ויזת משקיע E2 עבור ישראלים בעלי אזרחות זרה

ארצות הברית מחזיקה במדיניות ברורה של עידוד כניסה של יזמים ומשקיעים לארה"ב, במטרה לחזק את הכלכלה המקומית וליצור מקומות תעסוקה לשוק האמריקאי. אחת הדרכים לביצוע מדיניות זו היא באמצעות חתימה על אמנות הדדיות להשקעה של אזרחים זרים בארה"ב והשקעה של אמריקאים במדינות החתומות על האמנה. ויזת E2 מאפשרת לאזרחים זרים להשקיע בארצות הברית ולקבל אפשרות לעבוד ולהתגורר באמריקה.

מדיניות ההגירה לארה"ב מכוונת להקל על יזמים/משקיעים אזרחים של מדינות מכל העולם המעוניינים להיכנס לארה"ב לגור ולעבוד בארה"ב על סמך ויזת E2. כיום קיים חלון הזדמנויות עבור ישראלים, בעלי אזרחות שנייה, המחפשים לגור ולעבוד בארה"ב לקבל ויזה חוקית לארצות הברית. ישראלים בעלי אזרחות זרה נוספת (פרט לאזרחות הישראלית) יש יתרון יחסי בהליך זה, היות וישראל עדין לא חתומה מול ארה"ב על אמנה דו – צדדית של אשרות משקיעים הדדיות, למרות שהאישור הסופי של האמנה הנ"ל תתרחש על פי הפרסומים בקרוב.

כך למשל, ישראלי בעל דרכון אירופאי אשר מחפש להשקיע בארה"ב ולפתוח או לפתח עסקים יכול, אם יעמוד בקריטריונים הנדרשים, להשתלב בהליך קבלת ויזת E2.

מה היא ויזת משקיע לארה"ב?

ויזת E2 הינה תכנית שרשויות ההגירה לארה"ב יזמו כדי לעודד משקיעים ויזמים לפתוח ולפתח עסקים בארה"ב, וזאת במטרה לקדם את גידול/הרחבת הכלכלה המקומית האמריקאית, והרחבת היצע שוק העבודה. בהגדרה, ויזת E2 היא ויזת עבודה זמנית לעבודה בחברות מאושרות חוקית בארה"ב, ומאושרת עד 5 שנים. ניתן להאריך את תקופת הוויזה ע"י המשך השקעות או כל עוד החברה דורשת את העובד והוא ממשיך לעבוד ו/או כל עוד ההשקעה רווחית והעסק מרוויח ולא מפסיד או המשך השקעות ו/או רכישות חדשות של עסקים חוקיים וקיימים בארה"ב. ההשקעה הנדרשת המומלצת, היא סך של 100,000$ בעסקים אמריקאים חוקיים, בזמן שהמשקיע, האזרח הזר, מחזיק 50% מהון המניות בחברה המושקעת.

בכל השקעה, על המשקיע/יזם להיות בעלים של 50% מהחברה ולהיות נוכח בארה"ב  כדי לנהל את העסק. לפיכך, המשקיע חייב להראות ולהוכיח שהחברה מעסיקה מס' של עובדים או בכוונתו להעסיק עובדים אמריקנים. בן/בת זוג של המשקיע זכאים גם הם לקבל מעמד בארצות הברית על סך ויזה 2-E ולעסוק בכל עיסוק חוקי אחר.

למידע מפורט אודות ויזת המשקיע E2 , אנא ראו את מאמרינו זה.

מסמכים נדרשים

ויזת משקיע E2 עבור ישראלים בעלי אזרחות זרה

בשגרירות בוחנים את המסמכים באופן קפדני ביותר

הגשת בקשה לוויזת השקעה E2 דורשת מהמבקש להמציא מסמכים רבים ומורכבים שיכולים לכלול כ- 500 עמודים הכוללים: תכנית עסקית מפורטת המעידה על הכדאיות ורווחיות של העסק, פרטים אישיים, אישורים ואסמכתאות רבות, לרבות תעודת יושר ממדינת המוצא (הוכחת אי רישום פלילי בישראל עבור משקיע אשר מרכז חייו בישראל), דוחות פיננסים, תדפיס חשבון בנק, הוכחות אזרחויות נוספות וכיו"ב המעידים על עמידות פיננסית, הוכחת בעלות על חברות, תאגידים וכיו"ב. כאשר כל המסמכים מוכנים הם מוגשים, יחד עם בקשת ויזה E-2, באמצעות מסלול ויזת E2 בשגרירות של ארה"ב בישראל.

עובדי המטה והמנהלה הייעודיים בשגרירות ארה"ב בישראל, העוסקים בטיפול בוויזת E2, מקבלים את הבקשה ובוחנים דף- דף, מסמך-מסמך, באופן קפדני ביותר. כל מסמך אשר אינו ברור ו/או חסר ירוכז ויעובר כבקשה להבהרה למבקש ויזת E2, על מנת לתת הזדמנות להמציא מחדש את המסמכים ו/או להבהיר את הכוונה. רק לאחר שכל המסמכים מושלמים ברורים ומצויים בידי נציגי שגרירות ארה"ב בישראל, תתואם פגישת ראיון עם המשקיע המבקש ויזה מסוג e2. יש לציין כי לראיון בשגרירות ארה"ב, יכולים להצטרף בני משפחתו ועורך דינו של המבקש ויזה E2.

ראיון בשגרירות לקבלת ויזה E2

לאחר הפקדת הבקשה, הזימון לראיון בשגרירות ארה"ב בישראל לצורך קבלת ויזת E2 לוקח כ-4-6 שבועות מיום הגשת הבקשה. אנו ממליצים להגיע מוכנים לראיון, כי הראיון ארוך, מייגע וקשה. הראיון מתבצע מאחורי אשנב בנוכחות הפקידים וקצין בחינות ראשי במחלקת עסקים בשגרירות ארה"ב, אשר בוחן מחדש את המסמכים על מסמך בדקדקנות רבה. ההחלטה לגבי הבקשה למתן ויזת E2 ניתנת לאחר הראיון. ההחלטה יכולה להיות שלילית, כלומר דחיית הבקשה, חיובית או נציג השגרירות יבקש השלמת פרטים וייקבע מועד חדש להצגת הבקשה לקבלת ויזת E2 להשקעה בארה"ב.

דילוג לתוכן