תוך כמה זמן יש לעבור לקנדה לאחר קבלת תושבות קבע?

קבלת ויזה לתושב קבע בקנדה (PR) מהווה ציון דרך משמעותי, אך זה לאו דווקא קו הסיום. רבים תוהים: "כמה זמן לאחר קבלת תושבות קבע אני צריך לעבור לקנדה?" התשובה אינה פשוטה ומושפעת מכמה גורמים. בואו נצלול לעומק לתוך ההיבטים העיקריים על ציר הזמן שלכם:

1. תהליך הנחיתה

לפני המעבר הפיזי, עליכם להשלים את "תהליך הנחיתה" תוך שנה מקבלת ויזה לתושב קבע. תהליך זה כולל הגעה לנמל כניסה ייעודי בקנדה, הצגת מסמכים ועמידה בבדיקות מכס והגירה. עם השלמתו המוצלחת, הופכים רשמית לתושב קבע ומקבלים מסמך אישור תושבות קבע (COPR).

2. קבלת כרטיס תושב קבע

אף שאינו חובה לכניסה, קבלת כרטיס התושב קבע שלכם חיוני לנסיעות ותעסוקה שלכם בקנדה. ה-IRCC (מחלקת ההגירה, הפליטים והאזרחות של קנדה) בדרך כלל מנפיקה כרטיסי תושב קבע חדשים תוך 36 ימים, אך ייתכנו עיכובים. רצוי להיות במדינה כדי לקבל אותו, שכן ה-IRCC לא שולח כרטיסי תושב קבע מחוץ לקנדה. 

3. חובת תושבות

קנדה דורשת מתושבי קבע להיות נוכחים פיזית במדינה למשך לפחות 730 ימים בתוך תקופה של חמש שנים כדי לשמור על מעמד התושבות הקבועה שלהם. הדבר מדגיש את חשיבות של תושבות קנדית ותרומה לחברה. עם זאת, קיימים חריגים:

  • ליווי בן/בת זוג קנדי או הורה בעניין משפטי בחו"ל.
  • עבודה במשרה מלאה עבור חברה קנדית בחו"ל עם רישיון עבודה בתוקף.
  • מקרים רפואיים מסובכים או נסיבות אישיות חריגות (מתועדים ומאושרים על ידי ה-IRCC).

4. לוגיסטיקה ותכנון

מעבר למדינה חדשה כרוך בשיקולים לוגיסטיים רבים. תצטרכו זמן בכדי:

  • למצוא מקום מגורים: לחקור אפשרויות שכירות או רכישות בהתבסס על הצרכים והתקציב שלכם. מציאת דיור מתאים יכולה להימשך שבועות או חודשים בהתאם למיקום ולמצב השוק.
  • להתכונן לתעסוקה: לעדכן את קורות החיים, לחקור הזדמנויות עבודה, ליצור רשת קשרים עם אנשי מקצוע בתחום שלכם, ובאופן פוטנציאלי להשיג תעודות נוספות המוכרות בקנדה.
  • לארגן משלוח חפצים: להחליט מה להביא ולשלוח, להשוות הצעות מחיר מחברות הובלה בינלאומיות אמינות, ולשקול את תהליך שחרור מהמכס ועיכובים פוטנציאליים.
  • לסיים את העניינים שלכם במדינת המוצא: לסגור חשבונות, לעדכן מנויים ולסדר כל ניהול נכסים הכרחי, במידת הצורך.

אזי, כמה זמן זה לוקח?

אין תשובה חד משמעית מכיוון שהציר הזמן משתנה מפרט לפרט. עם זאת, מסגרת זמן כללית של מעבר עשויה להוות בין 1.5-2 שנים. חשוב להתחיל את תהליך התכנון ככל היותר מוקדם, במיוחד לאיתור דיור ותעסוקה. שימו לב לחובת התושבות ושאפו לבלות את התקופה הנדרשת בקנדה בתוך חמש השנים. פנו לייעוץ מקצועי מיועצי הגירה או עורכי דין במידת הצורך לקבלת הנחיה אישית וניווט בכל מורכבות. קבלת תושבות קבע בקנדה היא צעד משמעותי בדרך לבניית חיים חדשים. קחו את הזמן שלכם, תכננו היטב, ושאפו להיות מוכנים לוגיסטית ורגשית למעבר חלק לביתכם החדש.

דילוג לתוכן