טעויות נפוצות בעת הגשת בקשה להגר לקנדה

תהליך הגשת בקשה להגירה לקנדה יכול להיות קשה ומסובך. בעת מילוי הטפסים ו/או הכנה של המסמכים המבקש יכול לעשות הרבה טעויות. במאמר זה נתייחס לטעויות נפוצות שאנשים עושים ונסביר איך להימנע מהן. טעויות בבקשה יכולות להוביל לדחייתה או אפילו איסור הגירה לקנדה.

אזרחים זרים המבקשים להגר לקנדה נופלים לפעמים בטעויות נפוצות בבקשות שלהם שניתן להימנע מהן. בקשות הגירה (הן לתושבות קבע והן לתושבות זמנית) הן נרחבות, גוזלות זמן, ולעיתים מבלבלות מאוד. רוב הפונים אינם מכירים את התהליך ולעתים קרובות מעולם לא עברו תהליכים דומים. החדשות הטובות הן שניתן להימנע לחלוטין מהטעויות. הדרך הטובה ביותר היא לפנות לייעוץ מאיש מקצוע מנוסה בהגירה.

פנו למשרד עורכי דין כהן ברוש ​​לייעוץ אישי!

טעויות נפוצות בעת הגשת בקשה להגר לקנדה

מסמכים נטענו בשדה הלא נכון (טפסי בקשה מקוונים)

לחלק מהמועמדים, במיוחד לאלה שאינם בעלי ידע רחב במחשבים, יכולה להיות בעיה בניווט בין דפי אינטרנט למגישי בקשת הגירה. העלאת מסמך למקום הלא נכון או מסמכים חסרים עלולים לגרום לדחיית הבקשה.

תוכניות כמו Express Entry משתמשות במערכת אוטומטית להערכת בקשות בשלב הראשון. המערכת לא תזהה ולא תיתן נקודות למסמך עבור מבחן שפה שבטעות הועלה במדור "ניסיון עבודה", למשל.

לפקידי השומה יש את הזכות לדחות בקשות לא מסודרות או בקשות עם מידע חסר. למרות שפקידי השומה יכולים ליצור קשר עם הפונה כדי לבקש מידע נוסף, אך מדובר באדיבות ולא חובה שלהם ועניין זה יעכב את הטיפול בבקשה.

"מגיפה קוביד-19 שפכה אור על התרומה המדהימה של המהגרים. המדיניות החדשה תסייעו לתושבים זמניים לתכנן את עתידם בקנדה, והם יוכלו לשחק תפקיד מפתח בשיקום הכלכלה שלנו ויעזרו לנו להתאושש יותר מהר. המסר שלנו אליהם הוא פשוט: הסטטוס שלכם אולי זמני, אבל התרומה שלכם קבועה, ואנחנו רוצים שתישארו".

הצעת עבודה לא חוקית

מועמדים המשלימים הצעת עבודה לפני הגשת בקשה להיתר עבודה או לתוכנית אקספרס אנטרי הם בעלי יתרון גדול. עם זאת, חשוב שהצעת העבודה תהיה בתוקף. כמו כן יש להגיש את כל המסמכים התומכים הנדרשים לתפקיד. לא מספיק רק להזכיר את העבודה או לתת מידע על המעסיק.

דרישות הצעת עבודה:

– ההצעה חייבת להיות בת פחות משנה

– חייב להיות מכתב כתוב ממעסיק

– הצעת עבודה לא משגרירות או מקונסוליה בקנדה

– יש לכלול פרטים על התפקיד (תאריך התחלה, שכר, תיאור תפקיד, שעות עבודה,   תנאי העסקה אחרים וכו')

– המשרה חייבת להיות בתשלום

– המשרה חייבת להיות מלאה (לא עונתית)

רוב התפקידים נדרשים לקבל הערכת השפעה על שוק העבודה (LMIA). על המבקש לבצע את בדיקת הנאותות ולספק את מספר LMIA, במידת הצורך, לתפקידו. בקרו באתר ממשלת קנדה כדי לוודא אם הצעת העבודה שלכם תקפה או דורשת LMIA, או צרו קשר עם משרד עורכי הדין כהן ברוש.

חוסר של ערכתה של תעודת לימוד

הערכת תעודת לימוד Educational Credential Assessment (ECA) קובעת אם דיפלומה, תואר או תעודת לימוד זרה שווים לתעודה קנדית. אזרחים זרים בעלי השכלה המוזכרת בבקשתם צריכים גם להגיש ECA. תוכניות לימוד זרות ללא ECA נלווה לא ייחשבו בבקשות הגירה מסוימות לקנדה, כגון כניסת אקספרס.

אי התאמה של מבחן השפה לזרם שנבחר

מועמדים להגירה חייבים להיות בעלי ידע מסוים בצרפתית או אנגלית. תוכניות מסוימות דורשות הוכחה של מיומנות בשפה. מועמדים עשויים בטעות להגיש את התוצאות שלהם ממרכז בדיקות שאינו מאושר על ידי IRCC. בהתאם לתוכנית, תוצאות בדיקות ממרכזי בדיקה לא מאושרים יידחו. תוכנית Express אקספרס אנטרי ,למשל, דורשת מבחן שליטה בשפה. מבחני שפה עבור אקספרס אנטרי חייבים להיות ממרכז בדיקות מאושר.

ישנם 4 מבחני שפה מאושרים:

אנגלית:

CELPIP . 1: תוכנית הערכת מיומנות השפה האנגלית הקנדית

  • חייב להיות המבחן הכללי של CELPIP
  • General-LS אינו מתקבל לתוכנית אקספרס אנטרי

IELTS .2: מערכת בינלאומית לבדיקת שפה אנגלית

  • חייבת להיות אפשרות ההכשרה הכללית
  • תוכנית אקספרס אנטרי לא מקבלת את האופציה האקדמית

צָרְפָתִית:

  1. TEF קנדה: Test d'évaluation de français
  2. TCF קנדה: Test de connaissance du français

אי עמידה בשינויים של IRCC או הוראות השרים

טעויות נפוצות בעת הגשת בקשה להגר לקנדה

IRCC יכול לבצע שינויים קבועים או זמניים בדרישות או בתהליכי בקשת ההגירה שלהם. באחריות המבקש לוודא שהוא מעודכן בשיטות ההגירה העדכניות, במיוחד לזרם שאליו הוא פונה.

הנחיות שרים הן שינויים, לרוב זמניים, שפקידי ההגירה נדרשים לעמוד בהם בעת הטיפול בבקשות. הפונה יחסוך זמן יקר עם יתעדכן בהנחיות של התוכנית הרלוונטית. לדוגמה, החל מלפני מספר חודשים, מגישי בקשת הגירה למסלול בעלי העסק או המפעיל אינם פטורים יותר מדרישות הפרסום. שינוי מסוג זה משפיע באופן משמעותי על תהליך הגשת הבקשה ועל הכדאיות להמשיך בתהליך מסוג זה.

עורכי הדין של RCIC ועורכי הדין להגירה מודעים לתהליכים משתנים ויודעים כיצד לטפל בהם. יצירת קשר עם RCIC או עורך דין היא הדרך הטובה ביותר להבטיח שתגישו את הבקשה התחרותית ביותר.

תיאור מְסוּלָף/מצג שווא

אזרחים זרים אשר להוטים להציג את עצמם באור חיובי עשויים להתפתות לייפות את הבקשה שלהם. הם יכולים להגזים בתיאור של ניסיון העבודה שלהם, או התפקידים שהם ביצעו. הצגת מידע לא רלוונטי נחשבת גם היא כמצג שווא. בעצם, כל צורות של מצג שווא נחשבות לשקר. אזרחים זרים החשודים בשקרים או בהצגת מצג שווא יקבלו דחייה של הבקשה שלהם וייתכן שגם ייאסר עליהם כניסה לקנדה למשך עד 5 שנים.

גם יכול לקרות שהמבקש לא מספק מידע מסוים, מתוך מחשבה שהוא לא רלוונטי. אז יהיה מאוד קשה להוכיח שזו הייתה טעות תמימה.

דוגמה: פאטל נגד קנדה

בתיק הפדרלי של Patel v. Canada (2017), הבקשה של פרתהם קטנקומאר פאטל נידחת  בשל אי גילוי מעצר בעבר בגין הפעלת רכב מנועי כשהוא לקוי. פאטל לקח את המקרה שלו לבית המשפט הפדרלי בביקורת שיפוטית בטענה שהוא לא חושב שיש צורך לחשוף את המעצר מכיוון שהאישומים בוטלו לאחר המעצר.

על המועמדים להקפיד לכלול את כל המידע שעשוי להיות חשוב. שיתוף אדם אחר, במיוחד RCIC או עורך דין להגירה, על מנת שיבדוק את הבקשה שלכם לפני הגשתה יכול לעזור לכם להימנע מהאשמות של מצג שווא.

כתב ויתור

המידע במאמר זה מסופק למטרות מידע כלליות בלבד. כל המידע הנמסר אינו מהווה ייעוץ משפטי. מידע מלא ועדכני אינו מובטח. חוק ההגירה משתנה כל הזמן. עליכם להתייעץ עם יועץ הגירה ואזרחות או עורך דין לקבלת ייעוץ אישי. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה או להשתמש בפורום שלנו. תקשורת איתנו אינה יוצרת יחסי עו"ד-לקוח, לכן נא לא לשלוח מידע סודי עד ליצירת קשר עם עו"ד.

דילוג לתוכן