מה לעשות במקרה של בקשת הגירה לקנדה נדחית

הגשתם מועמדות לאחת התוכניות הגירה לקנדה, אספתם את כל המסמכים הדרושים כולל מבחני שפה אבל בכל זאת הבקשה נדחית? בפוסט זה תוכלו לקבל מידע על מהלכים אותם יש לבצע על מנת להגיש ערעור על הדחייה.

להלן מספר שלבים אותם יש לנקוט אם בקשת ההגירה שלכם לקנדה נדחית. זכרו! דחיית בקשת ההגירה אינה סיבה להרים ידיים.

  1. בקשה לבדיקה מחודשת
  2. הגשת בקשה מחדש
  3. ערעור בבית המשפט
מה לעשות במקרה של בקשת הגירה לקנדה נדחית

בקשת הגירה לקנדה נדחיתה? יש מה לעשות!

  1. בקשה לבדיקה מחודשת

בקשות שהוגשו באופן מקוון מאפשרות למועמדים לבקש בדיקה מחודשת של בקשתם דרך הפורטל המקוון.

את ההודעה עם בקשה לבחון מחדש את ההחלטה ניתן לשלוח לקצין הביקורת. דרך זו אינה פורמלית לכן קצין ההגירה יכול שלא להתייחס לבקשה זו.

מקרה לדוגמא:

בתקדים המשפטי של Kurukkal v. Canada 2009, המבקש עתר לבית המשפט בבקשה לבצע בדיקה מחודשת של בקשתו להגירה מטעמי חמלה. ביהמ"ש התיר לבחון מחדש את הבקשה ע"י קצין הגירה אחר. בית המשפט גם אישר כי: "ברגע שההחלטה ניתנה כמקרה חריג מטעמי חמלה והומניטריות, רשאי מקבל ההחלטה לפתוח בקשה חדשה או לבחון אותה מחדש…"

מה לעשות במקרה של בקשת הגירה לקנדה נדחית

דחיית בקשה להגירה אינה סיבה להרים ידיים.

2. הגשת בקשה מחדש

מועמדים אשר קיבלו דחייה לבקשתם אמורים לקבל מכתב מקצין ההגירה ובו פירוט הסיבות לדחייה. הדרך הטובה ביותר לטפל בבקשה נדחית היא להעריך את הסיבה לדחייה ולפנות שוב עם מידע חדש בנוגע לסיבות הדחייה. אזרחים זרים שבקשתם נדחתה יכולים להגיש מחדש את המועמדות בכל עת, אלא אם כן צוין אחרת.

הערה: לא מספיק להגיש בקשה חדשה עם אותו המידע, על המועמד לספק תיעוד תומך המתייחס ישירות לסיבת הדחייה לבקשתם הקודמת.

אנו ממליצים לאזרחים זרים לפנות למומחה בתחום ההגירה לקנדה לפני הגשת בקשה מחדש.

3. ערעור בבית המשפט

מה לעשות במקרה של בקשת הגירה לקנדה נדחית

שלב נוסף – ערעור בבית המשפט

לאזרחים זרים ישנה זכות לפנות לבית המפשט הפדרלי בקנדה כדי לערער על ההחלטה לבקשת הגירה. בדיקה שיפוטית תקפה רק אם המועמד יכול להוכיח שקצין ההגירה עשה טעות או לא התייחס לאחד הסעיפים בבקשתו. תהליך זה גוזל זמן רב, הוא גם יקר יותר וללא ערובה לתוצאה חיובית. את הערעור חייב להגיש עורך דין וזה מייקר את התהליך. מומלץ לנסות אפשרויות אחרות לפני שתבחרו בדרך זו.

אם בית המשפט פוסק לטובת המבקש, במקרה הטוב קצין הגירה אחר יבדוק את בקשתו. הקצין המוקצה יכול לדחות את הבקשה שוב אם יראה לנכון. בשלב זה המבקש אינו יכול להגיש שום מידע חדש.

מה הדבר הראשון שעליכם לעשות?

אנו ממליצים למועמדים שבקשתם נדחית ליצור קשר עם עורך דין מומחה להגירה. איש מקצוע יכול לעזור בחיזוק בקשתכם ולהתכתב בשמך עם רשות ההגירה הקנדית. כמו כן, עורך דין מנוסה יוכל לאתר את הפגמים בבקשתכם בידיעה מה קציני ההגירה מחפשים.

פנו עוד היום למשרד עורכי דין כהן ברוש לקבלת מידע נוסף.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן