נסיעות לקנדה במהלך קוביד-19

בקשות ההגירה של מועמדים הזכאים להיכנס לקנדה מקבלים עדיפות ראשונה אצל ה- IRCC אזרחים זרים שקיבלו אשרות ואישורי כניסה לא יורשו להיכנס למדינה אלא אם יעמדו בכל דרישות הכניסה הקיימות. קריטריוני קבלה אלה עודכנו לאחרונה ועדיפות ניתנת רק לאזרחים זרים שחוסנו במלואם.

החל מ-7 בספטמבר ,2021, רק מטיילים אשר קיבלו 2 חיסונים ועומדים בכל דרישות הכניסה רשאים להיכנס לקנדה. 

החל מה-9 באוגוסט, 2021, אזרחי ארה"ב ותושבי קבע המתגוררים כיום בקנדה ונוסעים ישירות מארה"ב, רשאים להיכנס למדינה בתנאי שהם עומדים בכל הדרישות ההתחסנות. 

בקרו באתר ממשלת קנדה או עיינו במאמר שלנו בנושא חיסונים ובידודים כדי לוודא שאתם עומדים בכל הקריטריונים.

פטורים לנוסעים המחוסנים במלואם

התנאים החדשים קובעים כי אזרחים זרים חייבים להתחסן במלואם כדי להיכנס לקנדה החל מה -7 בספטמבר. המשמעות היא שצריך לקבל 2 מנות של חיסון נגד קוביד-19, ואת המנה האחרונה צריכים לקבל יותר מ -14 ימים לפני ההגעה לקנדה. אבל זה עוד לא הכל, אזרחים זרים חייבים לעמוד בכל הדרישות על מנת להכנס לקנדה:

  1. אשרת כניסה (או eTA למי שזה רלווני)
  2. להיות ללא תסמינים של קוביד-19
  3. להיות מחוסן ב-2 מנות
  4. לספק הוכחה שקיבלתם חיסון
  5. לעמוד בשאר דרישות הכניסה (בדיקה לפני הכניסה, מקום שהייה בבידוד וכד')

אזרחים זרים שיעמדו בתנאים שלעיל יוכלו להיכנס לקנדה ולהיות פטורים מבידוד של שבועיים שנדרש בעבר עם ההגעה וגם יפטרו אותם מדרישת הבדיקה של 8 ימים.

ישנם אזרחים זרים כמו עובדים חיוניים או עובדי שירותי בריאות שיתכן ולא יצטרכו לעמוד בכל דרישות הכניסה. תוכלו לעיין באתר ממשלת קנדה כדי לבדוק האם אתם זכאים לפטור נוסף.

מה עושים לפני הנסיעה?

1. בדיקה לפני הטיסה

כל הנוסעים לקנדה כולל האזרחים חייבים להציג הוכחה לבדיקת קוביד שלילית שנלקחה לפני נסיעתם.

2. תוכנית שהייה בבידוד

אף על פי שנוסעים העומדים בדרישות הכניסה אינם צריכים לשבת בבידוד אחרי הגעתם לקנדה הם עדיין צריכים לספק תוכנית שהייה בבידוד ולהכניסה לאפקליקציה ArriveCAN לפני נסיעתם.

הכנת תוכנית שהייה בבידוד צריכה לכלול מקום שהייה למשך שבועיים, כמו כן, יש לחשוב על אופן השגת פריטים חיוניים כגון מזון למקרה שתצטרכו להיכנס לבידוד. אתר ממשלת קנדה פיתח כלי שיעזור לכם להעריך את תוכנית שהייה בבידוד שלכם.

3. הוכחת חיסון – ArriveCAN 

כל הנוסעים חייבים להשתמש באפליקציה ArriveCAN כדי לספק הוכחה על חיסון שקיבלו ולעשות זאת לא יאוחר מ-72 שעות לפני הטיסה. האפליקציה דורשת מידע מפורט אודות החיסונים כגון סוג, תאריכים של כל מנה וכו '.

4. בדיקה אחרי ההגעה 

משמר הגבול מבצע בדיקות אקראיות לקוביד-19 בכל נמלי הכניסה, אם נבחרתם, עליכם לציית, גם אם הינכם עומדים בכל תנאי הכניסה האחרים. לא תידרשו לשלם עבור בדיקה זו ואינכם צריכים לחכות לתוצאות הבדיקה. אם אתם מקבלים ערכת בדיקה ביתית, עליכם להשלים אותה תוך 24 שעות ממועד ההגעה לקנדה.

חיסונים מקובלים

נסיעות לקנדה במהלך קוביד-19

בקנדה מקבלים אזרחים זרים המחוסנים בחיסונים של החברות הבאות:

  1. Pfizer-BioNTech
  2. Moderna
  3. AstraZeneca/ COVISHEILD
  4. Janssen/ Johnson & Johnson

נוסעים שהחלימו מקוביד-19 או נוסעים מחוסנים חלקית

אלה שהחלימו מקוביד-19 עדיין צריכים להיות מחוסנים בשתי מנות ובזמן הנסיעה להיות ללא תסמינים כלשהם, אולם הם לא יצטרכו לבצע בדיקה בנמל הכניסה באם ייבחרו באופן אקראי.

אין פטורים למטיילים המחוסנים באופן חלקי בלבד. המשמעות היא שאזרחים זרים שקיבלו רק מנה אחת של חיסון לקוביד-19 יצטרכו לקבל את המנה השנייה ולהמתין שבועיים לפני כניסתם לקנדה.

הנוסעים לקנדה צריכים לזכור:

משמר הגבול נוקט משנה זהירות בכדי להגביל את התפשטות קוביד-19 בקנדה. חשוב לוודא שאתם עומדים בכל התנאים והקריטריונים לפני הנסיעה. כמו כן, עליכם להיות מודעים לשינויים כלשהם כדי להימנע מדחיית כניסה בגבול.

אזרחים זרים צפויים לנקוט באמצעים סבירים כדי להגביל את התפשטות קוביד-19. זה אומר לעטות מסכה בשטחים סגורים אפילו אם אתם מחוסנים מלא. יש לעקוב אחר הסימפטומים וברגע שיש חשש לעשות בדיקת קורונה ולהיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה.

אם יש לכם שאלות פנו למשרד כהן ברוש כדי לקבל יעוץ אישי.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן