ויזת אירוסין 1-K לארה"ב

ויזה מסוג 1-K

ויזה זו מיועדת לאזרח או אזרחית זר/ה שהתארס/ה עם אזרח/ית אמריקאי/ת. אשרת אירוסין לארה"ב מעניקה אפשרות לארוס או לארוסה האזרחים הזרים להיכנס אל שטח ארה"ב, זאת למטרה הבלעדית של נישואין עם אזרח אמריקאי בתוך 90 יום ממועד הגעת הארוס אל ארצות הברית.

את הבקשה לקבלת ויזת האירוסין מגישים ישירות לרשות ההגירה בארה"ב (USCIS). על הזוג המאורס להוכיח כי הם נפגשו פנים אל פנים בכוונה להתחתן במהלך השנתיים שקדמו להגשת הבקשה לקבלת אשרת אירוסין לארה"ב. לאחר קבלת האישור הבקשה מועברת למרכז הוויזה הלאומי (NVC) ומשם התיק מגיע לשגרירות ארה"ב המקומית הרלוונטית להמשך הטיפול.

על מבקש ויזת האירוסין למלא טופס 160-DS ולשלם אגרה. לאחר מכן עליו לעבור בדיקה רפואית ולבסוף להגיע לראיון בשגרירות ולהביא בין השאר מסמכים מקוריים הבאים:

 • תעודת לידה
 • דרכון
 • תעודת יושר
 • תעודת גירושין (עם רלוונטי)
 • תוצאות הבדיקה הרפואית
 • תצהיר תמיכה כלכלית (טופס 134-I)

לאחר הנישואין האזרח אמריקאי רשאי על פי חוקי ההגירה לארה"ב להגיש בקשה לקבלת סטטוס של תושב קבע (גרין קארד) עבור בן/בת זוג האזרח/ית הזר/ה החדש שלו. הארוס יכול להגיש בקשה לאישור עבודה ברגע שהוא או היא נכנס לארה"ב. במציאות, אשרה זו היא יציר כלאיים בין ויזה זמנית ובין ויזת הגירה לארצות הברית.

ויזה מסוג 2-K

ויזה מסוג 2-K היא אשרה המיועדת לילדים של ארוס/ה שהם בני פחות מ-21 ואינם נשואים. ויזה 2-K מכונה ויזה נגזרת, הוויזה לא למטרת ההגירה המשמשת לילדים של בעל אשרת 1-K להיכנס יחד עם הוריהם לארה"ב.

כמו במקרה של ויזה 1-K התוקף של ויזה 2-K הוא 90 יום. במשך הזמן הזה אזרח אמריקאי צריך להתחתן עם ארוס/ה שלו/ה ולהגיש בקשה לקבלת גרין קארד עבור בן זוגו ובקשה נפרדת עבור ילדיהם. אם מסיבה כלשהי הזוג לא מתחתן בעל אשרת 2-K יצטרך לצאת מארה"ב תוך 30 יום נוספים.

כאמור לעיל, ויזת K-2 הינה ויזה נגזרת אשר ניתנת על סמך בקשת אשרת K-1 של ארוס/ה של אזרח ארה"ב. זו הסיבה שיש צורך לכלול את שמות הילדים בטופס F129I- (טופס שמגישים ארוסים זרים).

בנוסף, על המבקש לספק את המסמכים הבאים על מנת לקבל אשרת 2-K:

 • און ליין טופס DS-160
 • דַרכּוֹן
 • עותק של תעודת לידה
 • תצהיר תמיכה כלכלית (טופס 134-I)
 • תמונה בגודל מתאים
 • תוצאת בדיקה רפואית (מרופא המוסמך על ידי השגרירות)

ויזה מסוג 3/4-K

ויזה זו דומה לאשרה של אזרח זר אשר מאורס לאזרח אמריקאי, זאת מפני שאשרה זו גם היא יציר כלאיים בין ויזה זמנית לארה"ב לבין ויזת הגירה לארצות הברית. שתיהן ויזות זמניות, שניתן לבן/בת הזוג הנשוי לאזרח אמריקאי ולילדים שלו בזמן ההמתנה לוויזת ההגירה לארצות הברית – הגרין קארד.

הוויזות האלה נועדו לקצר את זמן ההמתנה להגירה הרשמית למשפחות. יחד עם זאת יש לשים לב לעובדה כי, מכיוון של-USCIS לוקח פחות זמן לעבד את ה-I-130, הצורך באשרות K-3/4 הוא כעת נדיר.

לסיכום

על מנת לקבל ויזת אירוסין 1-K צריך להוכיח לרשות ההגירה את אמיתות של הקשר והכוונות שלכם להינשא. יש צורך בהכנה מוקפדת של כל המסמכים לפני הגשתם והכנה לקראת הראיון בשגרירות. כדי לא לקחת סיכון מיותר מומלץ לפנות למומחים בתחום ההגירה. מומחי ההגירה במשרד שלנו מכירים היטב את המערכת – מה בדיוק הדרישות שלה וכיצד לעמוד בדרישות אלו. עורך דין מומחה שלנו יעזור לכם להימנע מטעויות ובכך יחסוך לכם זמן יקר והרבה כאב ראש. צרו איתנו קשר עוד היום!
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן