איך להגר לקנדה כעובד הייטק

המגזר הטכנולוגי של קנדה חווה פריחה חסרת תקדים, וזקוק נואש לכוח אדם מוכשר כדי להמשיך ולצמוח. בשל ביקוש זה, ממשלת קנדה מציעה מגוון רחב של אפשרויות הגירה לבעלי מקצוע טכנולוגי המעוניינים להגיע למדינה.

דרכים פופולריות להגירה לקנדה עבור עובדי מקצועות טכנולוגיים

 • כניסה מהירה (Express Entry): זוהי אופציה פופולרית עבור המעוניינים לגור בקנדה באופן קבוע. מערכת הכניסה המהירה של קנדה אחראית על קבלת כ-110,000 מהגרים לשנה.
 • תוכניות מועמדות פרובינציאליות (PNPs): תוכניות אלו הפכו לאחת הדרכים הנפוצות ביותר עבור עובדי טכנולוגיה להגר לקנדה. פרובינציות רבות בקנדה מציעות תוכניות מועמדות ספציפיות לאלו עם ניסיון בענף הטכנולוגיה. כמה תוכניות אף מזמינות מועמדים ישירות מהמאגר של הכניסה המהירה.

תוכניות מומלצות נוספות

 • תוכנית המועמדים למהגרים באונטריו: זוהי אופציה מצוינת עבור עובדי הייטק מחו"ל שאין להם הצעת עבודה בקנדה. התכנית פועלת לפי הגרלות, בהן הם מזמינים עובדי טכנולוגיה ישירות מהמאגר של הכניסה המהירה.
 • תוכנית הטכנולוגיה PNP של קולומביה הבריטית: תוכנית זו מספקת עיבוד בקשה מזורז למועמדים עם הצעת עבודה בקולומביה הבריטית באחד מ-27 תעסוקות טכנולוגיות מועדפות. כדי להיות זכאים, עובדי טכנולוגיה חייבים להיות שייכים לאחד ממסלולי ההגירה המיומנת של קולומביה הבריטית.
 • מסלול הטכנולוגיה המזורז של אלברטה: התוכנית מציעה מסלול מהיר לתושבות קבועה עבור אנשי מקצוע מסוימים בתחום הטכנולוגיה עם הצעות עבודה באלברטה. כדי להיות זכאים, במסגרת תוכנית זו, המועמדים חייבים להתקבל באחד מ-37 תחומי תעסוקה טכנולוגית באלברטה, או לקבל הצעת עבודה מהמעסיק מאחד מהסקטורים הטכנולוגיים השייכים לאלברטה.

הגירה לקוויבק

באפריל 2021, ממשלת קוויבק הקימה תוכנית פיילוט להגירה המועילה לעובדי טכנולוגיה בתחומים רבים. תוכנית הפיילוט אפשרה, בין היתר, לעובדים זרים להשתקע באופן קבוע בקוויבק. לתוכנית הפיילוט ישנם שני מסלולים: בינה מלאכותית וטכנולוגיות מידע. שני המסלולים דורשים ממועמדים להיות בני 18 ומעלה, להתכוון להשתקע ולעבוד בקוויבק, לעמוד בתנאי אישור השהייה בקוויבק ולהפגין עצמאות כלכלית. מועמדים שאינם דוברים צרפתית יכולים להגיש מועמדות תחת פרופיל "הצרפתיות". במקום להפגין שליטה בצרפתית, מועמדים אלו חייבים לחתום על הסכם כי ילמדו צרפתית עם הגעתם לקוויבק. קוויבק מציעה קורסי שפה בחינם למהגרים כדי לתמוך בהשתלבותם בפרובינציה.

סיכוי להתקבל

הביקוש לאנשי מקצוע בתחום ההייטק בקנדה עלה לרמות חסרות תקדים. בעוד מעסיקי טכנולוגיה קנדיים מתמודדים עם הביקוש הגובר הזה, מספר הולך וגדל מחפש מהגרים כדי לגשר על פערים בשוק העבודה. נתונים סטטיסטיים אחרונים חושפים כי מהגרים מילאו למעלה משליש מהמשרות במגזר טכנולוגיית המידע והתקשורת (ICT) של קנדה. על פי נתוני סטטיסטיים  השכר השנתי הממוצע לעובדי טכנולוגיה בקנדה נופל בטווח של 68,000 עד 100,000 דולר קנדי. מגוון שכר זה מושפע מגורמים כמו העדפת להתמקם בקנדה ומערכי כישורים אישיים עם קבלת תושבות קבע. קנדה בולטת כיעד מושך עבור עובדי טכנולוגיה המחפשים הזדמנויות הגירה. המדינה מציעה שכר תחרותי, סיכויי תעסוקה בשפע וגיבוי ממשלתי אשר תומך ספציפית  במהגרים בתעשיית הטכנולוגיה.

להלן כמה טיפים לעובדים הייטק המעוניינים להגר לקנדה:

 • שקלו את הקריטריונים של כל תוכנית הגירה לפני הגשת בקשה. לכל תוכנית יש דרישות שונות, כגון רמת השכלה, ניסיון עבודה, כישורי שפה ועוד.
 • העריכו את היתרונות והחסרונות של כל מקום מגורים בקנדה. הפרובינציות השונות מציעות הטבות שונות, כגון מסים נמוכים יותר, הזדמנויות תעסוקה רבות יותר או סביבה חיים נוחה יותר.
 • התחילו את התהליך מוקדם ככל האפשר. תהליך ההגירה יכול לקחת זמן רב, לכן חשוב להתחיל אותו  מוקדם ככל האפשר כדי להגדיל את הסיכויים להצליח.

משרד עורכי דין כהן ברוש מספק מגוון רחב של שירותים לעובדי הייטק המעוניינים להגר לקנדה. השירותים כוללים:

 • ייעוץ ראשוני: המשרד מספק ייעוץ ראשוני אשר כולל הסבר על הקריטריונים של תוכניות ההגירה השונות, וכן על היתרונות והחסרונות של כל תוכנית.
 • הכנת בקשה: המשרד מכין עבור לקוחותינו את כל המסמכים הנדרשים להגשת בקשה להגירה. המסמכים כוללים את קורות החיים, מכתבי המלצה, תעודות השכלה, תעודות עבודה וכו', הכול בצירוף אישורים נדרשים.
 • ליווי משפטי: המשרד מלווה את העובדים לאורך כל תהליך הכנת מסמכים והגשת הבקשה. המשרד מספק ייעוץ משפטי בכל שלב בתהליך, ותומך בלקוחות במקרה של בעיות או עיכובים.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן