ל-100
20221 ל-125
20211 ל-90
 1. שיעורי הצלחה של הנפקת הוויזה

לא כל המועמדים שנבחרו מקבלים בסופו של דבר ויזה. גורמים כמו אי זכאות, אי מתן תיעוד הכרחי ואי השתתפות בריאיון הוויזה יכולים להשפיע על אחוזי ההצלחה.

שניםמועמדים נבחריםכמות הוויזות המונפקותשיעור הצלחה
DV-2023100,00050,00050%
DV-2022120,00055,00045,8%
DV-2021100,00050,00050%

נתונים סטטיסטיים אלה מדגישים את האופי התחרותי ביותר של הגרלת ה-DV ומדגישים את החשיבות של הכנה קפדנית ועמידה בהנחיות היישום. כאשר מיליוני מועמדים מתחרים על מספר מוגבל של אשרות, הבנת הנתונים הללו יכולה לעזור למועמדים לאמוד את סיכוייהם ולנווט טוב יותר בתהליך.

לסיוע מותאם אישית ולשיפור סיכויי ההצלחה, מומלץ לפנות ליועץ של עורכי דין מומחים במשרד עורכי דין כהן ברוש. הצוות המנוסה שלנו ידריך אותכם בכל שלב בתהליך הגרלת הגרין קארד, ויבטיח שהבקשה שלכם תהיה מדויקת ומלאה.

תפקידו של עורך דין הגירה

בעוד שתוכנית הגרלת ויזת הגיוון מציעה הזדמנות ייחודית לאנשים ממדינות שאינן מיוצגות בהן כדי לקבל תושבות קבע בארצות הברית, ניווט בתהליך הבקשה המורכב והליכי ההגירה הבאים יכולים להיות משימה לא פשוטה. זה המקום בו המומחיות וההכוונה של עורך דין הגירה מנוסה יכולים להתגלות כבעל ערך רב.

הגשת מועמדות להגרלת גרין קארד דורשת תשומת לב קפדנית לפרטים והבנה מקיפה של הכללים והתקנות המתפתחים כל הזמן. אפילו שגגה קלה או אי דיוק בחומרי הבקשה עלולים להוביל לפסילה, ולסכן את סיכויי המועמד להיבחר. עורך דין הגירה יכול לספק הכוונה מקצועית לאורך כל תהליך הבקשה, להבטיח כי כל הדרישות תתקיימנה, יעמוד בלוחות זמנים, והתיעוד התומך הדרוש יהיה מוכן בזמן ויוגש כראוי.

יתרה מכך, הבחירה בהגרלת ויזת גיוון היא רק הצעד הראשון במסע ארוך לקראת קבלת תושבות קבע. מועמדים מצליחים חייבים לנווט בהליכים המשפטיים המורכבים, כולל בדיקות רקע מקיפות, ראיונות ועמידה בדרישות שונות הקשורות לבריאות, היסטוריה פלילית וסיכוני אבטחה פוטנציאליים.

עורך דין הגירה מנוסה יכול להיות בעל ברית שלא יסולא בפז בשלב קריטי זה. הוא יכול:

 1. להכין לקוחות לראיון אישי בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב המיועדים לכך, לוודא שהם מודעים לחלוטין לשאלות והתרחישים הפוטנציאליים שעלולים להיתקל בהם.
 2. לסייע ללקוחות באיסוף והצגת התיעוד הדרוש, כגון תעודות לידה, תעודות יושר מהמשטרה ותיעוד רפואי, בהתאם לדרישות הספציפיות שהותוו על ידי ממשלת ארה"ב.
 3. לייצג לקוחות במהלך תהליך הריאיון, לתת ייעוץ משפטי והסברה כדי לטפל בכל חששות או נושאים שעלולים להתעורר.
 4. להדריך לקוחות בתהליך המורכב של קבלת ויזת הגיוון וביצוע הסידורים הדרושים לכניסתם לארצות הברית כתושבי קבע חוקיים.
 5. להציע תמיכה וייעוץ מתמשכים כאשר לקוחות מנווטים את המעבר לחייהם החדשים בארצות הברית, ועוזרים להם להבין את הזכויות והחובות שלהם כתושבי קבע.

יתר על כן, עורך דין הגירה יכול לספק סיוע יקר מפז במקרה של סיבוכים משפטיים או נסיבות בלתי צפויות שעלולות להיווצר במהלך תהליך הגרלת הגרין קארד. המומחיות שלו בדיני ההגירה וההיכרות עם פעולתה המורכבת של מערכת ההגירה האמריקאית יכולה להיות מכרעת בפתרון בעיות ובהבטחה שזכויות הלקוחות מוגנות.

בעוד שתוכנית הגרלת ויזת גיוון מציעה הזדמנות ייחודית, התהליך עשוי להיות מורכב ומרתיע עבור מי שלא מכיר את המורכבויות של חוקי ההגירה האמריקאים. על ידי שימוש בשירותיו של עורך דין הגירה מנוסה, מועמדים יכולים להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם, לנווט את התהליך בביטחון רב יותר ולהבטיח שהמסע שלהם לעבר החלום האמריקאי יהיה חלק ויעיל ככל האפשר.

לסיכום

תוכנית הגרלת גרין קארד מייצגת הזדמנות ייחודית עבור אנשים ממדינות חסרות ייצוג להגשים את החלום האמריקאי. למרות שהדרך עשויה להיות מאתגרת, התגמולים הפוטנציאליים של קבלת תושבות קבע בארצות הברית הופכים אותה למאמץ כדאי עבור רבים. ידע של ההיסטוריה של התוכנית, מידע על קריטריוני הזכאות ותהליך הבקשה נותנים למועמדים פוטנציאליים הזדמנות להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם ולנווט בין המורכבות של תוכנית ההגירה המדהימה הזו.

לאלו המחפשים הדרכה ותמיכה מותאמת אישית לאורך תהליך הגרלת גרין קארד, עורכי דין המנוסים שלנו נמצאים כאן כדי לסייע. צרו איתנו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ, ותנו לנו לעזור לכם לעשות את הצעד הראשון לקראת הגשמת חלומותיכם לחיים חדשים בארצות הברית.

ניווט בתהליך הגרלת הגרין קארד יכול להיות מורכב ומאתגר. כדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם, חיוני לקבל הדרכה ותמיכת מומחים בכל שלב בדרך. כאן נכנס לתמונה משרד עורכי דין כהן ברוש. עם ניסיון של שנים וצוות מסור של מומחי הגירה, אנחנו כאן כדי להבטיח שהבקשה שלכם תטופל ביעילות ובמקצועיות מרביות.

מדוע לבחור במשרד עורכי דין כהן ברוש ?

מומחיות: עורכי הדין שלנו מתמחים בדיני הגירה לארה"ב וסייעו בהצלחה לאינספור לקוחות לקבל את הסטטוס המבוקש.

שירות מותאם אישית: אנו מספקים ייעוץ ותמיכה מותאמים, ומבטיחים שהנסיבות הייחודיות שלכם ייחשבו ויטופלו במלואן.

סיוע מקיף: החל מהגשת הבקשה הראשונית ועד הכנת הריאיון והתיעוד הסופי, אנו מדריכים אתכם בכל שלב בתהליך.

מוניטין מוכח: למשרדנו אחוז גבוה של ההצלחה, המשקפת את המחויבות שלנו למצוינות ולשביעות רצון לקוחותינו.

השירותים שלנו כוללים:

הערכת זכאות: אנו נקבע את זכאותכם ונבטיח שאתם עומדים בכל הקריטריונים הדרושים.

הכנת הבקשה: אנו נסייע בהשלמה והגשה של בטפסים להגרלה בצורה מדויקת ובזמן.

סקירת מסמכים: הצוות שלנו סוקר את כל המסמכים שלכם כדי להבטיח שהם עומדים בסטנדרטים הנדרשים.

הכנה לראיון: אנו מספקים הכנה מקיפה לראיון הקונסולרי שלכם, כולל ראיונות מדומה וייעוץ אישי.

תמיכה שוטפת: לאורך התהליך, אנו זמינים לענות על שאלותיכם ולספק עדכונים על סטטוס הבקשה שלכם.

אל תשאירו את בקשת הגרלת הגרין קארד שלכם לידי המזל! עם משרד עורכי הדן כהן ברוש אתם יכולים לנווט בביטחון במורכבות של תהליך הבקשה ולהגדיל את הסיכויים שלכם להגשים את החלום לחיות בארצות הברית.

דילוג לתוכן