ויזה לקנדה – מידע בסיסי לגבי ביקור בקנדה

מי צריך ויזה לקנדה? האם אתם מתכננים ביקור בקנדה? במאמר זה תמצאו את התשובות לכל השאלות לגבי אשרת כניסה לקנדה, eTA (באנגלית: Electronic Travel Authorization). המאמר כולל קישורים לאתר האינטרנט של ממשלת קנדה אשר יעזרו לכם לגלות אילו דרישות חלות עליכם.

האם אתם צריכים ויזה כדי לבקר בקנדה?

הצעד הראשון, הרבה לפני שאתם עולים על המטוס, הוא לקבל ויזת כניסה לקנדה או אישור נסיעה אלקטרונית (ETA). לא מומלץ להמתין עד הרגע האחרון. מי צריך ויזה לקנדה? פָּשׁוּט: הכלל הוא שכל אחד צריך ויזה לקנדה, אלא אם אתם שייכים למדינה לה הסכם פטור מאשרות עם קנדהאבל חשוב לשים לב כי גם במקרה זה, אם אתם עולים על מטוס שנוחת בשדה תעופה קנדי, אתם צריכים ETA. לדוגמה, אם ברשותכם דרכון ישראלי, אינכם זקוקים לוויזת כניסה לקנדה מראש, אלא לאישור ETA בלבד. אם לדוגמא ברשותכם דרכון שהונפק על ידי הרשות הפלסטינית, אתם זקוקים לוויזה אבל לא ל-ETA. כדי לברר אם אתם צריכים ויזה לקנדה, אתם יכולים לבקר באתר "ממשלת קנדה". שימו לב, אזרחי ארה"ב ובעלי גרין קארד אינם זקוקים לאשרת ביקור וגם לא נדרשים לאישור ETA.

האם אתם צריכים להגיש מידע ביומטרי?

השלב הבא לפני ביקור – לברר האם אתם נדרשים לספק מידע ביומטרי או לעבור בדיקה רפואית. מה זה מידע ביומטרי? בעיקרון, זה אומר טביעות אצבעות ותצלום פנים. השאלה האם תצטרכו לתת מידע זה תלויה באזרחות ובגיל שלכם. רק אנשים ממדינות מסוימות, בין הגילאים 14 עד 79 חייבים לספק מידע זה. לדוגמה, אם אתם בעלי דרכון ישראלי, אינכם צריכים לתת מידע ביומטרי. כדי לראות אם אתם חייבים לספק מידע ביומטרי, תוכלו לבדוק בקישור זה לאתר "מחלקת הגירה לקנדה".

האם אתם צריכים לעבור בדיקה רפואית?

אם אתם מתכנן ביקור קצר בקנדה, לא תצטרכו לעבור בדיקה רפואית. עם זאת, אם אתם מתכננים להישאר בקנדה למשך תקופה של מעל 6 חודשים אז ייתכן שתצטרכו לעבור בדיקה רפואית במקרים הבאים: ראשית, לאחר שהות של 6 חודשים רצופים או למעלה מכך במדינה אשר נחשבת מדינה בסיכון. שימו לב כי הבחינה הרפואית אינה מבוססת על אזרחות המבקש, אלא על מדינת המגורים בשנה האחרונה. כך למשל, אנשים החיים בישראל אינם צריכים לעבור בדיקה רפואית לביקור בקנדה. שנית, במידה ואתם הורים או סבים לתושב קנדה ​​והגשתם בקשה ל"סופר" ויזה. שלישית, במידה ואתם מתכוונים לעבוד בקנדה בתחום הרפואה / בריאות, עם ילדים, או עם קשישים. כדי לראות אם תצטרכו לעבור בדיקה רפואית, מומלף לבקר באתר "רשות ההגירה אל קנדה".
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן