מה עליכם לכלול במכתב אישור הלימודים?

השתמשו במדריך זה בעת כתיבת מכתב ההסבר שלכם!

חלק מהמועמדים יצטרכו לשלוח מכתב בקשה על מנת לקבל אישור לימודים בקנדה. מכתב זה יעזור להם להבהיר טוב יותר את הנושא לפקיד הבודק. ייתכן, ותידרשו להגיש גם הסבר על נושאים מסוימים בבקשתם. אם למבקש יש נסיבות כלשהן שעלולות להעלות לחשדות אצל הפקיד, אזי המבקש רשאי להשתמש במכתב ההסבר כהזדמנות להתייחס לבעיות פוטנציאליות אלו.

מהו מכתב הסבר?

המכתב ההסבר הוא הזדמנות להעביר את התוכניות והמטרות שלכם לקצין הבודק. אתם צריכים להראות לו שלנסיעה לקנדה יש מטרה ספציפית – קבלת ההשכלה. המכתב יכול להיות באורך של כ-1-2 עמודים ואין צורך להרחיב אותו. אתם צריכים רק לענות על כל השאלות. הפקיד הבודק רוצה להיות בטוח שאתם מתכוונים לעמוד בדרישות הוויזה שלכם.

עליכם להוכיח שהינכם מבינים מהן הדרישות עבורכם כבעלי אשרת סטודנט. חשוב לתכנן את אופן בו תפרנסו את עצמכם, לדוגמה: ייתכן שלא תקבלו אישור עבודה עם ויזת סטודנט לכן, תצטרכו מספיק חסכונות כדי לפרנס את עצמכם במשך תקופת הלימודים, או לקבל תמיכה ממישהו אחר.

טיפים חשובים לכתיבת מכתב לאישור לימודים

מה עליכם לכלול במכתב אישור הלימודים?

מכתב ההסבר הוא הזדמנות מצויינת

טיפ מס' 1: לכלול תוכנית לימודים

מכתב לא חייב להיות ארוך, אבל הוא אמור לענות על כמה שאלות חשובות מאוד. במידת האפשר, הוא צריך לכלול מידע על התוכנית ותחום התעשייה בה תוכלו לעבוד אחר-כך. הפקיד הבודק צריך לראות ערך מוחשי בהשלמת תוכנית הכשרה זו.

מה לכתוב בתוכנית הלימודים:

  • למה אתם רוצים ללמוד בקנדה?
  • מדוע אינכם עושה תוכנית דומה במדינתכם?
  • מהן המטרות המקצועיות ארוכות הטווח שלכם?
  • מהי התוכנית, וכיצד היא מועילה למטרות ארוכות הטווח שלכם?

טיפ מס' 2: להראות זיקה למדינת מוצא

לכל מי שסוקר את הבקשה שלכם צריך להיות ברור שאתם מתכננים להמשיך בהשכלה שתקבלו בקנדה ולהחיל אותה על קריירה במדינתכם. לכן, חשוב מאוד לציין במכתב כיצד תוכנית הכשרה זו יכולה לעזור לכם להעביר את הידע והניסיון העתידיים לארצכם.

אמנם, ניתן להגיש בקשה לשינוי סוג הוויזה לאחר סיום הלימודים, אך בדרך כלל, לא מומלץ ליצור רושם זה בעת הגשת הבקשה לוויזת סטודנט.

הערה: חלק ממועמדים לתושבות זמנית עלולים להגיש בקשה עם כוונה כפולה. ההיסטוריה, הביוגרפיה ומטרת הנסיעה שלכם יקבעו אם זו הדרך הנכונה עבורכם. צרו איתנו קשר עוד היום למידע נוסף!

טיפ מס' 3: לכלול את היסטורית הלימודים וניסיון תעסוקתי מקצועי

חשוב מאוד לכלול בבקשה לוויזת סטודנט את היסטורית הלימודים וניסיון תעסוקתי מקצועי שלכם. כמובן, תצטרכו לספק מסמך אישור ממוסד לימודים שהתקבלתם אליו, וגם את ההוכחה של קבלת ההשכלה וניסיון תעסוקתי מקצועי שיש לכם. חלק מהמועמדים יכולים להסביר במכתב כיצד הניסיון הקודם שלהם עשוי להיות רלוונטי לתוכנית הלימודים המוצעת בקנדה. עם זאת, לא תמיד ההסבר יהיה ברור לפקיד הבודק וכתוצאה מכך, המועמד עלול לקבל סירוב וזאת מפני שאין היגיון בתכנית בהתחשב בניסיון הקודם של המועמד ובמטרותיו העתידיות. עליכם להבהיר את הקשר הזה במכתבכם.

טיפ מס' 4: המכתב חייב להיות תמציתי

אין לכלול במכתב ההסבר מידע שאינו רלוונטי. הוספת מידע מיותר כדי להאריך את המכתב לא מומלצת. במקום זאת, היו תמציתיים וטפלו בבעיות בצורה ברורה ככל שתוכלו. לדוגמה, כאשר מציינים את ההשכלה הקודמת, אין צורך להיכנס לפרטים ספציפיים על כל תכנית שאי פעם סיימתם. תכללו את ההשכלה הקודמת רק אם היא תואמת את התוכנית הפוטנציאלית. נניח שהקשר בין ההשכלה הקודמת שלכם לתוכנית שאליה אתם מגישים מועמדות אינה ברורה ממבט ראשון, במקרה כזה ניתן להוסיף כמה משפטים שעושים את החיבור לטובת הפקיד הבודק. המכתב צריך להיות בערך 1-2 עמודים אבל יכול להיות קצר בהרבה. לא תיענשו על הגשת מכתב קצר אם הוא מתייחס לנקודות החשובות של הבקשה הספציפית שלכם. למעשה, הגשת מכתב הסבר אינה חובה ולא מומלץ להגיש אם אינכם צריכים לעשות זאת.

טיפ מס' 5: זכרו, מכתב ההסבר אינו מחליף את המסמכים הנדרשים

מכתב ההסבר הוא דרך מצוינת לגבש את עמדתכם, אך הוא אינו מחליף אף מסמך בקשתכם. שליחתו במקום אישור השכלה או מצב כלכלי לא תתקבל. הוכחת השכלה מוצגת באמצעות העתקים של מסמכים ממוסדות החינוך ואת המצב הפיננסי ניתן לאשר רק באמצעות מסמכים מהמוסד הפיננסי שלכם, כגון דפי בנק או מכתב כתוב על נייר המכתבים של הבנק. אם אין ברשותכם אף אחד מהמסמכים הנדרשים הללו, עליכם להראות לפחות הוכחה שעשיתם כל מאמץ להשיגם. אך אין זה מקובל לציין כי סיימתם את תכנית הלימודים במכתב ההסבר שלכם ללא תיעוד המוכיח זאת.

לסיכום

התייעצות עם מומחה ההגירה יכולה לעזור לכם להתאים את בקשתכם, כולל מכתב ההסבר, כך שתתאים למה שהצוות הבודק מחפש. בנוסף, ה-RCIC או עורך דין ההגירה יכולים להצביע על החלקים הבעייתיים בבקשה שלכם שעלולים להדאיג את הפקיד ולעזור לכם לפתור אותם בצורה נכונה.

פנו למשרד עורכי דין כהן ברוש ​​לייעוץ מותאם אישית ומידע עדכני בכל שאלה.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן