סירוב כניסה

תוכן עניינים:
סירוב כניסה ארה"ב

שוקלים להגר או לבקר באופן זמני בארצות הברית? חוששים שרקע פלילי או טעות בבקשתכם עלולים לגרום לדחייה? אולי קיבלתם ויזה אבל סורבתם להיכנס בגבול. כל התרחישים האלה יכולים לקרות בעת ניסיון להיכנס או להגיש בקשה לוויזה לארצות הברית. סירוב כניסה יכול להיראות כמו דרך ללא מוצא אבל אנחנו במשרד עורכי הדין כהן ברוש יכולים לעזור! המשכו לקרוא את המאמר כדי לברר פרטים נוספים על מה שעלול לגרום לסירוב בגבול או לגרום לבקשת ויזה להידחות ומה אתם יכול לעשות בקשר לזה!

סקירה כללית

בארצות הברית כל החלטות ההגירה מתקבלות על פי חוק ההגירה והלאום (INA). INAהוא חלק מהקוד של ארצות הברית, שהוא אוסף של חוקים במדינה. INA נרחב מאוד ותוקן פעמים רבות. החוק נוסד בשנת 1952, החליף ושינה את מערכת ההגירה הקודמת שהייתה בתוקף מאז שנות ה-20 של המאה הקודמת.

ה- INA, כפי שהוא רשום כיום, מחולק ל -5 חלקים.

סעיפי חוק ההגירה והלאום:

 1. הוראות כלליות
 2. הגירה
 3. לאום והתאזרחות
 4. סיוע לפליטים
 5. נהלים לגירוש מחבל זר

חוק ההגירה והלאום מתייחס לאזרחים ממדינות אחרות כאזרחים זרים. הודות לחוק זה לאזרחים זרים יש זכות להתגורר, לעבוד, ללמוד או לקבלת אזרחות ארה"ב. זהו גם חלק מהקוד האמריקאי האוסר על כניסה של אזרחים זרים מסוימים, מה שהופך אותם לבלתי קבילים, ומעניק למשטרת ההגירה והמכס (ICE) את הכוח לגרש אזרחים זרים בלתי חוקיים. נדון באי קבילות בהמשך מאמר זה ובדרכי קבילות באמצעות ויתור INA.

הערה: INA הוא נרחב ומסורבל מאוד. אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין מומחה להגירה כאשר שוקלים הגירה לארצות הברית. צרו קשר עוד היום!

בשנת 2017, יותר ממיליון תושבי קבע חדשים חיו בארצות הברית. כמחצית ממספר זה היו אזרחים זרים שהגיעו לאחרונה למדינה. 45% מתושבי הקבע החדשים היו קרובי משפחה של אזרחי ארה"ב. 12% מתושבי הקבע הללו היגרו על בסיס תעסוקה.

באותה שנה, קיבלו אישורי כניסה לארה"ב יותר מ-77 מיליון אזרחים זרים שאינם מהגרים. זה כלל אזרחים זרים הנכנסים לארה"ב באופן זמני למטרת תיירות, לימודים, עבודה, ביקור חברים ובני משפחה וכו '. למרות שרובם המכריע של המבקרים בקטגוריה זו נכנסו כתיירים, 10% הגיעו כדי לעבוד, ו -5% נכנסו כדי לבקר קרובי משפחה או מסיבות עסקיות.

אף על פי שארה"ב אכן מאפשרת למספר רב של אזרחים זרים להיכנס למדינה מדי שנה, השלטונות פועלים נגד מהגרים בלתי חוקיים ועל אלה שאינם קבילים. גם אם אתם מקבלים ויזה, טכנית הינכם נחשבים כלא קבילים עד שקצין משמר הגבול בנמל הכניסה יבדוק אתכם, ימצא אתכם זכאיים, ויאפשר לכם כניסה למדינה. לקציני משמר הגבול יש את הזכות לאסור כניסה לכל אזרח זר אשר לעניות דעתם אינו קביל אפילו אם יש לו ויזה. קצינים אלה מאומנים להשתמש בתחושת הבטן שלהם בעת בדיקת אזרחים זרים בגבול.  דחייה של כניסה היא דבר שכיח בנמלי הכניסה של ארה"ב. לכן, חשוב מאוד שתוודאו שיש ברשותכם את כל המסמכים הנדרשים ושהינכם מוכנים כראוי בעת ניסיון להיכנס למדינה. למרבה המזל, אם אינכם קבילים ישנן דרכים אחרות להגיש בקשה.

הערה: בהמשך נסקור את המצבים בהם מבקש הוויזה יכול להפוך לבלתי קביל!

סוגי ויזות

סירוב כניסה

בקשות לאזרחות, אשרות וגרין קארד מוגשות לשירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS). אזרחים זרים יכולים לקבל ויזה מתוך כוונה להישאר בארצות הברית ללא הגבלת זמן, או לתקופת זמן קצרה. זה מה שעושה את ההבדל בין מהגר למבקש אשרת כניסה זמנית. מטרת הנסיעה שלכם לארה"ב היא זאת שתקבע האם תהיו קבילים או בלתי קבילים. סוג הוויזה שאתם מגישים עליו  בקשה הוא גם גורם מרכזי. לארה"ב יש סוגי ויזות שונים ועליכם לוודא שאתם מגישים בקשה לוויזה שמתאימה למטרת הנסיעה שלכם.

ויזת הגירה

אשרת הגירה או במושגים אחרים תושב קבע/גרין קארד/תושב זר, מאפשרת לאזרח זר לחיות ולעבוד בארצות הברית ללא הגבלת זמן. כל עוד אתם עומדים בתנאי הוויזה שלכם, לא תצטרכו לעזוב את המדינה.

כמה דוגמאות לקטגוריות אשרת הגירה בארה"ב:

 • ויזת נישואין (IR1, CR1)
 • ויזת משפחה (IR2, CR2, IR5)
 • ויזת עבודה (EB1, EB2, EB3, EB5)
 • ויזה לעובדי דת (SD, SR)
 • הגרלת גרין קארד (DV)
 • תושב חוזר (SB1)

אזרחים זרים יכולים לקבל אשרות הגירה באמצעות חסות משפחתית, כבעלי כישורי עבודה יוצא דופן או במגוון דרכים אחרות. אך, קבלת חסות אינה מבטיחה קבלת וויזה. עליכם להגיש תביעה מספיק חזקה על מנת להיות מועמדים מתאימים לסוג הוויזה אליה אתם מגישים בקשה.

ויזה זמנית שלא למטרות הגירה

ויזה זו מאפשרת לאזרח זר להיכנס לארה"ב באופן זמני אך ישנם הגבלות פעילות בזמן שהייה במדינה. לדוגמה, אם אתם מקבלים אשרת סטודנט, אתם מוגבלים ע"י המוסד החינוכי, לתוכנית ולמסגרת הזמן שבה נרשמתם. במקרה זה אינכם יכולים לעזוב את התוכנית ולהתחיל לעבוד אלא אם תגישו בקשה לשינוי סוג הוויזה.

כמה דוגמאות לקטגוריות ויזה זמנית בארה"ב:

 • ויזת תייר (B-2)
 • ויזה עסקית (B-1)
 • ויזת עבודה למעבר פנים-חברה (L)
 • ויזת סטודנט (F1)
 • ויזה לקורבן של פעילות פלילית או סחר בבני אדם (U, T)

מגישי הבקשה לאשרות שאינן לצורך הגירה ייבדקו בקפידה לבחינת הסבירות לחזור לארץ מוצאם. USCIS אינה מעוניינת שאזרחים זרים יגישו בקשה לאשרות שאינן לצורך הגירה, אם בכוונתם לשנות מאוחר יותר את מעמדם ולהישאר בארה"ב גם באופן חוקי וגם באופן בלתי חוקי  (שהייה ממושכת). לעתים קרובות נדחות בקשות לוויזה שלא למטרות הגירה לפי סעיף 214(ב) של ה- INA. על פי ההנחיות של סעיף זה, ניתן לדחות בקשות של אזרחים זרים על כך שאינם מראים הוכחה מספקת שהם מועמדים טובים לוויזה שהם מבקשים. חייבת להיות הוכחה קשרים חזקים למדינת מוצא והוכחה לכך שבכוונתך לחזור לארץ המוצא כאשר (או לפני) תוקף הוויזה שלך יפוג.

הערה: אם הבקשה שלכם נדחית והסיבה היא בסעיף 214(ב) של INA, בעת הגשת בקשה חוזרת עליכם להציג ראיות לשינויים בחייכם. עליכם לציין את כל הסיבות שבגללן קצין ההגירה דחה את בקשתכם והקצין הבודק יזדקק להוכחות נוספות על כך שאתם מתאימים לסוג הוויזה המבוקשת.

אשרה זמנית: שהיית יתר (overstay)

כל האשרות הזמניות יפוגו בסופו של דבר, אם כי לאזרח זר יש אפשרות להגיש בקשה להארכה. אם לא תגישו בקשה להארכה בתוך זמן סביר, או תעזבו את המדינה, לפני שתוקף הוויזה יפוג, הוויזה תתבטל. אזרחים זרים עם ויזה שפג תוקפה נחשבים ל"overstaying", זה אומר שהם הגיעו לארה"ב עם ויזה תקפה אך הפרו את תנאי הוויזה בכך ששהו במדינה לאחר פג תוקף הוויזה שלהם. שהיית יתר מתייחסת לקטגוריה של "נוכחות בלתי חוקית".

שהות בלתי חוקית בארה"ב

שהות בלתי חוקית בארצות הברית היא פרק הזמן שבו אתם נמצאים בארצות הברית ללא אישור. כל אזרח זר נדרש לעבור בידוק ביטחוני בנמל הכניסה בארה"ב על ידי קצין CBP. גם בעלי אשרות מאושרות נחשבים בעיני הרשויות כ-"מהגרים פוטנציאליים" עד לאימות ואישורו של קצין CBP בנמל הכניסה. כל אזרח זר שנכנס למדינה ללא בדיקה נחשב לשוהה בלתי חוקי.

INA כולל בתוכו איסור על קבילות עבור אזרחים זרים אשר שוהים שלא כדין. במידה ושוהה בלתי חוקי נתפס, הוא עלול לקבל איסור כניסה לארה"ב לצמיתות, המשמעות שהוא לעולם לא יוכל להגיש בקשה לכל סוג של ויזה או להפוך לתושב קבע. ה- INA מפרט את הקריטריונים לאיסורים של 3 שנים, 10 שנים ואיסור לצמיתות.

איסור על קבילות: שהות בלתי חוקית

 • איסור על שהות בלתי חוקית – 3 שנים
  • שהיית יתר מעל 180 יום ופחות משנה במהלך שהייה אחת;
  • עזיבה מרצון לפני ש- DHS יוזם את תהליך הגרוש
 • איסור על שהות בלתי חוקית – 10 שנים
  • שהות יתר במשך יותר משנה
  • עזיבה מרצון או גרוש ע"י משרד הבריאות האמריקאי או גופים ממשלתיים אחרים.
 • איסור על שהות בלתי חוקית לצמיתות
  • שהות יתר במשך למעלה משנה ועזיבה של ארה"ב מרצון ;
  • ניסיון להיכנס מחדש לארה"ב בנמל הכניסה ללא בידוק ביטחוני ואישורו של קצין DHS

אם אחד מהאיסורים המוזכרים לעיל חלים עליכם, למרבה הצער לא תוכלו להגיש בקשה להיכנס לארה"ב. אך לא הכל אבוד, בהתאם לסוג הוויזה שאתם מבקשים (זמנית או הגירה), ייתכן שתוכלו להגיש בקשה לוויתור (waiver), או הרשאה להגשת הבקשה. במקרים אלה, תצטרכו להגיש תיק עם ראיות מאוד חזקות על מנת לקבל את הוויתור.

הערה: לקבלת ייעוץ של עורך דין מומחה בנושא איסור על קבילות אנא צרו קשר עם משרד עורכי הדין כהן ברוש!

סיבות לאי קבילות

סירוב כניסה

המכס והגנת הגבולות של ארה"ב U.S. Customs and Border Protection (CBP)  מבצעים בידוק בטחוני של הבאים בשעריה, לפי הקוד של התקנות הפדרליות. כל האזרחים הזרים המבקשים להיכנס לארה"ב חייבים להוכיח את זכאותם. ניתן לעשות זאת על ידי הצגת הוכחה לאישור כניסה לארצות הברית, כגון ויזה. צוותי ה- CBP אחראים לבדיקה יסודית של כל זר לפני התרת כניסתו למדינה ויש להם את הזכות לקבל החלטות כראות עיניהם. המשמעות היא שגם אם יש לכם ויזה וכל מסמכי הנסיעה שלכם תקינים, עדיין יש סיכוי שה-CBP יתחיל את הליך הגירוש או ימנע מכם להיכנס לארץ.

אנו ממליצים לבחון מראש את הסיבות הנפוצות בגללם אוסרים על התושבים הזרים להכניס לארצות הברית. בגלל סיבות שונות, המבקשים להיכנס לארה"ב עלולים למצוא את עצמם בלתי קבילים ומנועים מלהיכנס למדינה. בקשות לוויזה או גרין קארד שלהם עשויות להידחות בשל אי קבילות. הכרת הקטגוריות של אי-קבילות יכולה לעזור לכם להגיש בקשה חזקה יותר ולהיות מוכנים טוב יותר לנסיעות.

קטגוריות של אי קבילות

 • עילות הקשורות לבריאות
 • עילות על רקע פלילי ונסיבות קשורות
 • חובות ציבוריים
  • מיועד למי שמקבל הטבות ציבוריות במשך יותר מ-12 חודשים
 • הסמכה וכישורים של עובדים למהגרים מסוימים
 • דרישות מסמכים
 • תושבים זרים אשר גורשו בעבר

 רוב קטגוריות הזכאות בקוד הפדרלי של ארה"ב נכתבו למען הגנת הציבור. לדוגמה, מצב בריאותי, עילות פליליות וקטגוריות אבטחה משפיעים ישירות על הבריאות והבטיחות של האוכלוסייה האמריקאית. מסיבה זו צוות ה- CBP בוחן בקשות הגירה גם של תושבים זרים בנמל הכניסה וגם תושבים זרים המתגוררים בארצות הברית.

סיבות נפוצות לאי קבילות

 1. בעיות רפואיות
 2. רישום פלילי
 3. מסמכים חסרים בנמל כניסה
 4. מדינות אסורות לכניסה
 5. שקר בטופס הבקשה לוויזה או לקצין CBP
 6. תוכן חשוד במכשירים או במדיה החברתית
 7. עבודה בלתי חוקית בארה"ב

בעיות רפואיות/בריאותיות

בהתאם לקטגוריה זו של קבילות, גם אזרח זר בריא לחלוטין עלול לקבל סירוב לוויזה או גירוש בנמל הכניסה מסיבות רפואיות. אזרחים זרים חייבים לספק הוכחה שהם חוסנו נגד מחלות הניתנות למניעה באמצעות חיסון כגון חזרת, פוליו, אדמת וכו'. אלה חייבים להיות מסמכים רפואיים רשמיים המאשרים חיסון. קציני CBP מונעים כניסה גם מנוסעים עם מחלה מדבקת שעלולה להוות סכנה בריאותית לאוכלוסייה הכללית. על האזרחים הזרים חלה אחראיות לספק ראיות לכך שהם אינם חשופים לסיכון זה.

הערה. ישנם כמה חריגים לדרישות החיסון לילדים הזכאים לחיסון.

דרישות קוביד-19

החל מנובמבר 2021, אזרחים זרים שאינם יכולים להוכיח שהם מחוסנים במלואם נגד קוביד-19 עשויים שלא לקבת אישור כניסה למדינה. כל אחד חייב להציג הוכחה שהוא מחוסן  והוכחה לבדיקת קוביד-19 שלילית כשהוא מגיע לנמל הכניסה. ישנם מספר חריגים למדיניות הנוכחית של קוביד-19 כרגע, בקרו באתר טיולים של ארצות הברית למידע נוסף.

הערה: למרות שאין כרגע דרישה פדרלית לבידוד של המבקרים – למדינות הבודדות בארה"ב יש את הזכות לדרוש זאת. הקפידו לבדוק את המדיניות של המדינה עליה אתם מתכנים לנסוע.  

רישום פלילי

אנשים אשר מעורבים בפשעים הקשורים לסחר בסמים, זנות, הלבנת הון וכו' אינם קבילים לארה"ב. אך ישנם כמה חריגים בקטגוריה זו, לדוגמה: אם אזרח זר ביצע פשע שבו ההרשעה המקסימלית היא פחות משנה והוא נדרש לרצות את עונשו רק 6 חודשים או פחות מזה, עדיין עשוי להיות קביל לארה"ב. אבל, זה יהיה תלוי בשיקול דעתו של קצין ה-CBP. אזרח זר שבצע עבירה כשהיה מתחת לגיל 18 והעבירה נעשתה לפני יותר מ-5 שנים עשוי להיות קביל.

מסמכים חסרים בנמל הכניסה

יש אזרחים זרים שמנסים להיכנס לארה"ב ללא כל המסמכים הדרושים לנסיעה וזו אחת הסיבות בגללן הם נשלחים חזרה. לרוב, נסיעות פשוטות עם ויזה ודרכון אינן מספיקות כדי להיכנס לארצות הברית. גם אם הגשתם את כל המסמכים התומכים לפני הנסיעה וקיבלתם ויזה, ייתכן שעדיין תצטרכו להציג את המסמכים הללו בגבול. קציני ה- CBP מבצעים בדיקות מלאות לכל הנוסעים ולעתים קרובות מבקשים מסמכים כמו, למשל, מסמכים רפואיים.

לא יקבלו אישור כניסה לארה"ב אזרחים זרים אשר לא יוכלו להראות זיקה לארץ מוצאם, המניחה את דעת קצין המכס. אם אינכם יכולים להראות לפקיד ההגירה או קצין המכס שיש לכם קשרים חזקים עם מדינת מוצאכם ובכוונתכם לחזור הביתה בסוף הביקור, הסיכוי להיכנס בגבולותיה של ארה"ב הוא נמוך.

מדינות אסורות לכניסה

ישנם מדינות, כניסתם של אזרחיהם אסורות בארה"ב אך גם ייתכנו חריגים בהתאם לתפקידים מקצועיים או מעמד דיפלומטי. במהלך מגפת הקורונה, ארצות הברית הטילה איסור נסיעה על מדינות עם שכיחות גבוהה של הנגיף. איסורים אלה דומים יותר להגבלות נסיעה, אך עדיין יכולים להגביל כניסת זרים ממדינות מסוימות לארצות הברית.

מדינות עם איסורי נסיעות נוכחיים

•           בוטסואנה•           מוזמביק
•           אסוואטיני•           נמיביה
•           לסוטו•           דרום אפריקה
•           מלאווי•           זימבבואה

 

שקר בטופס הבקשה לוויזה או לקצין CBP

אזרחים זרים שחפצים להיכנס לאמריקה עשויים להתפתות להגזים או פשוט לשקר, אבל בעייני רשויות ארה"ב זהו מעשה חמור מאוד. אפילו הטעיית פקיד הגירה (בבקשה) או קצין מכס (בגבול) עלולה להוביל לאי קבילות. אם קצין ההגירה או ה- CBP יתפוס אותכם על מעשה מרמה, אתם עלולים לקבל איסור כניסה לצמיתות.

הערה לעולם אין לרמות או לסלף מידע בעת הגשת הבקשה להגירה או לנסיעות זמניות. אם אתם חוששים שיכולים להיווצר בעיות עם קבילות שלכם אזי כדאי מאוד לפנות לייעוץ מומחים בהגירה. צרו קשר עם משרד עורכי הדין כהן ברוש  לקבלת ייעוץ הגירה מותאם אישית.

עבודה בלתי חוקית בארה"ב

אזרחים זרים שהורשעו בעבודה בלתי חוקית בארצות הברית בלתי קבילים למדינה. נגדם ייפתחו הליכי הרחקה והם יעמדו בפני גירוש. אזרח זר העובד בארה"ב ללא אישור עבודה או רישיון עבודה, מפר את אמת המידה של הזכאות.

אם קצין ה-CBP יחשוד שאתם מתכוונים לעבוד באופן בלתי חוקי (כלומר ללא אישור עבודה) הניסיון  שלכם להיכנס לארה"ב יכשל. כדי להימנע מכך, חשוב לנסוע עם הוכחה מספקת של קשר למדינה שלכם. הקצין חייב להיות בטוח שאתם הולכים לחזור לארצכם ולא תנסו לעבוד ואולי להישאר באמריקה.

 כיצד להראות קשרים עם ארץ המוצא:

 • עדות למשכנתא או הסכם שכירות
 • הוכחה לרכוש או נכסים פיננסיים
 • עדות להסכם עבודה
 • עדות להרשמה לתוכנית לימודים
 • עדות לקשרי משפחה שנמצאת בארץ מגוריכם

כיצד לבטל את איסור הכניסה: חנינה

סירוב כניסה

קטגוריות מסוימות של אי קבילות מציעות אופציית חנינה אותה אזרחים זרים יכולים להגיש. הגשת בקשה לחנינה תשמש כבקשה לפטור מעילות של אי קבילות מסוימות. אם גורשתם בעבר מארצות הברית, ייתכן שתצטרכו להגיש בקשה להרשאה להגיש בקשה חוזרת לוויזה. בהתאם למצב, ניתן לערער על חלק מהבקשות שנדחו. קיימת גם אפשרות להגיש בקשה לעיון חוזר בקביעת הפסילה. גם זה תלוי בנסיבות הדחייה.

הגשת בקשה לחנינה: תהליך

סוג הסירוב שקיבלתם בעבר יכול להיות גורם מכריע האם תוכלו לחזור לארה"ב. כאשר בקשת החנינה שלכם תיבדק, גם סיבת הנסיעה תילקח בחשבון. באחריותכם להגיש תביעה ולהוכיח שאתם זכאים לחנינה. תוכלו לעיין בקוד הפדרלי של ארה"ב כדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר להגשת התביעה בהתחשב בהנחיות המשפטיות.

הערה: קטגוריות שבהם אזרחים זרים יכולים להגיש בקשה לחנינה נרחבות ומורכבות, ההמלצה שלנו לפנות לייעוץ מקצועי בנושא זה.

 

שלב 1: שליחת הבקשה הראשונה:

אזרחים זרים יכולים להגיש בקשה לחנינה רק אם בקשת הוויזה שלהם נדחתה לאחרונה. את סיבת הדחייה מקבלים בכתב ו/או בעל פה ע"י נציג קונסולרי בשגרירות או בקונסוליה ארה"ב. הנציג מודיע גם האם ישנו מקום להגשת הבקשה לחנינה עבורך.

שלב 2: להגיש מחדש בקשה עם כתב חנינה:

אם אתם זכאים להגשת בקשה לחנינה, חשוב שתאספו את כל המסמכים התומכים או הראיות שסביר להניח תזדקקו להם. הוספת תיעוד תומך, הצגת הוכחות לקשר חזק עם מדינת מגוריכם, והוספת מידע על קשרים עם המשפחה שלכם, יהיו חשובים מאוד בעת הגשת בקשה לחנינה.

לדוגמה, אם הדחייה היא על פי סעיף INA 214 (ב), בבקשה החדשה חייבים לספק הוכחות לשינויים מהותיים בחיים על מנת לטפל באי קבילות. . אם פקיד העיבוד לא היה בטוח שהמבקש מתכוון לחזור לארץ מוצאו הוא ידחה את הבקשה לוויזה זמנית. אי אפשר להגיש חנינה על פי סעיף INA 214 (ב), אך כן אפשר לשפר את הבקשה ע"י הגשתה מחדש.

הערה: צרו קשר עם משרד עורכי הדין כהן ברוש  לקבלת תמיכה בהגשת בקשת חנינה חזקה. משרדנו מגיש מכתב עם טיעונים משפטיים וראיות התומכות במתן חנינה ללקוחותינו.

יש לכם אפשרות לשלוח מכתב עם בקשת חנינה. זאת תהיה הזדמנות נהדרת לספר על הקשרים שלכם לארץ מוצאיכם ולהסביר למה אתם צריכים לקבל את החנינה. חשוב שתנסו לספק כמה שיותר הוכחות מדוע עליכם לקבל קבילות.

שלב 3: החלטת חנינה

במידה ושלחתם את הבקשה באופן מקוון תקבלו את התשובה באותה דרך. קחו את הטפסים אתכם כאשר תיסעו לארה"ב ויהיה עליכם להציג אותם לקצין הגבולות בנמל הכניסה.

אבל קבלת החנינה עבור סיבה בגללה קיבלתם סירוב אינה ערובה שתוכלו להיכנס לארה"ב בנמל הכניסה. את כניסתכם עדיין ניתן לדחות אם אינכם עומדים באמות מידה אחרים,  לדוגמה: שהיה בכל מדינה שיש לה איסור נסיעות נוכחי בתוך 14 יום מניסיון הכניסה לארה"ב. במקרה הזה לא תורשו להיכנס ותצטרכו לחזור הביתה.

חנינות שנדחו

במקרים מסוימים ניתן לערער על ההחלטה אם בקשתכם לחנינה נדחית. הפקיד יציין את הסיבות לסירוב, לרבות מידע האם אתם יכולים להגיש ערעור או לאו. אתם יכולים גם להגיש בקשה לפתיחה מחודשת של התיק שלכם או לשקול להגיש תיק חדש. אם הערעור יאושר, קצין הערעור יבחן מחדש את הבקשה לחנינה כאילו הייתה זו הפעם הראשונה.

הגשת בקשה לחנינה: טפסים

חשוב שתגישו את טופס החנינה המתאים למצבכם. אתם יכולים גם לעיין באתר USCIS כדי לבחון את כל הטפסים. כל הבקשות תחילה נבדקות לשלמות, בגלל זה חשוב מאוד שהבקשה שלכם לא תתעכב בגלל טעות פשוטה כמו מידע חסר.

הערה: הקפידו לסקור את הבקשה שלכם מספר פעמים כדי לוודא שהכנסתם את כל המידע הנדרש. מתקשים או מבולבלים? אנחנו יכולים לעשות את זה בשבילכם!

הטפסים הנפוצים ביותר לחנינה על עילות של קבילות:

 • טופס I-601 – בקשת חנינה על עילות של אי-קבילות
  • אם מגישים בקשה מחוץ לארצות הברית
 • טופס I-601A – הצהרה על שהייה בלתי חוקית זמנית
  • אם מגישים בקשה מתוך ארצות הברית
 • טופס I-602 – בקשה לפליטים לחנינה על עילות של אי קבילות
 • טופס I-192 – בקשות להרשאה מוקדמת לכניסה למי שאינו מהגר
 • טופס I-212 – בקשה לקבל הרשאה להגיש בקשה חוזרת להיכנס לארה"ב לאחר גירוש או הסרה (אם רלוונטי)
 1. טופס I-601 – בקשת חנינה על עילות של אי-קבילות

אזרחים זרים המגישים בקשה באמצעות טופס ויתור זה יגישו אותה מחוץ לארצות הברית. המבקשים ויזת הגירה וסוגי בקשות שאינן לצורך הגירה זכאים להשתמש בטופס זה. אנא עיינו בהוראות שימוש של הטופס כדי לוודא שאתם יכולים להשתמש בו. טופס זה יכול לשמש לרוב גורמי אי הקבילות הנפוצים.

 1. טופס I-601A – הצהרה על שהייה בלתי חוקית זמנית

אזרחים זרים אשר בעבר נכנסו לארה"ב באופן חוקי יכולים להשתמש בטופס זה. על המועמדים להיות בעלי משפחה קרובה בעלת גרין קארד או אזרחות. טופס זה מיועד למשתמשים שיש להם יותר מ-180 ימים של שהייה בלתי חוקית בארה"ב ומעוניינים להגיש בקשה לוויזת הגירה. אם אתם חושבים שתהיו זכאים, כאשר השהייה הבלתי חוקית היא הבעיה היחידה, ייתכן שהטופס הזה הוא בשבילכם.

מועמדים הנמצאים כעת בתהליך גירוש, לא יכולים להגיש בקשה לוויתור זה. מי שנמצא בשטח ארצות הברית באופן בלתי חוקי ויש לו זכות הגירה חייב להגיש בקשה ולאחר מכן להתראיין בשגרירות במדינת מוצאו. חלק מהמועמדים ששהו בשטח הבלתי חוקי יותר מ-180 יום עלולים לחשוש שלא יורשו לחזור לארצות הברית או שבקשתם תידחה מסיבה זו. קבלת אישור על חנינה מסוג זה יתעלם מהשהיה הבלתי חוקית וישפוט את בקשתך לכף זכות.

עליכם לספק סיבות מספקות מדוע נשארתם בארה"ב ולציין את כל ההשלכות השליליות שעלולות להיווצר אם בקשתכם תידחה. זה יכול לכלול נזק לבן משפחה שנמצא כחוק בארצות הברית.

 1. טופס I-192 – בקשות להרשאה מוקדמת לכניסה למי שאינו מהגר

טופס זה מיועד לאלו המבקשים להגיע לארה"ב כאזרחים זרים ולא כמהגרים. משמעות הדבר היא שהם מקבלים אישור שהייה זמנית. תשתמשו בטופס זה כדי להגיש בקשה לפני הנסיעה, ותקבלו אישור מראש לנסיעה. צריכים להיות ברשותכם כל המסמכים הרלוונטיים.

4. טופס I-212 – בקשה לקבל הרשאה להגיש בקשה חוזרת להיכנס לארה"ב לאחר גירוש או הסרה

זרים שגורשו ב-5 השנים האחרונות (במקרים מסוימים ב-20 השנים האחרונות) אינם מורשים להיכנס. גם אם עזבתם את ארה"ב מרצונכם, עדיין לא ניתן לקבל אישור כניסה אם יש צו גירוש כנגדכם. במצב זה ה-INA מאפשרת לאזרחים זרים להגיש בקשה לחנינה. טופס זה הוא בקשה לקבל הרשאה להגיש בקשה חוזרת להיכנס לארה"ב באופן חוקי לאחר גירוש. חנינה מאושרת של I-212 לא אומרת שאתם יכולים לנסוע לארצות הברית. אם יש לכם רק טופס I-212 מאושר, אתם עדיין לא קבילים עד שאתם מגישים בקשה לאישור כניסה בגבול. הינכם מורשים להגיש בקשה לכניסה בלבד לארה"ב.

כמה זמן ייקח תהליך החנינה?

יכול לקחת בין 3-10 חודשים עבור אזרח זר לאסוף את כל המסמכים התומכים ולעמוד בכל הדרישות של הבקשה. לאחר שהבקשה תתקבל הטיפול בה וקבלת ההחלטה עשוי להימשך 6-12 חודשים. כמובן שבעיות בבקשה, כמו היעדר מסמכים תומכים, עלולות להאריך את זמן הטיפול. אם פקיד העיבוד זקוק למידע נוסף, הוא לא יוכל לחזור מיד לבקשה שלכם, זה אומר שהזמן יכול להתארך עוד יותר.

נפח הבקשות גם יאריך את זמן העיבוד ולכן ייתכן שזה יקח יותר משנה. חשוב כי תקפידו לענות על כל שאלה אפשרית או חששות שעלולות להיות לקצין ההגירה בבקשה המקורית שלכם על מנת לחסוך זמן.

אגרת בקשה לחנינה

חנינה עולה 930 דולר ארה"ב (USD). זוהי העלות בנוסף לכל הבקשות הראשוניות שנדחו.

ישנם מקרים מיוחדים מאוד בהם USCIS נותנת פטור מאגרת ההגשה. אם אתם חווים קשיים כלכליים או נסיבות בלתי צפויות ואינכם יכולים לשלם את האגרה, אתם יכולים לשלוח בקשה לפטור. (טופס 912-I)

אגרות בקשה כלליות:

בקשה של ויזה זמנית בדולרים אמריקאים

ויזה שאינה מבוססת עתירה

אשרת מבקר, סטודנט וכו '.

160

ויזה מבוססת עתירה

עובדים זמניים, ספורטאים, אמנים, עובדי דת, העברות פנים-חברה

190

ביומטריה

לאדם

85

 

הערה: עלולים להיווצר עלויות נוספות הקשורות לבקשה, כגון השגת תיקים רפואיים, רישום פלילי וכו'.

סיכום

יכול להיות מאוד מתסכל להיחשב כבלתי קביל מצד הרשויות בארה”ב – למרבה המזל, יש מה לעשות לאלו הנמצאים במצב כזה. אזרחים זרים יכולים להגיש בקשה לחנינה על מנת לנסות להשיג קבילות. מומחה הגירה מנוסה יכול לעזור במקרים כמו רישום פלילי, הודות לניסיון הרב עורך הדין יכול למצוא פתרון. אזרחים זרים מסורבים כניסה לארה"ב באופן תדיר, אך ידע מתאים ובקשה חזקה יכולים לעזור לכם לקבל את הסיכוי הטוב ביותר לאישור כניסה. עיינו ברשימת הסיבות הנפוצות לאי זכאות או סירוב כניסה במאמר זה, כדי לוודא שאינכם נכללים באף אחת מהקטגוריות הללו, או צרו איתנו קשר עוד היום!

דילוג לתוכן