הגירה לקנדה על בסיס תכנית מקצועות מיומנים

תוכנית המקצועות המיומנים של קנדה היא מסלול הגירה לבעלי מיומנויות להן זקוק המשק הקנדי. באמצעות תוכנית המקצועות המיומנים הפדראלית, הממשלה הקנדית שואפת למשוך בעלי עיסוקים נדרשים לכלכלה אשר מבקשים להשתקע בקנדה. אם אתה בעל ניסיון מקצועי באחד ממשלחי היד הנכללים בתוכנית זו, המאמר הזה הוא בשבילך. המשך לקרוא על מנת ללמוד כיצד להתקבל לתוכנית ולעבוד בקנדה.

שלב ראשון: האם יש לכם ניסיון במשלח יד המשתתף בתכנית?

הגירה לקנדה על בסיס תכנית מקצועות מיומנים

כדי להתקבל לתוכנית המקצועות המיומנים, יש להיות בעל ניסיון באחד התחומים הבאים:

  • תעשייה, חשמל ובנייה
  • אחזקת ציוד ותפעול ציוד
  • פיקוח ועיסוק טכני במשאבי טבע, חקלאות ובמוצרים נלווים
  • מפקחים לעיבוד, ייצור ושירותים, ומפעילי בקרה מרכזית
  • שפים וטבחים
  • קצבים ואופים

אם אתם סבורים שהעיסוק שלכם נכלל באחת הקטגוריות המפורטות לעיל, תוכלו לאשר זאת על ידי בדיקת רשימת העיסוקים במאמר שלנו בנושא, או באתר של רשות ההגירה לקנדה. במידה ומצאתם את משלח ידכם באתר, והוא נכלל בקבוצות מס' 72, 73, 82, 92, או תת-קבוצות 632 ו 633, משמעות הדבר היא כי ייתכן והמקצוע שלכם נכלל ברשימת המקצועות של תוכנית המקצועות המיומנים של קנדה. בנקודה זו תוכלו להמשיך ולבדוק האם אתם עומדים בדרישות המינימום של התוכנית.

שלב שני: עמידה בדרישות המינימום

על מנת להיות זכאי להתקבל לתוכנית, עליכם לעמוד בקריטריונים המינימאליים להלן:

א. לעבור מבחן ידע באנגלית או בצרפתית (אחד ממבחני CELPI  IELTS או TEF) ולהגיע לתוצאה שהיא לכל הפחות שוות ערך ל- 5 בדיבור, ו- 4 בכתיבה וקריאה, לפי "חישוב המיומנות בשפות קנדה" אשר באתר ממשלת קנדה.
ב. 
 להיות בעל לפחות 2 שנות ניסיון בעיסוק הנבחר במהלך 5 השנים האחרונות. ניסיון זה חייב להיות בעיסוק באחת הקטגוריות שהוזכרו לעיל. מעבר לכך, על הניסיון להיצבר לאחר שקיבלת אישור או הסמכה לעבוד בעיסוק (תקופת התמחות או עבודה שאינה מוסמכת לא נחשבים לתקופת הניסיון).
ג. 
 להיות מוסמך על פי דרישות התעסוקה המפורטות בסיווג התעסוקתי הלאומיאם זאת, אין צורך לעמוד בדרישות התעסוקה (הסמכה לעבוד) למשלח היד בקנדה.
ד. 
יש לקבל הצעת תעסוקה בקנדה במקצוע מיומן למשך לכל הפחות שנה, או לקבל תעודת הסמכה מתוכנית התמחות בקנדה.

שלב שלישי: עמידה בדרישות תמיכה כלכלית

ברגע שתעמדו בדרישות המינימום, אתם צריכים להכין את "כספי ההשתקעות".  תידרשו להראות כי אתם מסוגלים לתמוך בעצמכם ובמשפחתכם במהלך השהות בקנדה. סכום הכסף הדרוש משתנה בהתאם לגודל המשפחהעליכם להיות מסוגלים לתמוך גם בבני משפחה שנשארו בארץ המוצא, וגם בבני משפחה שהם תושבי או אזרחי קנדהכסף שנלקח כהלוואה לא ייחשב לדרישות אלו. כדי לראות את הסכום המינימאלי שתידרשו להמציא לתמיכה במשפחתכם, תוכלו לעיין בטבלה באתר מחלקת ההגירה אל קנדה.

אינכם צריכים לעמוד בדרישות הוכחת תמיכה עצמית במידה ויש לכם אשרת עבודה והצעת עבודה בקנדהעם זאת, אם אתם חיים ועובדים מחוץ לקנדה, לדוגמא בישראל, תצטרכו להראות כי תוכלו לכלכל את עצמכם.

זכאים יכולים להיכנס למאגר המועמדים של תוכנית המקצועות המיומנים של קנדה באמצעות מערכת הכניסה המהירה-אקספרס אנטרי. אחד היתרונות של השימוש במערכת הוא האפשרות לנסות להתקבל למספר תוכניות הגירה בו זמנית. עוד מידע בנושא נמצא במאמרינו על מסלול כניסה מהירה לקנדה.

צרו קשר

אם אתם מחפשים דרך טובה ובטוחה להגר לקנדה תוכלו לעיין במאמרים נוספים שלנו בנושא. במידה ותרצו שנסייע לכם בתהליך זה תתקשרו למשרד כהן ברוש כדי לקבוע פגישת יעוץ עם המומחה שלנו.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן