הגירה לקנדה לבעלי מקצועות רפואה

הגירה לקנדה לבעלי מקצועות רפואה הוא מסלול הגירה קנדי חדש יחסית. בריטיש קולומביה (קולומביה הבריטית) תמיד הייתה אחת המחוזות היפים בקנדה, ויעד פופולרי עבור מהגרי עבודה. לאחרונה בשל הגידול בכמות המהגרים, ממשלת המחוז שינתה את תנאיי ההגירה, במטרה להביא למחוז בעלי מקצועות אשר יתרמו לכלכלה המקומית.
תכנית ההגירה הספציפית עליה ידבר מאמר זה היא הגירה לקנדה לבעלי מקצועות רפואה. התכנית נוצרה במקור כדי לפתור את מחסור אנשי מקצועות הרפואה במחוז קלומביה הבריטית. היום, נכון לשנת 2018, המחסור נמשך.
חברת השידור הקנדית (CBC) מדווחת כי מספר גבוה של תושבי המחוז נמצא בסכנה בריאותית עקב המחסור הבלתי פתור ברופאים, אחיות ושאר בעלי מקצועות הרפואה. אם הנכם בעלי ניסיון במקצועות הבריאות, מחכים לכם בקנדה.

dx www W6MGOy0QRjs unsplash scaled

בדיקת זכאות

Front page header

1. הצעת עבודה ממעסיק קנדי 

כדי להתקבל לתוכנית ההגירה המקצועית של המחוז, עליכם לקבל הצעת עבודה בכתב מהרשות לבריאות הציבור. ההצעה חייבת להיות עבור משרה מלאה וקבועה.

עליכם לקבל הצעה לעבוד באחת המשרות הבאות:

  • מקצוע פארא-רפואי (הקשור לרפואה – למשל רוקח קליני, טכנאי מעבדה רפואית, פיזיותרפיסט וכדומה)
  • אחות
  • רופא
  • אחות מוסמכת
  • אחות פסיכיאטרית מוסמכת
  • רופא מומחה
  • מיילדת *

* מיילדות חייבות לספק תיעוד נוסף המוכיח שהתקבלו לקבוצת תרגול מיילדות מוכרת בקולומביה הבריטית.

אם אתם חיים מחוץ לקנדה, למשל בישראל, ייתכן שאתם תוהים איך לקבל הצעת עבודה במחוז קולומביה הבריטית. יש פתרון – פלטפורמת הגיוס הנתמכת על ידי הממשלה, הנקראת Health Match BC. 

2. ניסיון תעסוקתי 

בדיוק כמו בתוכניות הגירה לקנדה למקצועות כלליים, כדי להיות זכאי לפי התוכנית, חובה להיות בעל ניסיון של  שנתיים עבודה במשרה מלאה או 4 שנים במשרה חלקית. הניסיון חייב כמובן להיות באותו מקצוע בו קיבלתם הצעת העבודה בקולומביה הבריטית.

אתם חייב לעמוד בדרישות ההסמכה של קולומביה הבריטית למקצוע הרפואי. תידרשו להציג רישוי, רישום, הדרכה, וכו' בטרם תוכלו לעבוד במקצוע רפואי בקנדה. אם עדיין אינכם עומדים בכל הדרישות, אפשר להסביר כיצד בכוונתכם לעמוד בדרישות אלה בתוך פרק זמן סביר. כך למשל, כאח/אחות בישראל, תתבקשו להראות את ההתקדמות שלכם, הליך הרשמה והשלמת לימודים במכללה לאחיות מוסמכות של קולומביה הבריטית.

3. הכנסה מינימלית 

מועמד להגירה לקנדה חייב לעמוד בדרישות הכנסה מינימלית. המשכורת שהובטחה על ידי המעסיק בקנדה חייבת לעמוד בסף המינימום הכנסה. הסכום ישתנה בהתאם למספר האנשים במשפחת המהגר והאזור שהוא מתכנן לחיות בו. לדוגמא, אם בעל המקצוע הרפואי מתכוון לגור בוונקובר, עיר הבירה, הסכום הנדרש יהיה גדול יותר. סף ההכנסה המינימאלית הוא 22,140 דולר לשנה עבור משק בית בודד בוונקובר לעומת 18,452 $ מחוץ לוונקובר. באופן דומה, סף ההכנסה של משפחה בת 4 נפשות בוונקובר הוא 41,140 $ לעומת 34,387 $ במקומות אחרים.

4. שליטה באגלית או צרפתית 

כדי לעבוד בקנדה, אתם חייבים לדעת לדבר אנגלית או צרפתית. כמה מועמדים, כגון עובדים רפואיים בעלי מקצועות טכניים, יצטרכו גם לעבור מבחן הבנת הנקרא ויכולת כתיבה באנגלית. על כל מהגר לעמוד ברמת המיומנות הנדרשת המינימאלית של 4 במבחן שפות קנדה – (Canadian Language Benchmarks CLB). עבור ישראלים, המבחן המאושר לידע באנגלית הוא IELTS.

לסיכום

למי שקרא את כל הדרישות וחושב כי הוא עומד בהן, העצה שלנו היא לעיין באתר Health Match BC. בצורה זו אפשר למצוא בקלות מעסיקים פוטנציאליים בתחום מקצועות הרפואה בקולומביה הבריטית. אם אתם עובדים זרים ללא קשרים בקנדה, פלטפורמה זו תוכל לעזור לכם למצוא מעסיק.

אם אתם בעלי מקצוע בתחום הבריאות המעוניינים להצטרף לכוח העבודה בתחום הבריאות בקולומביה הבריטית, פנו למשרד שלנו לקבלת מידע מפורט הודות המסלול.

דילוג לתוכן