אישור נוטריוני ידועים בציבור

זוגות רבים בוחרים כיום לחיות יחד כידועים בציבור, תוך ניהול משק בית משותף. אישור נוטריוני של הסכם חיים משותפים נועד להעניק לזוגות אלו הגנה משפטית, תוך הכרה רשמית מלאה במערכת היחסים האינטימית והמחייבת שביניהם. בנוסף, ההסכם מאפשר לבני הזוג להסדיר באופן מפורט ומחייב מראש את זכויותיהם וחובותיהם ההדדיות במגוון תחומי חיים, ובכך למנוע סכסוכים עתידיים. להלן ריכזנו נקודות עיקריות אודות התהליך של הכנת האישור. 

הגנה משפטית מקיפה

  • חלוקת רכוש הוגנת ושוויונית: ההסכם מגדיר מראש באופן ברור ומפורט כיצד יחולק הרכוש המשותף שנצבר במהלך שנים ארוכות של חיים משותפים, במקרה של פרידה. 
  • הגנה על צרכים כלכליים בסיסיים: ניתן לקבוע בהסכם זכויות כלכליות, כמו תשלומי מזונות לטווח ארוך, ביטוחי חיים גבוהים, חסכונות פנסיה ניכרים ועוד. כל זאת כדי להגן על הצרכים הכלכליים של כל אחד מבני הזוג.
  • הסדרת משמורת ילדים הוגנת ומתחשבת: במקרה שיש ילדים משותפים, ההסכם יכול להגדיר מראש את הסדרי המשמורת לטווח הארוך, זמני הביקור הסבירים, חלוקת ההוצאות על הטיפול בילדים ועוד. 

כיצד עורכים הסכם חיים משותפים מקיף והוגן?

מומלץ מאוד לפנות לנוטריון מומחה ומנוסה בדיני משפחה, ייחוד נכסים והסכמים בין בני זוג, כדי שיסייע לכם לנסח ולערוך את ההסכם בצורה מקיפה והוגנת. הנוטריון יברר לעומק את מצבכם האישי והכלכלי, ייעץ לכם בכל הקשור לזכויות ולחובות, יסייע לכם להתאים את ההסכם לצרכים הייחודים שלכם ונסיבות החיים שלכם. לאחר גיבוש הנוסח הסופי של ההסכם, עליו חותמים שני בני הזוג, והנוטריון מאשר אותו. הנוטריון יוודא שאכן שני בני הזוג חתמו על ההסכם מרצונם החופשי והבינו את משמעותו. רק לאחר מכן יאשר הנוטריון את תוקפו המשפטי באמצעות חתימתו.

אישור נוטריוני – המלצה חמה לזוגות ידועים בציבור

אישור נוטריוני של הסכם חיים משותפים מהווה המלצה חמה מאוד עבור כל זוג ידועים בציבור המעוניין לממש את זכויות משפטיות זהים לאלו של זוגות נשואים, ולהגן על עצמו במקרה של פרידה עתידית. ההסכם, כאמור, מסדיר מראש סוגיות מהותיות רבות הקשורות לחלוקת רכוש, כספים, משמורת ילדים ועוד, ובכך יחסוך זמן רב ועלויות משפטיות גבוהות בעתיד. חשוב להדגיש גם נקודות הבאות:

  • אין כל חובה חוקית לאשר הסכם בפני נוטריון, אך זה מאד מומלץ.
  • במקרה של סכסוך עתידי כלשהו, בית המשפט יבחן את תוקפו והוגנותו של ההסכם.
  • ניתן ורצוי לערוך עדכונים בהסכם מעת לעת, בהסכמת שני הצדדים. עדכונים אלה יש לאשר שוב דרך נוטריון.

אם ברצונכם לערוך הסכם חיים משותפים ולקבל עבורו אישור נוטריוני–משרד עורכי דין כהן ברוש עומד לרשותכם. אנו גאים ברשימה ערוכה של לקוחותינו המאושרים אשר קיבלו שירות בליווי אישי ודיוק שאין שני לו. תצטרפו לרשימה הזו, תיצרו עמנו קשר עוד היום, ותיהנו משירות זריז ומקצועי. 

דילוג לתוכן