הגירה לקנדה על בסיס ניסיון עבודה

ניסיון תעסוקתי קודם בקנדה כבסיס להגירה

 

מסלול הגירה לקנדה על בסיס ניסיון עבודה מאפשר למי שעבד בעבר בתחומי קנדה לקבל תושבות קבע. מועמדים יכולים לקבל אפשרות למגורי קבע בקנדה על בסיס הפוטנציאל שלהם לתמוך בעצמם ולתרום לכלכלת קנדה. פוטנציאל זה נמדד על בסיס הנקודות שמודדת תכונות כגון ניסיון תעסוקתי, השכלה, שליטה בשפות קנדה (אנגלית ו\או צרפתית), גיל, הצעות עבודה קיימות, ויכולת הסתגלות. מידע זה מוזן לתוך מערכת הכניסה המהירה אשר מדרגת את כל המועמדים על פי מספר הנקודות. אותם מועמדים להגירה אל קנדה אשר מקבלים את הציון הגבוה ביותר ועומדים בקריטריונים, יקבלו הזדמנות להגיש בקשה לקבלת תושבות קבע קנדית. במאמר זה נסביר כיצד ניתן להשתתף במסלול הגירה על בסיס ניסיון עבודה בקנדה. 

 

דרישת ניסיון עבודה בקנדה

 

על מנת להגר לקנדה על בסיס ניסיון עבודה, יש צורך לעבוד לפחות 12 חודשים במשרה מלאה או שנתיים במשרה חלקית. ניסיון העבודה חייב היה להיות לכל היותר במהלך שלוש השנים לפני הגשת הבקשה. התעסוקה חייבת להיות תעסוקת עובד זר מומחה, כלומר תעסוקה מסווגת כתפקיד ניהולי, מקצועי או של מיומנות טכנית. משרות אלו דורשות בדרך כלל השכלה על-תיכונית. תחת סיווג התעסוקה הלאומי של קנדה (NOC), עובדים בתעסוקות אלו הם בעלי רמה מיומנות גבוהה של 0, A, או B.

על מנת שניסיון העבודה שלכם בקנדה ייחשב למסלול, יש לוודא שאכן העבודה שביצעתם שאופן מעשי תאמה את הגדרות התפקיד בסיווג NOC. למותר לציין, כי ניסיון העבודה הקנדי שלכם ייחשב רק עבור עבודה חוקית, אשר נעשתה עם אשרת עבודה כדין. שימו לב שעבודה תוך כדי לימודים (עבודה עם אשרת לימודים) או עבודה כעצמאי לא ייחשבו לדרישות המסלול. 

 

ידע שפה לצורכי הגירה לקנדה

 

על כל מועמד לעבור מבחן שליטה בצרפתית או אנגלית אשר מאושר על ידי שלטונות ההגירה של קנדה. אם אתם נמצאים בישראל, המבחן הקובע באנגלית הוא IELTSעל המועמד לקבל לכל הפחות את הציון המינימלי הדרוש עבור רמת הניסיון שלו בכתיבה, קריאה, הקשבה ודיבור באנגלית \ צרפתית. ציוני המינימום משתנים בהתאם לרמת המיומנות של המועמד. הפונים על בסיס עיסוק מקצועי או ניהולי (NOC 0 או A), חייבים לקבל ציון של לפחות 7 מבחינת שליטה (CLB) באנגלית \ צרפתית. ציון של 7 בCLB שווה ערך לקבלת ממוצע של 6 בכל התחומים של בחינת IELTS. הפונים על בסיס ניסיון טכני \ מקצועי (NOC B) חייבים לקבל ציון CLB של 5, שווה ערך של 5 בדיבור, הקשבה וכתיבה, ו4 בקריאה באנגלית.

 

דרישה לרמת השכלה מינימלית

 

הגירה על בסיס ניסיון עבודה בקנדה אינה דורשת רמת השכלה מינימלית אצל מועמד ההגירה לקנדה. יחד עם זאת, השכלה תורמת לקבלת נקודות נוספות ודירוג גבוהה יותר בפרופיל הכניסה המהירה. בעל תעודת השכלה מחוץ לקנדה צריך לאשר את רמת ההשכלה על ידי קבלת "תעודת הערכת השכלה", אשר מאשרת כי התואר האקדמי של הפונה הושג כדין ושווה ערך לתואר לימודים קנדי.

 

 

צרו קשר

 

אם יש לכם ניסיון עבודה דרוש או שאינכם בטוחים האם אתם רשאים להגיש בקשה להגירה לקנדה, פנו למשרד שלנו כדי לקבוע פגישת יעוץ ולקבל את התשובות אותן אתם מחפשים. נשמח לסייע לכם בהגשת הבקשה לקבלת סטטוס של תושב קבע על בסיס ניסיון והתרומה שלכם לקנדה.

דילוג לתוכן