ויזת נישואין לארה"ב – גרין קארד באמצעות בן זוג אמריקאי

אחת הדרכים הנפוצות לקבלת גרין קארד לארצות הברית עבור ישראלים הוא באמצעות ויזת נישואין לארה"ב. בכל שנה מאות ישראלים אשר נשואים לאזרחים אמריקאים, מהגרים לארצות הברית בהליך ויזת נישואין לארה"ב, בהתאם לחוקי ההגירה של ארה"ב. יש לשים לב כי הגירה לארצות הברית באמצעות ויזת נישואין מהווה כר פורה עבור הגירה לא חוקית לארה"ב, זאת באמצעות נישואים פיקטיביים, לפיכך רשויות ההגירה לארה"ב מפקחות בצורה קפדנית על כל שלבי הגירה לארצות הברית באמצעות ויזת נישואין.

אנו במשרד עורכי דין הגירה לארה"ב, בעלי ניסיון בייצוג לקוחות מול רשויות ההגירה לארה"ב מסייעים בהליך ויזה נישואין.

ויזת נישואין לארה"ב – דרישות חוקיות

הדרישות החוקיות של נוהל ויזת נישואין לארה"ב, עבור בני זוג אשר אחד מבני הזוג אזרח/ית ארצות הברית הנם:

ראשית, בני הזוג נדרשים להוכיח כי ברצונם לעבור לארה"ב.

שנית, בן או בת הזוג אזרח/ית ארצות הברית נדרשים להוכיח כי יש ביכולתם לפרנס את בן או בת הזוג האזרחים הזרים (אשר אינם אמריקאים). ממשלת ארה"ב אינה חפצה להביא מהגרים לשטחה אשר יפלו כנטל כלכלי על רשויות הרווחה במדינה, לכן טרם קבלת ויזת נישואין לארה"ב יש להוכיח אמצעים פיננסיים מספקים לתמוך בבן או בת הזוג אשר אינם אמריקאים. יש לציין כי אם בן או בת הזוג האמריקאי/ת לא יכולים להוכיח יכולת כלכלית, אזי נדרשים בני הזוג למצוא אזרח/ית אמריקאי/ת אשר ישמשו ערבים עבור בן או בת הזוג הזרה. הוכחת היכולת הכלכלית המספקת, בהתאם להליך ויזה לנישואין בארה"ב, נעשית באמצעות תצהיר תמיכה כלכלי (Affidavit of Support).

שלישית, יש לזכור כי הליך ויזת הנישואין לארה"ב, מול המשרדים השונים של רשויות ההגירה לארה"ב לוקח זמן. משך ההליך הממוצע מתחילת ההליך ועד סופו כשנה אחת. רק לאחר סיום הליך ויזת הנישואין לארה"ב רשאי בן/ בת הזוג הזר/ה לעבור לארצות הברית. חשוב לקחת בחשבון את תקופת ההמתנה, על מנת לתכנן את העתיד של בני הזוג אשר מבקשים להגר לארה"ב באמצעות ויזת נישואין.

שלושת השלבים הנדרשים בהליך ויזת נישואין לארה"ב

הליך קבלת גרין קארד עבור ישראלי/ת אשר נשוי לאזרח/ית ארה"ב באמצעות ויזה לנישואין בארה"ב מורכב מ- 3 שלבים מול מחלקות שונות של רשות ההגירה לארצות הברית. יש לציין כי פקידי רשות ההגירה לארה"ב בוחנים את הטפסים, בקשות, תצהירים והוכחות אשר מגישים בני הזוג בקפדנות יתרה. טפסים אשר לא מולאו כהלכה עלולים לעכב או לפגוע בהליך קבלת ויז, נישואין לארה"ב, ולאחר מכן הגירה לארה"ב באמצעות גרין קארד.

השלבים של קבלת גרין קארד באמצעות ויזה נישואין לארצות הברית, להלן:

1. הגשת בקשה לוויזת נישואין לארה"ב ברשות ההגירה לארצות הברית.

2. אישור הבקשה והעברת התיק של ויזת נישואין לארה"ב אל המרכז הלאומי של ויזות לארה"ב (National Visa Center).

3. העברת הבקשה לוויזת נישואין לארה"ב אל שגרירות ארצות הברית בישראל. השגרירות האמריקאית בישראל קובעת מועד לראיון בפני פקיד הגירה לארה"ב. לאחר ריאיון מוצלח, מקבל בן/בת הזוג הזר/ה ויזה לארצות הברית ואישור קבלת גרין קארד לאחר הגעה אל ארצות הברית.

צרו קשר

משרד עורכי הדין שלנו, בעל מומחיות בתחום הגירה לארה"ב. עורך דין ג'יימי כהן, ראש מחלקת הגירה לארה"ב, בעל ניסיון של למעלה מ- 25 שנה בכל נושאי הגירה לארצות הברית. אם אתם נשואים לאמריקאי/ת ומבקשים לבצע הליך הגירה לארה"ב באמצעות ויזת נישואין לארה"ב, בבקשה צרו קשר עם עורך דין הגירה לארה"ב, על מנת לקבל ייעוץ משפטי מתאים.
דילוג לתוכן