תוכנית אקספר אנטרי לקנדה

תוכנית אקספרס אנטרי לקנדה נפתח על ידי ממשלת קנדה בחודש ינואר 2015. המסלול נפתח כדי להקל על אפשרויות ההגירה לקנדה באמצעות המסלול הכלכלי. ממשלת קנדה מעודדת הגירה של אנשים בעלי מיומנויות וניסיון שיתרמו לפיתוח המשק הקנדי. אקספרס אנטרי נועדה להפוך את תהליך ההגירה לקל יותר עבור עובדים מיומנים. האם אתם עובדים מיומנים המתכננים להגר לקנדה? אם כן אז ייתכן כי מסלול הגירה אקספרס אנטרי לקנדה רלוונטית עבורכם.

כיצד פועלת תוכנית אקספרס אנטרי

כניסה מהירה לקנדה זה מסלול הגירה המאפשר לאנשים שעומדים בדרישות להגיש "בקשה להבעת עניין" (באנגלית: Expression of intent) לגבי תושבות קבע בקנדה. המועמדים מדורגים על בסיס מערכת נקודות מורכבת. לאחר ביצוע החישוב, בהתבסס על זכאות וסך הניקוד, הרשויות הפדרליות והמחוזיות של קנדה מזמינות אנשים מתוך רשימת המועמדים להגיש בקשה לקבלת תושבות קבע.

לפני הגשת בקשה לתוכנית אקספר אנטרי

כדי להיכנס למאגר אקספרס אנטרי, עליכם לעמוד בכל הדרישות המינימליות לאחת מתוכניות ההגירה הכלכליות הפדרליות הבאות:

  • תכנית "ניסיון עבודה בקנדה"
  • התכנית הפדרלית לעובדים מקצועיים
  • התכנית הפדרלית למקצועות נדרשים

זיכרו כי עמידה בדרישות של אחת מהתכניות האלו אינה בהכרח קובעת כי תיבחרו לקבל אפשרות להגיש בקשה לתושבות קבע. האפשרויות מוענקות על בסיס מערכת דירוג נקודות. כדאי לקרוא את הדרישות המינימליות לתכניות הנ"ל מומלץ לבקר באתר האינטרנט של "רשויות ההגירה אל קנדה".

לאחר שקבעתם כי אתם זכאיים להתקבל לאחת מהתוכניות שהוזכרו לעיל, אתם מתחילים את התהליך על ידי יצירת פרופיל מקוון לאקספרס אנטרי. זיכרו כי ברגע שתתחילו לכתוב את הפרופיל שלכם, יש לכם 60 ימים כדי להשלים אותו. בפרופיל תצטרכו לספק מידע על עצמכם. מידע זה כולל את ניסיון העבודה, השכלה, ידע בשפות, גיל, ועוד. בשלב זה חשוב להזכיר – קבלה לתכנית אינה מבטיחה הגירה לקנדה.

כיצד תוכלו להגדיל את הסיכויים להתקבל לתכנית

כפי שצוין לעיל, פרופיל אקספרס אנטרי לקנדה ייחשב במערכת נקודות. משמעות הדבר היא כי יינתן לכם ציון על סמך המידע שתספקו. יש לכם אפשרות להרוויח נקודות על בסיס ניסיון העבודה שלכם, השכלה, ידע אנגלית ו/או צרפתית, גיל, ועוד. לדוגמה, אם יש לכם הצעה לעבוד באופן חוקי אצל מעסיק קנדי תוכלו להרוויח נקודות נוספות על בסיס זה. ככל שהניקוד הכולל שלכם גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שלכם להיבחר.

מה עליכם לעשות אחרי שתתקבלו לתוכנית אקספרס אנטרי

אם הפרופיל שלכם יקבל מספר נקודות גבוה, אזי סביר להניח כי תקבלו הזמנה מרשות ההגירה והאזרחות של קנדה להגיש בקשה לקבלת תושבות קבע. לאחר שתקבלו את ההזמנה, יש לכם 90 ימים להגיש את הבקשה לתושבות קבע לאחת משלושת התוכניות הכלכליות הפדרליות שהוזכרו לעיל, או תוכנית הגירה מחוזית. בדרך כלל, בקשות לתושבות קבע במסלול אקספרס אנטרי לקנדה נמשכות עד שישה חודשים.

צרו קשר

אם אתם רוצים להגר לקנדה כדאי מאוד לבדוק את האפשרות להגר דרך התוכנית אקספרס אנטרי. כדי למנוע בזבוז זמן וכסף אנו ממליצים לפנות למומחים בעניני הגירה לקנדה כדי לקבל מידע רחב בנושא ולבחור תוכנית הגירה המתאימה לכם ביותר. תתקשרו עוד היום כדי לקבוע פגישת יעוץ עם עו"ד שלנו.

דילוג לתוכן