כיצד להגיש בקשה ל-eTA?

תהליך מילוי אפליקציית eTA קצר, פשוט וזול. רוב המועמדים, ברגע שהבקשה שלהם הושלמה, יקבלו הודעת אישור בדוא"ל תוך פחות משעה. אנו ממליצים, לפני הגשת הבקשה, לקרוא את מסמך העזרה. המסמך הוא מדריך למילוי טופס בקשת ה-eTA שלב אחר שלב. הוא זמין במספר שפות, כולל ערבית, בולגרית, סינית, גרמנית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, יוונית, איטלקית, יפנית, קוריאנית, הונגרית, הולנדית, פולנית, פורטוגזית ורומנית.

הערה: חשוב שתכינו מראש את כל המידע הנדרש מפני שאין אפשרות לשמור את הטופס.

להלן 5 המלצות לפני הגשת הבקשה:

  1. קראו את מסמך העזרה כדי לראות איזה שאלות ישאלו אתכם. כך, תדעו מה צריך להכין לפני מילוי הטופס. באופן כללי, אתם צריכים להיות מוכנים לספק מידע על עצמכם, כגון: המקצוע ומקום העבודה, פרטי הקשר וכתובת מגורים, מטרת הנסיעה והתוכניות לשהות בקנדה, רקע כללי שלכם למטרות אבטחה.
  2. כתובת הדוא"ל שלכם חייבת להיות תקפה כי לשם תשלח תוצאה ה-eTA שלכם. כפי שצוין לעיל, רוב האנשים יקבלו הודעת אישור תוך מספר דקות, אך אין זה יוצא דופן שיהיו בקשות אשר ייקח מספר שעות או ימים לעבד אותם. אם יש עיכוב, מומלץ לבדוק את תיקיית הספאם בדוא"ל.
  3. שימו לב, בעת מילוי הטופס עליכם להיות זהירים כדי למלא את כל הפרטים ללא שגיאות. לדוגמה, ודאו שמספר הדרכון שרשום באישור אלקטרוני תואם את המספר בדרכון עצמו. אם הבחנתם בטעות תצטרכו להגיש בקשה חדשה.
  4. הכינו כרטיס אשראי לתשלום העמלה של 7 דולר קנדי. הסכום הזה לא יוחזר לאחר מילוי הטופס ושליחתו. שימו לב, חשוב לשמור את הקבלה או צילום מסך או אפילו להדפיסה מפני שאין דרך להוציא קבלה אם לא שמרתם את העותק.
  5. אם אתם מגישים בקשה ל-eTA עבור משפחתכם, תצטרכו להגיש לכל אחד מבני המשפחה בנפרד.

את טופס הבקשה של eTA ניתן למצוא באתר ממשלת קנדה והיא זמינה באנגלית או בצרפתית. בעמוד למטה ישנו כפתור "הגש בקשה ל-eTA" , לחצו עליו כשתהיו מוכנים להתחיל. חשוב ביותר לספק מידע מדויק. מסירת מידע כוזב, חלקי או לא אמין עלול לגרום לדחיית בקשתכם. לכן, אנו ממליצים בחום שתבדקו היטב את התשובות שלכם לפני הגשת הבקשה ל-eTA.

לאחר עיבוד של הבקשה, ישלחו אליכם תשובה לדוא"ל. מכיוון שכל התקשורת במהלך תהליך הבקשה ל-eTA היא בדוא"ל, מאוד חשוב שתספקו כתובת דוא"ל מדויקת ותקפה. אם תשנו את כתובת הדוא"ל שלכם לאחר הגשת בקשת ה-eTA ​, תצטרכו לעדכן את כתובת הדוא"ל החדשה באמצעות טופס אינטרנט זה. בתוך 72 שעות מהגשת הבקשה, תקבלו הודעת דוא"ל המציינת את אחת מהאפשרויות הבאות:

הודעת אישור:

במידה וקיבלתם הודעת אישור הוא יכלול בתוכו את מספר ה-eTA ​​שלכם. מומלץ לשמור את המספר מפני שתצטרכו אותו כדי לבדוק את מצב ה-eTA ​​שלכם. כפי שצוין לעיל, ה-eTA ​​ יקושר אוטומטית לדרכון שלכם. אם אתם מחדשים את הדרכון, עליכם להגיש בקשת eTA חדשה, כדי שתוכלו לנסוע לקנדה.

בקשה לספק מידע ו/או מסמכים נוספים:

במקרים מסוימים, IRCC יבקשו מכם להגיש מסמכים נוספים על מנת להמשיך לעבד את הבקשה. אם קיבלתם בקשה לספק מידע או מסמכים נוספים ההמלצה שלנו לפעול כמה שיותר מהר. בקשות אלו יגיעו עם תאריך מועד אחרון, ז"א שעליכם להגיש את המסמכים עד לתאריך הספציפי זה. במידה ולא תגישו בזמן, בקשתכם תידחה. בנוסף, חשוב שהמסמכים יהיו באנגלית או צרפתית או מתורגמים ע"י מתרגם מוסמך. כדי לברר אילו מסמכים להגיש וכיצד להגישם, כנסו לאתר ממשלת קנדה ועקבו אחרי ההנחיות הבאות של IRCC או צרו קשר עם עורך דין מומחה להגירה.

הודעת סירוב:

במידה והבקשה שלכם ל-eTA תדחה לא תוכלו להגיע לקנדה גם אם תנסו לעלות על הטיסה. אנו ממליצים לבדוק את סיבת הסירוב ולפעול בהתאם לנסיבות. רק לאחר מתן מענה לכל הבעיות שעלו בבקשה שסורבה, ניתן להגיש בקשה חוזרת. זוהי דרך הפעולה הפשוטה והזולה ביותר. אבל,  אם אתם סבורים שבקשתכם נדחתה באופן לא הוגן, בלתי סביר או בטעות, אתם יכולים לבקש מבית המשפט הפדרלי של קנדה לבדוק את ההחלטה. קחו בחשבון שתהליך זה יותר יקר וצריך להגיש את הבקשה לבית המשפט לפני מועד אחרון, ולכן מומלץ לפנות לעורך דין כדי לקבל יעוץ בנושא.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן