אישור לחזור לקנדה

מי שהיה בקנדה ומסיבה כלשהי קיבל צו הסרה כולל צו גירוש, כנראה שלא יוכל לחזור ללא אישור מיוחד הנקרא Authorization to Return to Canada (ARC). 

  1. מה זה ARC?
  2. מי יכול להגיש בקשת ARC?
  3. איך להגיש בקשת ARC?
מה זה ARC? 
אישור לחזור לקנדה

לתושב קבע בקנדה אין אותם זכויות כמו לאזרח

באמצעות אפליקציית ARC אזרח זר מבקש אישור מממשלת קנדה להיכנס מחדש למדינה. לא מדובר בוויזה, אלא בהיתר שניתן לאנשים שקיבלו בעבר צו הסרה או צו גירוש מקנדה אשר כפוף לאיסור כניסה זמני או קבוע.

יש להגיש את בקשת ה-ARC עם הוויזה, אישור העבודה, אישור הלימודים או בקשת הגירה אחרת. אם אתם מגיעים לקנדה מסיבה ספציפית (כדי ללמוד, לבקר, לעבוד או להגר), בקשה זו תילקח בחשבון יחד עם הבקשה ל-ARC. בקבלת ההחלטה קצין העיבוד ייקח בחשבון גורמים שונים, כגון: סיבה לבקשת חזרה ואת הסיבה לקבלת צו הסרה או גירוש.

מי יכול להגיש בקשת ARC?

כדי לדעת האם הצהרת ARC חלה עליכם, צריך להסתכל על סוג צו ההסרה שקיבלתם. סוג צו ההסרה רשום במסמך ששולחים עם הודעת הגירוש. לפי המספר אפשר לדעת מהו סוג ההסרה.

סוגים של צווי הסרה

צו סילוק (IMM 5238)

ARC נדרש רק אם לא עזבתם את קנדה תוך 30 יום ממתן צו סילוק ו/או אם עזבתם ללא אישור יציאה על ידי קצין הגירה בשדה התעופה או בגבול.

צו מניעת הכניסה (IMM 1214B)

צו מניעת הכניסה קובע איסור כניסה לקנדה לתקופה של שנה או 5 שנים. ה-ARC נדרש רק אם ברצונכם לחזור לקנדה לפני תום תקופת איסור הכניסה או אם אין לכם תעודת יציאה המאשרת את התאריך שבו עזבתם את קנדה.

צו גירוש (IMM 5238B)

צו גירוש אוסר לצמיתות להיכנס לקנדה אלא אם תקבלו אישור מיוחד. במקרה הזה ה-ARC הכרחי תמיד.

אם קיבלתם הוראה לעזוב את קנדה (טופס IMM 1217B), אינכם נדרשים להגיש ARC. הוראת יציאה מקנדה אינה צו גירוש. אם קיבלתם צו יציאה ועזבתם את קנדה בתוך מגבלת הזמן, אתם לא צריכים להגיש ARC.

בעת הגשת הבקשה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את נסיבות החיים הנוכחיות שלכם. אם הסיבה שבגללה קיבלתם את צו ההסרה לא תוקנה או אין הוכחה שמשהו השתנה, סביר להניח שהבקשה לא תאושר. לדוגמה, אזרח זר שאין לו עבודה קבועה מגיש בקשת ARC עם ויזת תייר. בעבר הוא קיבל צו גירוש בגלל עבודה בקנדה ללא היתר, במצב כזה קצין העיבוד לא ישתכנע שאותו אחד שוב לא ינסה לעבוד ללא אישור או לשהות בקנדה באופן לא חוקי.

איך מגישים בקשת ARC?

אישור לחזור לקנדה

יש להגיש בקשה מלאה לתושבות זמנית או קבועה (ויזת תייר, היתר עבודה, היתר לימודים וכו' – סוג הבקשה תלוי בסיבת הנסיעה), יחד עם כל המסמכים הדרושים ותשלום כל העמלות. גם כן, יש להגיש מכתב המסביר מדוע לדעתכם יש להעניק לכם אישור לחזור לקנדה. אם ניתן ליישום, במכתב צריך להסביר מה היו הנסיבות שהובילו אתכם לקבלת        צו גירוש.

מומלץ לענות על השאלות מהרשימה הנ"ל:

– מדוע הוצא לכם צו הסרה?

– מהי הסבירות שתחזרו על הפעולות הללו?

– כמה זמן עבר מאז קיבלתם צו ההסרה?

– האם עזבתם את קנדה במסגרת הזמן שקיבלתם?

– אם לא, מה הייתה הסיבה לכך?

– מהו המצב הנוכחי שלכם בארץ מוצאכם?

– למה אתם מנסים להיכנס שוב לקנדה?

– כמה זמן אתם מתכננים להישאר בקנדה?

המכתב חייב להיות באנגלית או בצרפתית. יש לשלם כל העמלות הקשורות לצו ההסרה, במידה ויש כאלו. בנוסף יש לשלם עמלת עיבוד הבקשה ל-ARC על סך 400 דולרים קנדים, וכל שאר העמלות הקשורות לבקשת תושבות קבע או תושבות זמנית שלכם.

הריאיון

אם תתבקשו, תצטרכו גם לעבור ראיון במשרדי הוויזה. המראיין ישאל אתכם שאלות הקשורות לאלו המופיעות בבקשתכם. בנוסף, המראיין ירצה לאמת את זהותכם ולקבל מידע ספציפי יותר לגבי מצבכם, הוא ינסה לברר מה היו הסיבות שבגללם גורשתם מקנדה ומהי הסבירות שהן יתרחשו שוב.

לסיכום

כאשר תתקבל החלטה על הבקשה שלכם, תקבלו הודעה בכתב. אם הבקשה או המכתב לא מכילים מספיק מידע כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, תקבלו הודעה על כך ותתבקשו מידע נוסף, אחרת הבקשה לא תטופל. זכרו, בקשה לאישור חזרה לקנדה היא בקשה המוגשת למחלקת ההגירה של קנדה IRCC, וההחלטה היא בידי קצין העיבוד. קבלת האישור לא מובטחת גם אם אתם עומדים בכל הדרישות. עליכם לספק טיעונים חזקים שישכנעו את קצין העיבוד לתת לכם אישור חזרה לקנדה. אנו ממליצים לפנות לעורך דין הגירה מנוסה של RCIC ​​כדי לקבל סיוע בתהליך זה בצורה הטובה ביותר. צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי דין כהן ברוש!

כתב ויתור

המידע במאמר זה מסופק למטרות מידע כלליות בלבד. כל המידע הנמסר אינו מהווה ייעוץ משפטי. מידע מלא ועדכני אינו מובטח. חוק ההגירה משתנה כל הזמן. עליכם להתייעץ עם יועץ הגירה ואזרחות או עורך דין לקבלת ייעוץ אישי. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה או להשתמש בפורום שלנו. תקשורת איתנו אינה יוצרת יחסי עו"ד-לקוח, לכן נא לא לשלוח מידע סודי עד ליצירת קשר עם עו"ד.

דילוג לתוכן