תוכניות הגירה לעסקים

תוכן עניינים:
icons8 team yTwXpLO5HAA unsplash scaled

אתם יזמים ושוקלים לפתוח עסק בקנדה? יש לכם מיומנויות מיוחדות או ניסיון, בטוחים שתוכלו לעבוד כעצמאיים בקנדה? מאמר זה הוא בדיוק בשבילכם!

מחלקת ההגירה של קנדה, מזמינה אנשי מקצוע מוסמכים לקבל מעמד של תושב קבע במסגרת תוכנית ההגירה העסקית הפדרלית (BIP). קנדה מעוניינת באנשי מקצוע אשר יכולים להקים עסקים בשטחה וליצור מקומות עבודה לקנדים.

אילו אמצעים נדרשים על מנת להתקבל לתוכנית זו?

 – מומחיות

 – ניסיון

 – השכלה

 – הון עצמי

אם אתם בעלי האמצעים הללו תוכלו להגיש בקשה לתושבות קבע במסגרת המעמד הכלכלי של חוק ההגירה וההגנה על פליטים (IRPA), 2002.

במאמר זה נסקור את קטגוריית העצמאים של התוכנית BIP והתוספת החדשה שלה תוכנית סטארט-אפ ויזה.

קצת היסטוריה

בשנת 1978 הוצגה תוכנית ההגירה העסקית הראשונה. היא כללה את קטגוריית העצמאים ואת קטגוריית היזמים אשר כעת מבוטלת. בשנת 1986 קטגוריית המשקיעים הוכנסה לתוכנית BIP. ממועמדים לקטגוריית היזמים נדרש להיות בעלי הון עצמי מינימלי . על כל  המועמדים אשר קיבלו אישור היה פיקוח במשך 3 שנים, על מנת לוודא שהם עומדים בדרישות לתושבות קבע. התנאים כוללים שמירה על נתח מינימלי בכל עסק שהוקם בקנדה ויצירת כמה שיותר מקומות עבודה לקנדים. במידה והמועמד לא עמד בתנאים אלו ניתן יהיה לבטל את סטטוס תושב הקבע שלו. קטגוריית היזמים הפסיקה לקבל בקשות ב-2011.

קטגוריית המשקיעים דומה לקטגוריית היזמים בכך שהיא דורשת הון עצמי מינימלי, אך קטגוריית העצמאים מעולם לא דרשה הון עצמי מינימלי. היא אכן דרשה סכום מינימלי של הון התיישבות כדי שהמבקש יוכל לפרנס את עצמו. בשנת 2014 נסגרה תכנית ההשקעות ובמקומה נפתחה תכנית סטארט אפ ויזה. תוכנית זו נפתחה כתוכנית פיילוט לתקופה של 5 שנים אך עדיין מתקבלות בקשות חדשות. בשנת 2018 ה- IRCC הפכה את התוכנית לקבועה. מאז תחילתה של תוכנית הסטארט אפ, מספר האזרחים הזרים המתקבלים אליה גדל מדי שנה.

כמות הוויזות שקיבלו המועמדים (לפי השנים):

BIP 1

ב-2017 קיבלו 587 אישורים בכל ה-BIP. סקירה של 2017 של התוכנית BIP הראתה שהיחס בין מועמדות למועמדים מוטה מאוד. רק 22% מהמועמדים העיקריים לקטגוריית המהגר העסקי הפדרלי וקוויבק היו נשים. במסגרת תוכנית BIP, משקיעות היוו 16% מהמהגרים העסקיים. עם זאת, הפער מתחיל להצטמצם כאשר מתבוננים במעמד הכלכלי בכללותו.

תושבי קבע המתקבלים בקטגוריה כלכלית (2015-2017 שנים, מועמד עיקרי בלבד):

BIP 2

תושבי קבע המתקבלים בקטגוריה כלכלית (2015-2017 שנים, מועמד עיקרי ובני משפחתו הקרובים):

BIP 3

גרף זה מדגים את כמות האישורים לגברים-נשים בכל הקטגוריות הכלכליות. התבוננות נוספת בסטטיסטיקה הדמוגרפית של התוכנית BIP מראה כי בין עצמאיים יש יותר אנשים צעירים ורווקים מאשר מהמעמד האחר. משקיעים ברובם נשואים ומבוגרים יותר. הקטגוריה הכלכלית של ה- IRCC גדלה מדי שנה ונראה שה-BIP צומח איתה. אזרחים זרים נהנים מהכלכלה היציבה ומאיכות החיים הגבוהה של קנדה. מאמר משנת 2020 מאת העיתון העסקי הפופולרי "פורבס" שיבח את תוכנית ה-SUV של קנדה, תוך שהוא מציין שהיא האופציה הטובה ביותר עבור יזמים רבים.

תוכנית למועמדים מחוזיים: סקירה כללית

ויזה 5-EB לארה"ב

מסלול העצמאים הוא חלק מהקטגוריה הכלכלית של התוכנית לתושבות קבע. מחלקת הגירה, פליטים ואזרחות (IRCC) מפקחת על התוכנית זו. ה-BIP הוקם במסגרת חוק ההגירה וההגנה על פליטים. יזמים, משקיעים ועצמאים כולם תחת פיקוח של ה-BIP.

על פי ה-BIP, עצמאי הוא:

 – מי שמוכן ויכול להעסיק את עצמו בקנדה

 – יכול להוות תרומה משמעותית לתרבות או לכלכלה של קנדה

סוג פעילות העסק חייב להיות כלול באחת הקטגוריות הבאות:

– תרבות

– ספורט ואתלטיקה

– רכישה וניהול של חווה (הושעה זמנית)

הערה: החל ממרץ 2018, קבלת בקשות חדשות במסגרת זרם ניהול החווה של תוכנית העצמאים זמנית מושעית.

את הבקשות יבדקו על מנת לוודא שהן עומדות בהנחיות BIP, זה אומר שלמועמד יש מספיק ניסיון, השכלה וכלים כדי להצליח בקנדה. בניגוד לרוב הזרמים האחרים במסגרת ה-BIP אין דרישה מהמועמד ליצור מקומות עבודה תוך מספר שנים מרגע הגעתו לקנדה. למרות שקטגוריות מסוימות, כמו חקלאות, עשויות באופן טבעי ליצור משרות לקנדים.

קטגוריית עצמאיים: זכאות

על פי ה- IRCC, עצמאי הוא:

– בעל ניסיון רלוונטי

– בעל כוונה ויכולת להיות עצמאי בקנדה

– מתכוון לתרום תרומה משמעותית בפעילויות כלכליות ספציפיות

אי עמידה בהגדרת IRCC של 'עצמאי' עלולה לגרום לדחיית הבקשה באופן מיידי.

את המועמד יבדקו על מנת לוודא שהוא עומד בקריטריונים של 'תרומה משמעותית' (נתייחס לזה בהמשך המאמר).

ישנן מספר דוגמאות במדריך. מורה למוזיקה אשר מהגר לקהילה קטנה/כפרית יכול להיחשב כמי שתרם "תרומה משמעותית". לכן, קצין ההגירה הבודק את הבקשה אסור לשים מכשולים ל"העצמאים הזכאים המגישים בקשה בתום לב".

הערה: הבקשות יהיו תלויות במידה רבה בשיקול דעתו של קצין ההגירה. איש מקצוע יכול לעזור לכם להגיש בקשה משכנעת.

במידה והמועמד עונה על ההגדרה של IRCC לקטגוריית העצמאים, הוא נבדק על ידי מערכת נקודות באמצעות התרשים שלהלן. נדרשות מינימום של 35 נקודות מתוך 100.

נקודות מתוגמלות בקטגוריות של:

 • ניסיון
 • גיל
 • השכלה
 • שליטה רשמית בשפה
 • כושר הסתגלות

כפי שניתן לראות בטבלה, השכלה וניסיון תעסוקתי חשובים בכל הבקשות. הניסיון התעסוקתי הרלוונטי לבקשה חייב להיות לפחות שנתיים ב-5 השנים שקדמו לתאריך הגשת הבקשה. בשל האופי הרחב של קטגוריות אלו, הרלוונטיות נתונה לשיקול דעתו של קצין ההגירה. 

קריטריוני הבחירהכמות מקסימלית של הנקודות
ניסיון תעסוקתי35
השכלה25
גיל10
שליטה רשמית באנגלית/צפרתית24
כושר הסתגלות6
סה"כ100

קצין ההגירה יכול לבקש כל תיעוד שעשוי לסייע בקבלת ההחלטות. ניתן לבקש הוכחה של תוכנית עסקית או לפחות מחקר של שוק העבודה הקנדי בתחום של המבקש. חייבים גם להוכיח לקצין ההגירה כוונה ויכולת ליצור מקום תעסוקה לעצמם בקנדה. בניגוד לרוב המסלולים האחרים בקטגוריה הכלכלית, אין דרישה להון עצמי מינימלי בקטגוריית העצמאיים. הסכום הנדרש יהיה תלוי במידה רבה באופי העבודה. עם זאת, על המועמדים להוכיח שיש להם מספיק כספים כדי לפרנס את עצמם. כמו כן, עליהם להוכיח שהם יכולים לתמוך בכל בני משפחה שתמלווים אליהם. הכסף חייב להספיק עד שהעסק יתחיל להכניס רווחים.

קטגוריית סטארט-אפ: סקירה

lala azizli OFZUaeYKP3k unsplash scaled

ויזת הסטארט-אפ היא מסלול בקטגוריה הכלכלית של ה-IRCC. חלק מיעדים של IRCC הן:

"… לקדם פיתוח כלכלי ותעסוקה על ידי משיכת אנשים בעלי הון סיכון, חוש עסקי וכישורי יזמות…"

ה- IRCC מחפש את אלה שיכולים ליצור מקומות עבודה לקנדים ולתרום לכלכלתה הכללית. על המבקש לספק את כל המסמכים הנדרשים כדי להוכיח שהוא יכול להציע זאת.

כל המועמדים חייבים לעמוד בדרישות IRCC, שהן:

 • להיות בעל עסק כשיר
 • לקבל מכתב תמיכה מארגון ייעודי
 • לעמוד בדרישות השפה
 • להחזיק בסכום כסף המספיק להשתקעות בקנדה

מועמדים למסלול זה יכולים להגיש בקשה להיתר עבודה זמני בזמן שהבקשה לתושבות קבע נמצאת בטיפול. זה יתן למבקש זמן להתחיל בבניית העסק. בקשה להיתר עבודה זמני, במקרה זה, ידרוש הערכת השפעה חיובית על שוק העבודה (LMIA) ותעודת התחייבות המציינת שהעניין חיוני. העסק האמור חייב להישאר במסגרת ההגדרה של IRCC של עסק כשיר.

לעיון: LMIA הוא מסמך מאת Employment and Social Development Canada. הוא מעריך אם תפקידו ועבודתו של המועמד נחוצים ומועילים לקנדה.

כדי שעסק יהיה עסק כשיר במסגרת ה-BIP:

אחוזי חלוקת הבעלות חייבים לעמוד בתקני BIP

על המבקש להיות חלק פעיל ושוטף בניהול העסק

העסק חייב להיות מאוגד בקנדה

חלק מהדרישות הללו עשויות להיות כפופות לקבלה לתוכנית.

המדריך למבנה בעלות:

 • לכל מגיש בקשה חייבת להיות זכות ההצבעה שהיא יותר מ-10% והוא חייב להיות בעל מניות קיימות לפני הגשת הבקשה
 • על המבקשים וישות ההשקעה המיועדת להחזיק במשותף ביותר מ-50% מסך זכויות ההצבעה.

אם בן/בת הזוג הם חלק פעיל בעסק, יש לציין את שמם בתעודת ההתחייבות ועליהם להגיש בקשה נוספת ל-SUV. הבקשות יבחנו יחד אך רק מועמד אחד יוגדר האדם החיוני. אדם חיוני הכוונה  אדם חיוני לעסק. בתעודת ההתחייבות ובכתב התמיכה ניתן לרשום רק בן אדם אחד.

הערה: אם האדם החיוני יחזור בו מבקשת תושבות קבע או יבחר לא להגר, כל הבקשות המקושרות יידחו.

אנשי עסקים אחרים הקשורים לאותו עסק יכולים להגיש בקשה נפרדת ל-SUV עבור אותו עסק. אם תעודת ההתחייבות לאחד מהם לא תאושר, כולם יידחו. אם בן/בת הזוג של המבקש מחזיק במניות אך אינו חלק פעיל בעסק, לא ניתן לספור מניות אלו לפי דרישות הבעלות. במקרה זה, בן/בת הזוג עדיין יכול להגיש בקשה לתושבות קבע. ניתן לעשות זאת כבן משפחה של המבקש.

קטגוריית סטארט-אפ: זכאות

בניגוד למסלול העצמאים של הקטגוריה הכלכלית, ויזת הסטארט-אפ של הקטגוריה אינה מוערכת על פי מערכת נקודות, אלה לפי ציון "עובר" או "נכשל" הנבחן על פי 3 דרישות.

נקודות זכאות ל-SUV:

 • התחייבות מארגון מורשה
 • יכולת המועמד לדבר אנגלית ו/או צרפתית
 • כספי השתקעות

נדרש מכתב תמיכה להצגת התחייבויות מהארגון המורשה. המכתב חייב להיות מארגון מורשה במגזר הפרטי ובו יפורטו ההתחייבויות כלפי המבקש/עסק. כמו כן, על האירגון לשלוח טופס אחר של מכתב התמיכה כאישור התחייבות. מסמך ההתחייבות נשלחת ישירות ל-IRCC.

על המבקש להוכיח ידע מספק באנגלית, צרפתית או שניהם. יתכן ויחד עם הגשת הבקשה ידרשו תוצאות מבחן רמת שפה מקוריות. תוצאות אלו לא יכולים להיות בני יותר משנתיים.

סוגי ארגונים מורשים מהן ניתן לקבל מכתב תמיכה:

 • קבוצת משקיעים ייעודית; השקעה בסך 75,000 דולר
 • 2 קבוצות משקיעים ייעודיות; השקעה בסך 75,000 $+ טוטאל
 • התחייבות של לפחות 200,000 $ מקרן הון סיכון ייעודית

או סכומי השקעה מרובים בסך 200,000$

 • חממה עסקית ייעודית.

קבוצות משקיעים ייעודיות, קרנות הון סיכון או חממות עסקיות חייבות להיות מרשימת הארגונים המאושרים על ידי הממשלה. על הארגון לספק מכתב תמיכה לפני הגשת הבקשה. בקשה ללא מכתב תמיכה נחשבת כלא שלמה והיא תוחזר. ה-IRCC יכול להשעות או להסיר ארגונים מהרשימה אם יש חשש שהארגון הגיש מידע שקרי, מטעה או לא מדויק ל-IRCC בכל שלב.

מרכיב מכריע בכל בקשה לוויזת סטארט-אפ תחת מסלול העסקים הוא סכום כספי ההשתקעות שיש למבקש. כל המועמדים חייבים להציג מספיק כספים להשתקעות טובה בקנדה. סכום זה אינו כולל התחייבויות להשקעה או השקעות שהתקבלו בעבר עבור העסק. סכום כספי ההשתקעות הנדרש תלוי ישירות בגודל המשפחה. על המבקש להראות שיש לו מספיק כדי לפרנס את משפחתו על פי דרישות הוכחת הכספים המוצגות בפרק "כספי השתקעות" בהמשך.

המועמדים יתבקשו לספק הוכחת כספים פעמיים: בעת הגשת הבקשה, ולאחר שתהליך עיבוד הבקשה יגיע לשלבי סיום.

תהליך קליטת הבקשה

התהליך הכללי לקליטת בקשות נייר זהה יחסית לכל מסלולי ה-BIP. בקשות נייר לתוכנית BIP ו-PNP הפדרלית מוגשות למרכז הקבלה המרכזי (CIO) בסידני, נובה סקוטיה. CIO-S מעבד את כל הבקשות בהתאם ל-IRPR. לפני עיבוד הבקשות, הם עוברים את השלב הראשון של תהליך הקבלה, בדיקת שלמות. כל בקשה נבדקת לשלמות המידע שבה.

מוודאים כי הפרמטרים הבאים אינם חסרים:

 • טפסים
 • מקומות ריקים
 • חתימות
 • ביומטריה
 • עמלות וכו'.

הדרישה בהגשת הבקשות ל-SUV היא להגיש גם מכתב התחייבות וגם מכתב תמיכה. מסמכים אלה חייבים לכלול את טווח התאריכים שעבורו תקפה התמיכה המוצעת. בקשות עם מכתבי תמיכה שפג תוקפם יוחזרו למבקש. במקרה כזה אזרחים זרים יכולים להגיש מועמדות חוזרת עם מכתב תמיכה תקף ועם מכתב התחייבות.

על הארגונים המתאימים לשלוח את אישור ההתחייבות ישירות ל-CIO-S ואת מכתב התמיכה למבקש. לשניהם צריכה להיות את אותה תקופת תוקף. אם חלק כלשהו מהבקשה חסר הבקשה תוחזר למבקש.

מערכת ניהול תיקים גלובלית (GCMS)

The Global Case Management System היא מערכת ניהול התיקים העולמית אליה מוזנות כל הבקשות. זוהי המערכת שבאמצעותה CIO-S עושה דיגיטציה של בקשות נייר. לאחר הזנת הבקשה ל-GCMS, נשלחת קבלה למבקש. גם בקשות לא שלמות יוכנסו ל-GCMS, אפילו אם הם נשלחות בחזרה, זה נותן ל-CIO-S תיעוד של היסטוריית הבקשה בקשות שהוגשו ל-GCMS ננעלות, זה אומר שאם מכתב התמיכה יפוג לאחר הגשת הבקשה, הוא עדיין ייחשב כתקף. כך גם לגבי גילם של ילדים תלויים שמתלווים למועמד הראשי. מערכת זו גם מאפשרת ל-CIO-S למיין את הבקשות. כך ניתן להעביר ביעילות בקשות למרכזי העיבוד המתאימים. המשמעות היא שאם אתה המועמד הראשי, בקשתך תיבחן יחד עם בני משפחתך.

הוראות שרים

הוראות שרים הן הנחיות זמניות שעל קציני ההגירה לקיים. באחריותו של קצין ההגירה להתייחס לכל ההוראה לפני עיבוד הבקשה. החוק מעניק שר את הסמכות לפרסם שינויים זמניים וספציפיים אלה. הם נועדו לעזור ל- IRCC לעמוד ביעדי ההגירה שלהם. יתכן שלא יהיו הוראות שר חדשות עבור המסלול אליו אתם מגישים את הבקשה. באפשרותכם לבדוק את כל ההוראות הנוכחיות באתר ממשלת קנדה.

תוכנית מועמדים מחוזיים

livia widjaja G3DZfDNciVQ unsplash

תוכנית מועמדים מחוזיים היא מסלול נוסף בקטגוריה הכלכלית. התוכנית מאפשרת לאזרחים זרים משכילים בעלי מיומנויות גבוהות והון עצמי לקבל מעמד תושב קבע בקנדה. אנשים אלה חייבים לבחור מחוז ספציפי שבו הם רוצים להתיישב והמחוז חייב למנות את המבקש. כל מחוז מנהל ויוצר תנאים משלו, ובגלל זה הדרישות שונות ממחוז למחוז. עם זאת, קליטת הבקשות הכללית עבור תוכנית זו פועלת באותו תהליך כמו עבור מסלולי ה-SUV הפדרליים ועצמאים. ההבדל העיקרי הוא שכדי לעבור את בדיקת השלמות, על המבקש להופיע ברשימת המועמדים. המחוזות והטריטוריות שולחות רשימה של המועמדים שלהם ישירות ל-CIC-S.

מניעת הונאה

כדי להגן מפני הונאות, קציני הגירה רשאים להגיש כל בקשה לביקורת עמיתים. הם יכולים לבקש ביקורת עמיתים גם לשם הבטחת איכות. הבקשה תישלח לעמותה המתאימה בענף עם:

 • טופס ביקורת עמיתים (IMM 5765)
 • תעודת ההתחייבויות
 • מסמך תנאים
 • כל חומר רלוונטי אחר

למבקש יש זכות גישה לממצאי הסקירה. ביקורת העמיתים לא תכלול כל שם, כתובת או מידע על ארץ המוצא שיכולים לזהות את המבקש. הליך ביקורת עמיתים עלול לעכב את זמן הטיפול בבקשה.

מסמכים נדרשים

אנו ממליצים לפונים לבדוק את כל הקריטריונים של ענף ההגירה אליו הוא מתכוון להגיש מועמדות. הדרישות עשויות להשתנות, במיוחד הוראות השרים, שיכולות להתווסף בזמן הגשת הבקשה. בדף 'הגש בקשה להגירה' של ממשלת קנדה יש את המידע העדכני ביותר עבור כל מבקש פוטנציאלי.

במסגרת תוכנית SUV המסמכים החשובים ביותר הם:

 • מכתב התמיכה / תעודת התחייבות מארגון ייעודי
 • הוכחה לשליטה בשפה האנגלית/צרפתית
 • הוכחה לכספי השתקעות

את מכתב התמיכה יש לשלוח למבקש. תעודת ההתחייבות נשלחת ל-CIO-S. לאחר מכן על המבקש להגיש את מכתב התמיכה שקיבל יחד עם הבקשה. המכתב צריך לכלול עמוד תנאים או הסכם לקוח, המתאר את הפרטים ותנאי התמיכה. שני המסמכים יבדקו לצורך עקביות. כל מכתב תמיכה תקף עד 6 חודשים ממועד הנפקתו.

טפסים נדרשים SUV:

 • IMM 0008 SCH 13 – טופס עסק סטארט-אפ
 • IMM 5766- מכתב תמיכה
 • IMM 008 טופס בקשה כללי

טפסים נדרשים, קטגוריית העצמאים:

 • טופס בקשה כללי (IMM 0008)
 • SCH A: רקע/הצהרה (IMM5669)
 • SCH 6A: מהגר עסקי – עצמאים

בשתי הקטגוריות מגיש הבקשה עלול להידרש להוסיף טפסים ומסמכים נוספים.

טפסים נדרשים לבני המשפחה התלויים:

 • תלויים נוספים/הצהרה (IMM 0008)
 • מידע נוסף על המשפחה (IMM5406)

בכל הבקשות המוגשות ל-IRCC, יש להגיש טופס מייצג (IMM 5476) כאשר מייצג מסייע בתהליך. על המועמדים גם להגיש הוכחת ההשכלה, השפה וניסיון העבודה הרלוונטיים. אם מועמד מגיש מועמדות עם בן/בת הזוג , ייבדקו גם ההשכלה וניסיון העבודה שלהם. לבסוף, יש להגיש את כל המידע הביומטרי הנדרש על ידי ממשלת קנדה.

מידע ביומטרי נדרש:

 • דרכונים
 • מידע הגירה נוכחי, אם המבקש אינו פונה ממדינת הולדתו
 • תעודות לידה
 • תעודות נישואין, אם רלוונטי
 • מידע ביומטרי של כל ילד
 • אישורי משטרה ואישורים לכל הפונים מעל גיל 18
 • שתי תמונות של כל אחד מבני המשפחה שצולמו תוך 6 חודשים מיום הגשת הבקשה
 • טביעות אצבע
 • עמלות כלליות

עמלות כלליות

שירותמחיר(דולרים קנדים)
ביומטריה85
סטטוס תושב קבע500
עמלת טיפול בבקשה, מועמדים עיקריים ל-BIP1,575
עמלת טיפול בבקשה, בן/בת הזוג של מועמד ל-BIP825
עמלת טיפול בבקשה עבור ילדים225

עמלת הביומטריה תכסה את עלות טביעת האצבע וסריקת התמונות. מועמדים מאושרים יחויבו גם בתשלום אגרה עבור הסטטוס תושב קבע לאחר קבלת אישור הבקשה. אין עמלה לתלויים. כל המועמדים העיקריים ל-BIP יידרשו לשלם עמלת טיפול בבקשה. כל בן/בת זוג של המועמד יידרש לשלם דמי טיפול נוספים. אגרה עבור סטטוס תושב קבע אינה כלולה בדמי הטיפול בבקשה. אגרות אלו אינן כוללות את הוצאות המבקש לצורך קבלת בדיקות רפואיות נדרשות, אישורי משטרה ומבחני שפה.

כפי שצוין לעיל, מועמדים מסוימים יחשבו לנכון להתחיל את התהליך בהגשת בקשה להיתר עבודה לטווח קצר כדי להתכונן מבעוד מועד וזה במקום להגיש בקשה ישירות לתוכנית SUV. אפשרות זו זמינה למי שמתאימים לתוכנית SUV. למעשה, לחלק מהמועמדים ממדינות הפטורות מהגבלות רפואיות שאינם דורשים אשרת כניסה לקנדה יש ​​אפשרות להגיש בקשה עם כל המסמכים בנמל הכניסה (לדוגמה, בשדה התעופה).מהלך זה יכול להיות מסוכן והוא נתון במידה רבה לשיקול דעתו של קצין ההגירה.

הערה: אנשים המגישים בקשה ל-BIP מקנדה יידרשו להגיש בקשה לשינוי תנאים, הארכת שהייה או שהייה בקנדה כעובד (IMM5710).

כספי ההשתקעות

כספי ההשתקעות הם היבט חשוב לכל הבקשות לתושבות קבע ובמיוחד אלה תחת תוכנית BIP. ממשלת קנדה דורשת מכל מי שמתקבל למסלול ההגירה של SUV כספי ההשתקעות מינימליים. סכום הכסף הנדרש צריך להיות ברשותו של המועמד גם במועד הגשת הבקשה וגם לאחר עיבודה. כספים אלה הם הסכום המשוער שאדם יזדקק לו כדי לפרנס את עצמו בקנדה. השקעות עסקיות או רווח משוער מהעסק אינם נכללים. הסכום הנדרש עולה עם כל בן משפחה נוסף. להלן הסכומים הנדרשים:

מספר בני המשפחההסכום הנדרש (בדולרים קנדים)
113,213
216,449
320,222
424,553
527,847
631,407
734,967
כל בן משפחה נוסף3,560

את הכסף הזה לא ניתן ללוות או לקחת מקרנות השקעה לעסק. הכספים חייבים להיות גם זמינים וניתנים להעברה –לא מניות או הון עצמי. ייתכן שהמועמדים יידרשו לספק מסמכים מבנק או מכתבים ממוסדות פיננסיים כהוכחה לכספים.

זמן טיפול

זמן הטיפול בכל בקשות לתושבות קבע קודם כל תלוי בשלמות הבקשה, כגון: מסמכים תומכים, בדיקות משטרה, בדיקות רפואיות וכו'. מומלץ להוסיף מסמכים אלו כדי לחסוך זמן בעתיד.

הערה: RCIC יכול לעזור לכם להגיש בקשה. הוא ידע אלו מסמכים תומכים עשויים להתבקש במקרה ספציפי שלכם.

לקצין הגירה יש את הזכות לבקש מידע נוסף שאולי לא נדרש קודם לכן והזמן שלוקח להשיג ולקבל את המידע עלול להאריך את משך זמן הטיפול. אתר ממשלת קנדה מספק כלי להערכת זמני עיבוד עבור כל מסלול ההגירה. הזמנים המופיעים בכלי הם הערכות בלבד. כל מספר של אירועים עלול להאריך את זמני הטיפול. ההערכה היא שזמן העיבוד של עצמאים במסגרת התוכנית הפדרלית ולא ה-PNP, הוא 22 חודשים. ההערכה של זמני העיבוד ל- SUV הוא 12-16 חודשים.

סיכום

כפי שראינו, אנשי עסקים מתקבלים לתוכניות במידה רבה בזכות היכולות שלהם, כגון: 

 • מיומנויות
 • ניסיון
 • השכלה
 • ממון

גורמים אלה מודדים עד כמה אזרח זר יכול להתבסס בקנדה. קנדה נותנת ליזמים את ההזדמנות לקבל סטטוס תושב קבע. אזרחים זרים יכולים להקים עסקים בקנדה שיעזרו לדחוף את הכלכלה והתרבות הכללית שלה קדימה.

דילוג לתוכן