ויזת משקיע E2 לארה"ב עבור ישראלים

במאמר הנ"ל נסביר מה האפשרויות עבור ישראלים בעלי דרכון זר לקבל ויזת משקיע לארה"ב. הנשיא אובמה, כחלק מהמאמץ שלו להוביל רפורמה בדיני ההגירה לארה"ב, הודיע לאחרונה על שורה של צעדים שיקלו על יזמים מכל רחבי העולם להיכנס לארצות הברית על בסיס אשרות עבודה. הדבר עשוי ליצור הזדמנויות רבות יותר עבור ישראלים שמבקשים לקבל ויזת משקיע לארה"ב E2. סוג זה של ויזה יאפשר לישראלים לעבוד ולחיות בארצות הברית.

מהי ויזת משקיע לארצות הברית E2 ?

ויזת משקיע לארה"ב (E2) מהווה תוכנית מורכבת שנוסדה על ידי ארצות הברית לצורך עידוד המשקיעים מכל רחבי העולם להשקיע בעסקים בארצות הברית, וכך לגרום לצמיחה של כלכלת ארה"ב. ויזת משקיע לארצות הברית – E2 הינה אשרת עבודה זמנית לצורך ניהול או עבודה בחברה שאושרה לכך במסגרת התכנית של ויזת המשקיע.

למידע מפורט אודות ויזת משקיע E2 , אנא ראו את מאמרינו זה.

זמן שהיה והארכה של ויזת משקיע בארה"ב

ניתן לקבל ויזת משקיע לארצות הברית לתקופה של עד חמש שנים. בתום התקופה האמורה ניתן יהיה לחדש ויזת  משקיע לארה"ב לתקופה בלתי מוגבלת.

מבקש הארכה יקבל את ויזת משקיע לארצות הברית שוב ושוב, וזאת בתנאי שהוא ממשיך לעבוד באותה החברה והחברה נשארת להיות חברה רווחית.

מהם התנאים לקבלת ויזת משקיע לארה"ב?

הבסיס לקבל ויזת השקעה לארה"ב מהווה ביצוע השקעה ניכרת ובלתי חוזרת בעסק בארה"ב. אין סכום ההשקעה מוגדר בדין, אבל מהניסיון, ניתן להגיד בוודאות שעל מנת שהסיכויים לקבלת ויזת השקעה לארה"ב יהיה טובים, יהיה צורך בהשקעה של לפחות 100,000 $. אמנם החוק מתיר השקעות בעסק חדש לחלוטין, שוב, מהניסיון, השקעה בעסק קיים תגרום להגברת הסיכוי לקבלת ויזת משקיע לארה"ב באופן משמעותי. לאחר ביצוע ההשקעה, המשקיע חייב להיות הבעלים של לפחות 50% מהמניות בחברה, ועליו להוכיח שהוא צריך להיות בארה"ב לצורך ניהול העסק. כמו כן, על המשקיע להראות כי לעסק יש מספר עובדים אמריקאים מועסקים במשרה מלאה, או לחילופין, שהעסק יעסיק בקרוב עובדים כאמור. בן הזוג של המשקיע מקבל גם ויזת משקיע לארצות הברית מסוג E2, והוא יהיה חופשי לעבוד בכל עיסוק חוקי בארה"ב.

מהו הליך קבלת ויזת משקיע לארה"ב?

תהליך קבלת ויזת משקיע לארה"ב הינו מורכב מאד. מדובר בתיק "שמן" עם הרבה ניירת. התיק חייב לכלול מידע פיננסי מקיף, מסמכים ארגוניים, חוזים וגם תוכנית עסקית. לאחר שהתיק מוכן להגשה, מגישים את הבקשה לקבלת ויזת משקיע לארה"ב E2 במדור המיוחד של שגרירות ארה"ב בתל אביב, המטפל בוויזות המשקיע E2 ו-E1. בשגרירות עובדים מספר מומחים אשר יבדקו את התיק בעיון רב. ככל ופרט כזה אן אחר חסר, השגרירות תיצור קשר עם המבקש.

ריאיון בשגרירות למבקש ויזת משקיע לארה"ב

לבסוף, ייקבע למשקיע ראיון, בו יופיעו גם בן הזוג וילדיו בגילאים 14-20, וגם עוה"ד, ככל וזה רלוונטי. בדרך כלל, הראיון נקבע כחודש – חודש וחצי לאחר הגשת הבקשה לויזת משקיע לארה"ב.

הראיון עשוי להימשך בין 40 דקות לשעה, והבוחן ישאל המון שאלות אודות התיק. לא פעם, הלקוחות שלנו לאחר שעוברים את הראיון מודים בכך ש"החוויה" היוותה אחד מהמבחנים הקשים שלהם שהם נאלצו לעבור בחייהם.

לסיכום

אם יש לכם אזרחות שנייה והנכם מעוניינים לקבל ויזת משקיע לארצות הברית, או אתם מעוניינים במידע כללי לגבי אפשרויות הגירה לארה"ב, אנא פנו אלינו. אצלנו במשרד עורכי דין הגירה לארה"ב, תקבלו ליווי משפטי אישי עד לקבלת ויזת משקיע לארה"ב.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן