אשרת עבודה בקנדה

האם אתם זכאיים לקבל רישיון עבודה בקנדה? 
איך מקבלים אשרת עבודה בקנדה? זאת אחת השאלות הנפוצות ביותר שהלקוחות שואלים אותנו. לעתים קרובות פונים אלינו לקוחות ששואלים לגבי סיכוייהם לקבל אישור עבודה בקנדה. כמובן, אין תשובה חד משמעית וחשוב לזכור כי כל מקרה שונה, ונבחן באופן ספציפי על ידי רשויות ההגירה בקנדה. במאמר זה נסביר את תנאי הזכאות הבסיסיים עבור היתר עבודה קנדי.

שימו לב שאם אינכם עונים על אחת הדרישות שלהלן, עדיין יש מה לעשות. לאחר קריאת המאמר, תוכלו להבין על מה לשים דגש בעת הכנת הבקשה להגשה – ובכך תחסוכו זמן וכסף.

לפני הגשת בקשה לאשרת עבודה

1.זיקה לארץ מוצאיכם.

התפקיד העיקרי שלכם הוא לשכנע את קציני ההגירה כי תעזבו את קנדה לפני שתוקף אשרת העבודה שלכם יפוג. איך עושים אז זה? המלצה אחת היא להראות שיש לכם קשר חזק לארץ המוצא. אתם יכולים, למשל, לספק הוכחות שהמשפחה שלכם, עבודה, דירה, וכדומה נמצאים בישראל. לפעמים שווה לרכוש כרטיס טיסה חזרה עם תאריך גמיש.

2. הון עצמי לקבלת אשרת עבודה

אתם צריכים מספיק כסף כדי לכלכל את עצמכם בזמן השייה שלכם בקנדה. הסכום שאתם צריכים לקחת איתכם לקנדה יהיה תלוי בהרבה דברים. כך, למשל, אם אתם מתכננים לקחת איתכם את בני המשפחה הסכום יהיה הרבה יותר גבוה מהסכום שצריך לבן אדם אחד או לזוג.
בכל מקרה תצטרכו להוכיח שיש לכם מספיק כסף כדי לכסות את הצרכים הבסיסיים ואת עלויות המחייה. זכרו להפריש כסף כדי לרכוש כרטיס חזרה לישראל (אם לא רכשתם אחד מראש).

תיהיו מוכנים לספק ראיות לטענות שלכם. לדוגמה, מכתבים והצהרות ממוסדות פיננסיים שבהם חשבונותיכם מוחזקים. אם אין לכם חסכונות רבים בעובר ושב בחשבון הבנק, ישנן דרכים אחרות להוכיח כי לא תזדקקו לתמיכה כספית מממשלת קנדה.

3. מעסיק חוקי בקנדה

לפני שתסכימו לעבוד עבור מישהו, חשוב לוודא כי למעסיק מותר להעסיק אתכם באופן חוקי. יש מעסיקים מסוימים שאישורם לשכור עובדים זרים בוטל. אם תנסו להיכנס לקנדה על בסיס הצעת עבודה ממעסיק כזה, אישור העבודה שלכם ידחה. ניתן למצוא רשימה של מעסיקים אלה באתר האינטרנט של רשות ההגירה של ממשלת קנדה. באותו מקום ניתן למצוא גם רשימה של מעסיקים אשר אסרו עליהם זמנית לשכור עובדים זרים.

אשרת עבודה בקנדה

הגשת הבקשה

קציני ההגירה רשאים לבקש מכם מסמכים. חובתכם היא לספק להם כל מסמך הרלוונטי לטיפול בבקשה לקבלת אשרת עבודה בקנדה. הכנה טובה טרם הגשת הבקשה, יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון. הבקשה שלכם צריכה לכלול את כל המסמכים הדרושים עוד לפני שיבקשו מכם להציגם. מסמכים חסרים עלולים לגרום (במקרה הטוב) לעיכובים ועלויות מיותרים.

קציני ההגירה בקנדה מעריכים את בקשתכם כדי לקבוע אם לאפשר לכם להיכנס לקנדה תוך זמן קצר יחסית. פירוש הדבר שחשוב להכין כל מסמך נדרש כדי שהבקשה תיבחן תוך זמן קצר. הבקשה חייבת לכלול את כל הראיות הדרושות והמסמכים הרלוונטיים.

אחרי שהגשתם את הבקשה

קציני ההגירה רוצים להיות בטוחים שעובד זר יציית לחוקים של קנדה ושהוא לא מהוויה סכנה לביטחונה. זה אומר שעבר פלילי יכול להזיק לבקשה שלכם.

פרט נוסף שיש לזכור זה מצב הבריאות שלכם. כדי להיות זכאיים לקבלת אשרת עבודה בקנדה אתם חייבים להיות במצב בריאותי טוב. מבקשי היתר עבודה החיים בארצות מסוימות יצטרכו לעבור בדיקה רפואית. עם זאת, דרישה זו אינה חלה בדרך כלל על ישראלים.

צרו קשר

כפי שראינו במאמר תהליך הגשת הבקשה לאשרת העבודה בקנדה יכול להיות די מסובך. כדי לא לאבד את ההזדמנות שלכם לעבוד בקנדה כדאי ומומלץ לפנות למומחים בתחום שיילוו אתכם במשך כל התהליך ואם צריך גם אחריו. צרו איתנו קשר כדי לקבוע פגישת יעוץ עם יועץ ההגירה שלנו.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן