בחרו עמוד

אזרחות ודרכון ארה"ב

חידוש דרכון אמריקאי

כהן ברוש משרד עורכי דין 

בעוד שבעבר חידוש הדרכון האמריקאי יכול היה להתבצע רק בשטח ארצות הברית, כיום לאזרחים אמריקאים המתגוררים בישראל קיימת אפשרות לחדש את הדרכונים שלהם דרך הקונסוליה האמריקאית. שינוי זה הביא לחיסכון משמעותי בזמני ההמתנה ולמזעור ההוצאות הנלוות. אם גיליתם כי הדרכון שלכם על סף תפוגה, הדבר החיוני לעשות הוא להכיר את תהליך חידושו בישראל. מדריך מקיף זה, אשר הוכן עבורכם ע"י המומחים במשרד שלנו, ילווה אתכם בשלבים העיקריים של התהליך, ויבטיח חווית חידוש חלקה ויעילה.

המסמכים הנדרשים לחידוש

תהליך חידוש דרכון אמריקאי עשוי להיראות פשוט, אך ישנם מספר שלבים ודרישות חשובות שיש לקחת בחשבון. אנשים רבים מניחים בטעות שהתהליך הוא זהה לחידוש הדרכון הישראלי, אך גישה זו הינה שגויה. בנוסף, חשוב להבין כי חידוש דרכון אמריקאי שונה מתהליך הנפקתו לראשונה. ראשית, אתם תצטרכו לאסוף מסמכים לחידוש דרכונכם, כולל:

  • מספר ביטוח לאומי (SSN): עליכם לספק את מספר הביטוח הלאומי שלכם בארה"ב. אם אין לכם אחד, תצטרכו לבקש שיונפק לכם אחד.
  • טפסים: מילוי טופס 11-DS הוא חובה. ניתן להשיגו באתר של שגרירות ארה"ב בישראל. חשוב לציין שטופס זה הוא באנגלית ויש למלא אותו באנגלית בלבד. אם אתם מתקשים בשפה או במילוי הטופס, מומלץ לבקש עזרה ממומחים המכירים את תהליך במלואו.
  • קביעת תור בשגרירות או משלוח הבקשה המלאה בדואר: כדי לחדש את דרכונכם האמריקאי, תוכלו לקבוע פגישה בשגרירות האמריקאית בירושלים או בקונסוליה ארצות הברית בתל אביב. זכרו להביא את טופס ה-11-DS עמכם, כמו גם תעודת זהות תקפה, שתי תמונות פספורט (5X5 ס"מ על רקע לבן), ודמי תשלום האגרה.

חתימה: במהלך הפגישה, תידרשו לחתום על טופס אימות נתונים, המאשר את נכונות המידע שסופק בבקשתכם לחידוש הדרכון.

מסלולי חידוש של הדרכון האמריקאי

 

חידוש בדואר

לאחר שאספתם את המסמכים הנדרשים, עבורכם לבחור בין שני מסלולי חידוש העומדים לרשותכם. המסלול הראשון הוא באמצעות הדואר. אם אתם מעדיפים להימנע מנסיעה לשגרירות, אפשרות זו הינה מועדפת. כדי להיות זכאי, הדרכון שבידיכם חייב לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • דרכונכם אינו פגום.
  • דרכונכם הונפק ב-15 השנים האחרונות.
  • דרכונכם הונפק על שם הנוכחי שלכם.
  • תוקפו של דרכונכם מהווה 10 שנים.

אם כל התנאים מתקיימים, תהליך החידוש הוא דיי פשוט. עליכם לוודא שמילאתם את טופס ה-11-DS באנגלית בצורה הנכונה ולשלוח אותו למחלקה לאזרחים אמריקאים בשגרירות ארצות. פרט לטופס עצמו, תצטרכו לשלוח אישור תשלום דמי חידוש שנעשה דרך אתר התשלום הממשלתי, תמונות, הוכחת אזרחות, והדרכון האחרון שהונפק לכם עצמו. על פי דברי שגרירות ארה"ב זמן הטיפול בבקשות לחידוש דרכון בדואר, מרגע קבלת הבקשה ועד שהמסמך נשלח בחזרה אליכם, אורך בדרך כלל מארבעה עד חמישה שבועות. עם זאת, חשוב לציין כי זמני הטיפול בפועל עשויים להשתנות ולנוע בין חודש לחודשיים. 

חידוש במסגרת פגישה פרונטלית

סוגים מסוימים של דרכונים אמריקאים אינם ניתנים לחידוש בדואר, ועליכם לקבוע פגישה אישית עם הממונה בקונסוליה האמריקאית. כך, מדובר בדרכונים הבאים:

  1. דרכון למבוגר שהונפק לפני כ-15 שנים ויותראם עברו 5 שנים מתאריך התפוגה של דרכון המבוגר, עליכם לקבוע פגישה פרונטלית.
  2. דרכונים ראשונים לקטיניםדרכונים המונפקים לקטינים תקפים ל-5 שנים בלבד. אם הדרכון שבו הנכם מחזיקים היה ל-5 שנים, לא תוכלו לחדש אותו בדואר, ונדרש לקבוע פגישה פרונטלית.

עליכם להביא לפגישה את טופס 11-DS ממולא כראוי, שני צילומי פספורט בגודל 5X5 ס"מ על רקע לבן, מסמכים המוכיחים כי יש לכם אזרחות ארה"ב, ודמי תשלום בסה"כ 110 דולר ארצות הברית. במקרה ומדובר בקטין מתחת לגיל 16 על ההורים לחתום על טופס הבקשה ולשלם דמי חידוש בגובה של 115 דולר ארצות הברית. חשוב להדגיש כי קביעת תור בשגרירות ארה"ב יכולה להוות משימה מאתגרת, במיוחד בתקופת העמוס. ניתן לנסות לקבוע תור באמצעות המערכת המקוונת של השגרירות. עם זאת, בשל הביקוש הרב לתורים, ייתכן שיהיה קשה להשיג תור בתאריכים הרצויים. 

שאלות נפוצות 

מהי תקופת החידוש?

תקופת החידוש של דרכון אמריקאי הוא כ-10 שנים מאז תאריך ההנפקה.

מה עושים עם השם על הדרכון שונה מן שמכם הנוכחי

במקרה הזה יש להוסיף מסמך אישור רשמי לשינוי השם או מסמך המעיד על כך, למשל תעודת נישואין. 

האם ניתן להקדים את התור לחידוש דרכון אמריקאי?

אם אין לכם זמן לחכות תקופה ארוכה לתור בקונסוליה, הנכם יכולים לפנות לחברתנו המתמחה בליווי לקוחות המצריכים חידוש דרכוניהם. במשרד עורכי הדין כהן ברוש אנו דואגים להפוך את תהליך החידוש ליעיל וזריז ככל הניתן.

צרו קשר

דעו שניתן לפעול לחידוש דרכונכם האמריקאי בדרך מקצועית ונכונה, מבלי לשגות בדרך. במשרד עורכי הדין כהן ברוש חשוב לנו כי תשיגו את מטרותיכם ותמנעו מהקשיים הבירוקרטיים שעלולים להופיע בדרך לחידוש הדרכון האמריקאי שבידיכם. 

רוצים לקבל את מאמרים החדשים שלנו ?

הירשמו לניוזלטר המדהים שלנו

איחוד משפחות 

קבלת מעמד בארה"ב על בסיס קרבה משפחתית

דילוג לתוכן