ויזת משקיע בקנדה בהשוואה לוויזת משקיע בארה"ב

אשרת משקיע בקנדה היא לא הדבר הראשון שישראלים חושבים עליו בהקשר של הגירה לחו"ל על בסיס פעילות עסקית. המחשבה הראשונה שעולה לראש היא בדרך כלל על ויזה מסוג E-2 או ויזה EB-5 לארה"ב. לא רבים מודעים לתוכניות ההגירה לקנדה עבור יזמים ומשקיעים. קנדה מציעה יותר מ -10 תוכניות הגירה עבור יזמים ואנשי עסקים שיכולים לתרום לכלכלה הקנדית. הדרישות לתוכניות ההגירה של משקיעים בקנדה דומות לארצות הברית, אבל פחות תובעניות ממקבילותיהן בארה"ב.
לדוגמה, כדי להיות זכאי לאשרת E-2 בארה"ב, עלייכם להיות אזרחי מדינה שחתומה על אמנה הדדית עם ארה"ב (נכון ליולי 2018 ישראל עדיין אינה מדינה כזאת). בהשוואה, תוכניות ההגירה למשקיעים בקנדה פתוחות לכלל אזרחי העולם, כולל ישראלים.
מעבר לכך, אשרת EB-5 לארה"ב היא אשרת המשקיע יזם היחידה שמובילה לקבלת תושבות קבע / גרין קארד בארה"ב. לעומת זאת, כל תוכניות ההגירה למשקיעים בקנדה מאפשרות למשקיע להפוך לתושב קבע קנדי בסופו של ההליך.

תכניות הגירה לקבלת ויזת משקיע בקנדה

אחד הדברים הייחודיים במערכת ההגירה הקנדית הוא רמת הסמכות ושיקול הדעת שניתנו לפרובינציות של קנדה לפתח תוכניות ההגירה עצמאיות. משמעות הדבר היא כי לצד תוכניות המוצעות על ידי הממשלה הפדרלית, כגון תוכנית הסטארט-אפ של קנדה, יש מגוון רחב של תוכניות פרובינציאליות. למעשה כל מחוז בקנדה מציע תוכנית הגירה משלו עבור יזמים ומשקיעים המבקשים להקים ולנהל עסק בקנדה. לכל תוכנית יש רשימת דרישות שונה. מאמר זה של עורך הדין אלכס ברוש ייתן לכם תמונה כללית של הציפיות בתוכניות הגירה למשקיעים בקנדה.

מסלול ההגירה למשקיע בקנדה

על מנת לקבל אשרת משקיע בקנדה, עלייכם לבחור בין רכישת עסק קיים בקנדה לבין הקמת עסק חדש. הסכום הנדרש משתנה ממחוז למחוז. עם זאת, דרישת ההשקעה המינימאלית הנפוצה ביותר היא 150,000 דולרים קנדיים. (שימו לב כי מדובר בסכום נמוך בהשוואה לאשרת EB-5 בארה"ב, אשר דורשת השקעה מינימלית של 500,000 $ או 1 מיליון דולר). באופן טבעי, רשויות ההגירה הקנדיות מצפות מן המשקיע לנסוע לקנדה כדי לבדוק את העסק אותו הוא רוצה לרכוש, המיקום, התחרות המקומית, ושאר התנאים בשטח.

יצירת תכנית עסקית

חלק גדול של התכנון וההכנה לקראת קבלת אשרת משקיע בכל מדינה כרוך בפיתוח תוכנית עסקית. בתוכנית חייב לציין את הכוונה שלכם לשכור 1-2 עובדים קנדים במשרה מלאה. מספר העובדים הדרוש ישתנה בהתאם למחוז. (שוב, שווה להשוות עם הדרישה של EB-5 לשכור לפחות 10 אזרחים אמריקאיים.) עלייכם להחזיק לפחות 1/3 מזכויות הבעלות בעסק, ולנהל את הפעילות היום-יומית שלו. חשוב לזכור כי התוכנית העסקית שתגיש נבדקת על ידי קציני הגירה קנדיים, לכן מומלץ להשקיע מחשבה ומאמץ בהצגת תכנית עסקית טובה.

חובה להוכיח יכולת כלכלית

כל תוכניות ההשקעה הקנדי יחייבו אתכם להוכיח כי יש ברשותכם סכום כסף להשקעה. סכום הכסף המינימאלי נע בין 250,000 ל 1.5 מיליון דולר קנדי. הסכומים משקפים את המיקום והתחרות. לדוגמה, משקיעים המעוניינים להשקיע בעסק בטורונטו חייבים להיות בעלי לפחות 1.5 מיליון דולר קנדיים, בעוד אלה המבקשים להשקיע בשטחים הצפוניים של קנדה נדרשים להחזיק 250,000 $ בלבד. בסך הנכסים שברשותכם ניתן לכלול לא רק מזומנים להשקעה מיידית, אלא גם נכסי מקרקעין שלכם.

ידע של אנגלית/צרפתית

כמו רוב תוכניות ההגירה לקנדה, יש לעבור מבחן המוכיח כי אתם דוברי אנגלית או צרפתית לכל הפחות ברמה מספקת לחיי היום יום. בישראל, המבחן הרלוונטי באנגלית הוא ה- IELTS. לקבלת רשימה מלאה של מקומות אפשריים בהם ניתן לעבור מבחן שפה, ניתן לבקר באתר האינטרנט של רשות ההגירה לקנדה.

צרו קשר

עכשיו לאחר קבלת תמונה כללית של תוכניות הגירה על בסיס השקעה בקנדה, ניתן להתחיל לשקול את האפשרויות הקיימות. אתם מוזמנים לפנות למשרד כהן ברוש על מנת לקבל יעוץ מקצועי ואמין מיועצת ההגירה שלנו. 

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן