ויזת תייר לקנדה ומערכת eTA

חושבים לנסוע לקנדה לטיול קצר או ביקור משפחה? לפניכם מדריך לוויזת תייר/מבקר לקנדה ומערכת eTA.

 1. מהי ויזת תייר/מבקר? מה זה eTA?
 2. מדינות ומטיילים פטורים מאשרות.
 3. האם אתם צריכים ויזת תייר או eTA?
 4. מה מותר לעשות בקנדה למבקרים?
 5. מה מחכה לכם עם הגעתכם לקנדה?
 6. כמה זמן תוכלו להישאר?
 7. להיכנס מחדש לקנדה.

מהי ויזת תייר/מבקר?

ויזת תייר נותנת למחזיק בה אפשרות לשהות בקנדה באופן חוקי לפרק זמן מסוים. זהו מסמך בגודל כרטיס אשראי אשר מנפיקים ומכניסים לדרכון ברגע שהתייר מגיע לנמל הכניסה בקנדה. תיירים שנכנסים ממדינה אשר אזרחיה פטורים מוויזה (כמו ארה"ב) לא צריכים לקבל ויזת תייר,

יש מקרים בהם גם מי שקיבל אישור לימודים או עבודה יזדקק בוויזת מבקר או eTA, שמונפקים אוטומטית, וזה תלוי במדינה ממנה הם באים. אך חשוב להבין שאלה שני דברים שונים: אישור לבדו לא מספיק, בשביל זה קיימת ויזה או eTA, שניהם מהווים אישור כניסה לקנדה.

מה זה eTA?

ה- eTA הוא אישור נסיעה אלקטרוני. המטייל צריך אחד מהם ואף פעם לא את שניהם יחדו.  eTA מקנה לאזרחים זרים שבאים ממדינה שלא חייבת בוויזה, אפשרות לבקר בקנדה.  בדרך כלל תוקף האישור הוא עד 6 חודשים בכל פעם. אזרחים זרים ממדינות שחייבות בוויזה יצטרכו לקבל ויזת תייר. את ה- eTA מגישים באופן מקוון, במידה ומתקבל אישור, הוא יהיה מקושר לדרכון בצורה אלקטרונית.

מדינות ו/או נוסעים פטורות מאשרות:

אנדורה
· אוֹסטְרַלִיָה
· אוֹסְטְרֵיָה
· איי הבהמה
· ברבדוס
· בלגיה
· אזרח בריטי
· בעל לאום בריטי (מחוץ לאנגליה)
· אזרח בריטי מעבר לים
· אזרח הטריטוריה הבריטית מעבר לים
· נתין בריטי עם זכות מגורים
· ברוניי
· בולגריה
· צ'ילה
· קרואטיה
· קַפרִיסִין
· הרפובליקה הצ'כית
· דנמרק
· אסטוניה
· פינלנד
· צָרְפַת
· גֶרמָנִיָה
· יָוָן
· הונג קונג
· הונגריה
· אִיסלַנד
· אירלנד
· ישראל
· אִיטַלִיָה
· יפן
· דרום קוריאה
· לטביה
· ליכטנשטיין
· ליטא
· לוקסמבורג
· מלטה
· מקסיקו
· מונקו
· הולנד
· ניו זילנד
· נורבגיה
· פפואה גינאה החדשה
· פּוֹלִין
· פּוֹרטוּגָל
· רומניה
· סמואה
· סן מרינו
· סינגפור
· סלובקיה
· סלובניה
· איי סולומון
· סְפָרַד
· שבדיה
· שוויץ
· טייוואן
· איחוד האמירויות
· ארצות הברית
· תושב קבע ארה"ב (מחזיק גרין קארד)
· מדינת הוותיקן

אם אתם אזרחי ובעלי דרכון של אחת מהמדינות לעיל, לא תצטרכו ויזה כדי להיכנס לקנדה. במקום זה, עליכם להגיש בקשה ל-eTA. במידה ותקבלו אישור, הוא יונפק כחלק מהתהליך אוטומטית. זה אומר שאם אתם מקבלים אישור עבודה או לימודים ה-eTA מאתר את האישור כחלק מהתהליך.

הערה: ברוב המקרים, כדי לבקר בקנדה, אזרחי ארה"ב אינם צריכים ויזה או eTA. כל מה שהם צריכים זה דרכון אמריקאי בתוקף.

האם אתם צריכים ויזת תייר?

אם אינכם בעלי דרכון של אחת מהמדינות המפורטות לעיל, תצטרכו ויזת מבקר. אתר של ממשלת קנדה מציע לאזרחים זרים כלי לקביעת הצורך בהגשת בקשה לוויזת מבקר. ארץ המוצא ומסמכי הנסיעה הם אלו שישפיעו על התוצאה.

זכרו, אישור עבודה או לימודים אינו ויזה. אם אינכם ממדינה הפטורה מוויזה ומבקשים לקבל אישור עבודה או לימודים בקנדה אתם צריכים לקבל גם אישור כניסה. לכן, חשוב מאוד לדאוג גם לוויזה וגם לאישור הכניסה.

כאשר אתם מגישים בקשה לאישור עבודה או לימודים בפעם הראשונה ולאחר שאתם מקבלים את ההיתר, ויזת המבקר מונפקת באופן אוטומטי, בתנאי שאין לכם אותה עדיין. עם זאת, אם יש לכם כבר ויזה או שאתם מעוניינים לחדש את ההיתר בעתיד, לא תקבלו ויזת מבקר באופן אוטומטי. תצטרכו לחדש את האשרה על פי הנסיבות החדשות.

מה אתם יכולים לעשות במסגרת ויזת תייר?

כאשר אתם מגישים בקשה לוויזת מבקר, ישאלו אתכם מה היא סיבת הביקור. אתם חייבים לומר את האמת מפני שתשובתכם תשפיע על קבלת ההחלטה האם לתת לכם אישור או לסרב. לדוגמה, אם אתם מציינים שסיבת הנסיעה שלכם לקנדה היא ביקור משפחה או חברים, לא תוכלו לעבוד או ללמוד במסגרת וויזת תייר – אלא אם תקבלו אישור מיוחד לזה.

אזרחים זרים שיקבלו אישור עבודה או לימודים, יקבלו באופן אוטומטי ויזת מבקר או eTA. האישור מגיע עם ההנחיות מה מותר לעשות במסגרת הוויזה. לדוגמה, לחלק מהסטודנטים יהיה אסור לעבוד בקנדה בזמן הלימודים.

מה מחכה לכם עם הגעתכם לקנדה?

הרבה אנשים סבורים שוויזה בתוקף או eTA מבטיח להם כניסה לקנדה. למרבה הצער, זה לא כך. בעת הגעתכם לקנדה, קצין שירותי הגבולות יבצע הערכה סופית על מנת לקבוע האם אתם יכולים להיכנס לקנדה או לא.

להלן דוגמה לשאלות ופעולות שקציני שירותי הגבולות מבצעים בכניסה לקנדה:

 1. אמות זהות המבקר ולקיחת טביעות אצבע.
 2. בדיקת כל הדרישות קוביד-19, בהם: הערכת בריאות לסימפטומים של המחלה, בדיקת קבלה של אפליקציית ArriveCAN, הוכחת חיסונים נדרשים, בדיקת קוביד-19 שלילית תקפה ותוכנית לבידוד.
 3. בחינה שהמבקר זכאי להיכנס ושאינו פסול מבחינה פלילית, רפואית או מסיבה אחרת.
 4. אמות כי המבקר יעמוד בתנאי הוויזה שלו ויעזוב את קנדה בתום השהות המאושרת.

חשוב מאוד לספק לקצין מידע מדויק ומלא. מידע מוטעה או לא אמין עלולים לגרום לגירוש  מקנדה. אם תעברו את מבחן הכניסה המפורט לעיל, הקצין יגיד לכם כמה זמן אתם יכולים להישאר בקנדה או יחתים את הדרכון שלכם עם התאריך שבו אתם חייבים לעזוב את קנדה. מומלץ בכל פעם שאתם נכנסים לקנדה, לקחת אתכם מספיק מסמכי נסיעה ומסמכים תומכים יחד עם ויזה או eTA בתוקף.

כמה זמן תוכלו להישאר בקנדה?

בדרך כלל סיבת הנסיעה לקנדה היא זאת שתקבע כמה זמן תוכלו להישאר במדינה. לדוגמה, מבקש היתר לימודים, ככל הנראה יורשה להישאר בקנדה עד סוף התכנית. תיירים, בדרך כלל, מקבלים אישור שהייה לחצי שנה.

ההחלטה כמה זמן תישארו בקנדה נתונה לשיקול דעתם של קציני שירותי הגבולות. הקצין נותן תאריך שבו עליכם לעזוב  את המדינה, זה יכול להיות פחות או יותר משישה חודשים.  אם ברצונכם להישאר זמן רב יותר, עליכם להגיש בקשה להארכת השהייה לפני שיחלוף הזמן המותר.

הערה: משך הזמן שאתם רשאים לשהות בקנדה שונה מתאריך התפוגה של ה-eTA או ויזת המבקר שלכם. לדוגמה, אשרת המבקר בדרך כלל תקפה למשך כ-10 שנים, בעוד ש-eTA תקפה לחמש שנים או עד שפג תוקפו של הדרכון שלכם. 

זכרו, כדי להיות זכאיים ל-eTA עליכם להיות ממדינה פטורה מוויזה. אתם יכול לבקר בקנדה ככל שתרצו, אך בדרך כלל לתקופות קצרות של שישה חודשים ופחות.

להיכנס מחדש לקנדה

ייתכן שתוכל להיכנס לקנדה מספר פעמים, זה תלוי בסוג הוויזה שיש לכם. ויזת מבקר רגילה תאפשר כניסות מרובות. בוויזת מבקרים מרובת כניסות, אתם יכולים לעזוב ולחזור כל עוד לא פג תוקפו. עם זאת, אם קיבלתם אשרת כניסה חד פעמית, תצטרכו ויזה חדשה כדי לחזור לקנדה לאחר שתצאו מהמדינה.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן