בחרו עמוד

הגירה לקנדה – כללי

מחסור בנהגי משאיות בבריטניה

כהן ברוש משרד עורכי דין 

27/10/2021

מחסור בנהגי משאיות בבריטניה 

כיום ישנו מחסור בעובדים חיוניים בבריטניה וביניהם מחסור בנהגי משאיות, הקושי נוגע לכל תחומי השינוע: ממוצרי מזון בסיסיים עד לחומרי בניין ודלק. לפי ארגון מובילים בריטי  A Road Haulage Association  המחסור עומד כיום על כ-100 אלף נהגי משאיות מוסמכים והמספר רק גדל.  

עד לפני פרוץ הפנדמיה קוביד-19 והיציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי, להתקבל לעבודה באנגליה לאזרחים זרים היה אתגר גדול. היום, הודות לאירועים האלו, נפתח חלון הזדמנויות גם לאזרחים מחוץ לאירופה.

 

 

למידע מפורט על סוגי ויזות לאנגליה, אנא ראו את מאמרינו זה

כעת נפתח חלון הזדמנויות לעבודה באנגליה

עד כמה הבעיה חמורה?

קודם כל צריך להדגיש שהבעיה לא נוצרה אתמול והיא לא בעיה של הממלכה המאוחדת בלבד. המצב התחיל בשנות ה-2000 והחריף עם השנים בכל היבשות. בבריטניה המצב יותר גרוע, עקב יציאה של הממלכה מהאיחוד האירופי – ברקזיט, אלפים של נהגים ממדינות של איחוד האירופי אשר גרו ועבדו בבריטניה חזרו לארצם ועקב מדיניות הגירה חדשה לא יכולים לחזור עוד. המחסור בנהגי משאיות גרם לפקקים ענקיים בנמלי בריטניה ואי הספקה בזמן של הסחורה. עיקוב בשינוע מוצרי בסיס לחנויות, גרם לבהלה בקרב האזרחים אשר התחילו לקנות בכמויות בחשש שלא תהיה הספקה סדירה בעתיד.

גיל הנהגים

אוכלוסיית נהגי משאיות הולכת ומזדקנת. 80% מסך הנהגים בגילים 45 ומעלה יותר מ- 20% מהם לקראת יציאה לגמלאות. הממשלה מנסה לגייס אנשים צעירים לעבודה אך בשביל זה היא צריכה להעלות שכר, לתת תנאים טובים יותר ולהכיר בכך שתחום הובלה הוא חלק חיוני במשק.

אוכלוסיית נהגי משאיות הולכת ומזדקנת

מה ממשלת בריטניה עושה בעניין?

ממשלת אנגליה החליטה לתת אישורי כניסה לעובדים זרים מאוקטובר. כדי להגדיל את מספר מבחני הנהיגה למשאיות יגויסו בוחנים נוספים ממשרד הביטחון. בנוסף יארגנו "מחנות למידה" ללא עלות ל-5,000 נהגי משאיות ועוד 1,000 נהגים יעברו קורסי הכשרה במימון הממשלה. בנוסף יהיה מימון של 7,000 ליש"ט לאדם לנהגי רכב משא כבד.

לסיכום

כעת מחסור בנהגי משאיות מורגש יותר מתמיד גם בגלל ברקזיט וגם כי בריטניה נמצאת לקראת תקופת החגים. כמעט כל מגזר סובל כיום ממחסור בכוח אדם, על פי דו"ח שפורסם לאחרונה על ידי איגוד התעשייה הבריטית (CBI): משרות פנויות בכל מקום בסתיו 2021 גבוהות יותר מכפי שהיו לפני קוביד-19, ושיעור האבטלה מתקרב לשפל היסטורי.

 

רוצים לעבוד בבריטניה ומחפשים דרך חוקית לעשות זאת? לנו במשרד עורכי דין כהן ברוש יש ניסיון וידע רחב בתחום, נוכל לעזור לכם להגיש בקשה לוויזת עבודה כדי שהסיכויים שלכם לקבל ויזה יהיו גבוהים.

פנו אלינו עוד היום לקבלת יעוץ מקצועי מהמומחים שלנו.

רוצים לקבל את מאמרים החדשים שלנו ?

הירשמו לניוזלטר המדהים שלנו

אזרחות בריטית למי שנולד לפני 1983 באנגליה

הגירה לאנגליה

מאמרים בנושא אזרחות בריטית ודרכונים 

הוצאת דרכון בריטי

הגירה לאנגליה

מאמרים בנושא ויזות לאנגליה

דילוג לתוכן