תכנית הגירה לקנדה לעובדים מומחים

תוכנית עובדים מומחים לקנדה היא מסלול פופולארי להגירה אל קנדה. המסלול מיועד לעובדים מיומנים ומנוסים בעלי פוטנציאל לתרום לכלכלת קנדה. פניות אל תוכנית עובדים מומחים לקנדה מנוהלות באמצעות מערכת אקספרס אנטרי . הבחירה לתוכנית מבוססת על זכאות המועמד ודירוגו ברישום אקספרס אנטרי. המועמדים אשר קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר יקבלו הזמנה להגיש בקשה לתושבות קבע קנדית. מאמר זה יסביר את הדרישות של תוכנית עובדים מומחים לקנדה. מידע נוסף על מערכת אקספרס אנטרי לקנדה נמצא במאמר "מסלול אקספרס אנטרי לקנדה".

שלב ראשון: הקריטריונים המינימליים של התוכנית

על מנת להיות זכאיים להתקבל לתוכנית עליכם לעמוד בקריטריונים המינימאליים להלן:

להיות בעלי ניסיון של לפחות שנה רצופה של עבודה במשרה מלאה במשך 10 השנים האחרונות. העבודה חייבת להיות באחד העיסוקים המצוינים תחת סיווג התעסוקה הלאומי של קנדה (NOC) כנמצאים ברמת מיומנות 0, A או B. בדרך כלל, אלו הם עיסוקים הדורשים השכלה אקדמית מעבר לתעודת בגרות. כדי לראות אם העיסוק שלכם מסווג באחת מרמות המיומנות האלו בקרו בדף NOC באתר האינטרנט של רשות ההגירה לקנדה. תיאור העיסוק באתר חייב לכלול את אותם דברים עליהם הייתם אחראיים באופן אישי במהלך התעסוקה. תיאור העיסוק באתר כולל את התפקידים העיקריים וההכרחיים שבעל העיסוק חייב היה להכיר היטב, על מנת להיחשב כעובד מומחה בעיסוק.
יש לעבור מבחן ידע בשפה צרפתית או אנגלית ( CELPI  IELTS או TEF) ולקבל ציון לכל הפחות שווה ערך ל-7 בדיבור, כתיבה וקריאה, לפי "חישוב המיומנות בשפות קנדה".
כל מי שקיבל תואר או למד במוסד לימודים מחוץ לקנדה נדרש לעבור "הערכת תעודה" כדי לוודא שהדיפלומה או התואר אמיתיים ושווי ערך לתואר ממוסד לימודים בקנדה.

שלב שני: הערכת זכאות על בסיס מערכת ניקוד

אם תעמדו בדרישות המינימום לעיל, תוערכו על בסיס מערכת נקודות. הנקודות ניתנות על בסיס 6 גורמים: גיל, השכלה, ניסיון, שפה, הצעת תעסוקה בקנדה, וכישורי הסתגלות.
יש לקבל לכל הפחות 67 נקודות כדי להיות זכאי להשתתף בתוכנית עובדים מומחים לקנדה. כדי לחשב את הציון שלכם, בקרו באתר האינטרנט של רשויות ההגירה אל קנדה.

שלב שלישי: עמידה בדרישות תמיכה כלכלית

במידה ואכן קיבלתם לכל הפחות ציון 67, ייתכן ואתם עומדים בתנאיי הקבלה של תוכנית עובדים מומחים לקנדה. בנוסף על העמידה בתנאים הנ"ל, במידה ואין לכם הצעת עבודה ממעסיק קנדי, אתם חייבים להוכיח כי ברשותכם "כספי ההשתקעות". דרישה זו באה להוכיח כי אתם מסוגלים לתמוך כלכלית במשפחתכם במהלך השהות בקנדה. הסכום המינימאלי שאתם צריכים יהיה תלוי בגודל המשפחה שלכם. לדוגמא, רווק ללא ילדים יזדקק להוכיח כי ברשותו לכל הפחות 12,500 דולרים קנדיים. משפחה של 4 נפשות (הורים ושני ילדים) יצטרכו להוכיח כי ברשותם 23,181 דולרים קנדיים. תוכלו לראות את הסכום הדרוש לכמות הנתמכים שלכם  באתר ממשלת קנדהעליכם להוכיח כי תוכלו לתמוך בבני משפחה שנשארו בארץ. יש לזכור כי הלוואות לא ייחשבו לצורך הוכחת דרישות אלו.

צרו קשר

אם אתם עובדים מומחים אשר מחפשים דרך להגר לקנדה תוכלו לבדוק את האפשרות של התוכנית אקספר אנטרי. משרד עו"ד כהן ברוש מתמחה בתחום הגירה לקנדה. עו"ד שלנו יכולים לעזור לכם למצא את הפתרון הכי אטרקטיבי עבורכם. פנו אלינו עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ עם עו"ד שלנו.

דילוג לתוכן