ויזה למשקיעים בארה"ב – ויזה EB-5

בשנת 1990 יזם הקונגרס האמריקאי את מה שמאוחר יותר היווה בסיס לתכנית ויזה למשקיעים בארה"ב – EB5 .

המטרה – לעודד השקעות משמעותיות במשק האמריקאי על ידי משקיעים זרים, אשר יתרמו ליצירת מקומות עבודה בארצות הברית.

התמורה – המשקיע ובני משפחתו יזכו לקבל גרין קארד (מעמד של תושב קבע בארה"ב).

קבלת ויזה למשקיעים זרים – EB5, היא שיטה שהופכת יותר ויותר פופולרית להגירה לארצות הברית. במרץ 2022, הנשיא ביידן חתם על חקיקה שכוללת סמכות לתוכנית המרכז האזורי למשקיעים מהגרים EB5. התוכנית תפעל עד ספטמבר 2027.

מהן האפשרויות החוקיות כיום בתכנית ויזה למשקיעים בארה"ב?

במסגרת החוק העכשווי, משקיעים אזרחים זרים יכולים להשתתף בתכנית ויזה למשקיעים זרים – EB5, בשתי דרכים:

  1. השקעה ישירה בפרויקט שהמשקיע מנהל בעצמו.
  2. השקעה בפרויקט פיתוח גדול, המופעל על ידי מרכז אזורי מאושר, כאשר למשקיע ישנה שליטה מועטה, או למעשה חוסר שליטה בפרויקט ובהשקעה.

בכל שנה ניתנות 10,000 ויזות במסגרת התכנית ויזה למשקיעים בארה"ב. רוב ההשקעות נעשות דרך מרכז פיתוח אזורי. להשתתפות בתכנית ויזה למשקיעים זרים – ויזה EB5 לארה"ב, נדרשת השקעה ראשונית של 1.6 מיליון דולר. השקעה זו נדרשת ליצור לפחות 10 מקומות עבודה חדשים, במשרה מלאה בארה"ב, במהלך השנתיים העוקבות.

אם תוך שנתיים ההשקעה לא הצליחה ליצור את מקומות העבודה הדרושים, המשקיע ומשפחתו יאבדו את מעמד התושב בארה"ב (גרין קארד). באזורים המוגדרים כאזורי עדיפות בהן אבטלה גבוהה, מספיקה השקעה של 800,000 דולר, אך עדיין, ההשקעה נדרשת לייצר 10 מקומות העבודה במהלך השנתיים העוקבות.

בני משפחתו של המשקיע הזר

משקיע זר מקבל אשרת EB5 לעצמו ולמשפחתו (בן / בת זוג וילדים לא נשואים מתחת לגיל 21). עם אשרת EB5 גם המשקיע וגם בני משפחתו מורשים לעבוד וללמוד בארצות הברית.

תקופת גרין קארד הזמני היא שנתיים, ובמהלכן המשקיע יצטרך ליצור 10 מקומות עבודה לאזרחי ארה"ב. בתום שנתיים יש להגיש בקשה חדשה הנקראת בקשת משקיע לוויתור על תנאי מעמד תושב קבע. לאחר עיון בבקשה זו ואישורה, המשקיע ומשפחתו מקבלים מעמד של תושב קבע בארצות הברית – גרין קארד קבוע.

צרו קשר

משקיע זר מקבל אשרת EB5 לעצמו ולמשפחתו (בן / בת זוג וילדים לא נשואים מתחת לגיל 21). עם אשרת EB5 גם המשקיע וגם בני משפחתו מורשים לעבוד וללמוד בארצות הברית. תקופת גרין קארד הזמני היא שנתיים, ובמהלכן המשקיע יצטרך ליצור 10 מקומות עבודה לאזרחי ארה"ב. בתום שנתיים יש להגיש בקשה חדשה הנקראת בקשת משקיע לוויתור על תנאי מעמד תושב קבע. לאחר עיון בבקשה זו ואישורה, המשקיע ומשפחתו מקבלים מעמד של תושב קבע בארצות הברית – גרין קארד קבוע.
Picture of ג׳יימי כהן

ג׳יימי כהן

דילוג לתוכן