גרין קארד על בסיס נישואין

גרין קארד מספק את המעמד של תושב קבע בארצות הברית. מדובר בזכות להתגורר, לעבוד ולנוע בחופשיות בין מדינות ארצות הברית. ניתן להשיג גרין קארד בדרכים שונות, כגון על בסיס קרבה משפחתית, דרך העסקה לתקופה ממושכת, או באמצעות נישואין לאזרח ארצות הברית. במסגרת מאמר זה ברצוננו לדון בנקודות מרכזיות של קבלת גרין קארד ספציפית על בסיס הנישואין ומהו התהליך הפרוצדורלי במקרה הזה. 

מה נדרש כדי לקבל גרין קארד על בסיס נישואין?

הדרישה הבסיסית לקבלת גרין קארד היא להחזיק בתעודת נישואין תקפה. חשוב להבין כי תעודת הנישואין אינה חייבת להיות אחת שהונפקה בארצות הברית עצמה. גם נישואין שהתקיימו מחוץ לתחומה של ארצות הברית, כגון בקפריסין, בצ'כיה או בגיאורגיה, יכולים לשמש בסיס איתן לקבלת גרין קארד. מעבר לכך, ניתן אפילו להינשא במדינת יוטה, באמצעות אפליקציית וידאו כגון זום, מבלי שאחד מבני הזוג יצטרך לשהות פיזית בארצות הברית. זוהי אפשרות נוחה ופרקטית עבור זוגות שאינם יכולים להגיע לארצות הברית בשלב זה. משרד עורכי הדין כהן ברוש מסייע ללקוחותיו לטפל בנישואין אזרחיים בחו"ל, כולל טיפול בתעודת הנישואין, תרגומה והשגת אישור אפוסטיל עבורה. שירותים אלה מקלים על התהליך ומסייעים להבטיח שהנישואין יהיו תקפים ומוכרים על ידי רשויות ההגירה של ארצות הברית.

מהם התנאים הנוספים לקבלת גרין קארד?

עצם העובדה שהמבקש גרין קארד נשוי לאזרח אמריקאי אינה מספיקה לשם קבלת הבקשה. על המבקשים להוכיח בפני רשויות ההגירה האמריקאיות את כנות הקשר הזוגי. זאת על מנת להבטיח כי מדובר באיחוד משפחתי אמיתי ולא בנישואי חוזה או נישואים פיקטיביים למטרת הגירה בלבד. בנוסף, על המבקשים להצביע על זיקה מסוימת לארצות הברית, כגון קשרים משפחתיים, עסקיים או אחרים במדינה. דרישה זו נועדה להראות כי הכוונה היא להשתקע בארצות הברית באופן אמתי ולא רק לנצל את המעמד. מעבר לכך, על הזוג להוכיח איתנות כלכלית ויכולת לפרנס את עצמו ללא תלות בסיוע ציבורי. 

כמה זמן לוקח התהליך ומה עוד חשוב לדעת?

כעיקרון לא קיימת מחויבות מצד גורמים אמריקאים לסיים את בחינת הבקשה בתוך פרק זמן מסוים, אך הניסיון הפרקטי שלנו מלמד כי בממוצע, תהליך קבלת גרין קארד על בסיס נישואין עשוי להימשך כשנתיים, עד למתן החלטה סופית. משך זמן ארוך זה נובע מהעומס הרב המוטל על שירותי ההגירה בארצות הברית. יחד עם זאת, במקרים מסוימים קיימת האפשרות להגיש בקשות לזירוז הטיפול בתיק.

חשוב להדגיש כי לאחר קבלת הגרין קארד, התנאי המרכזי הוא שהייה קבועה וממושכת בתחומי ארצות הברית. מי שמתגורר בפועל מחוץ לגבולות המדינה, יידרש לבקר בה לפחות פעם בשנה על מנת להמשיך ולהחזיק בגרין קארד תקף. אי-עמידה בדרישה זו והימנעות משהייה קבועה בארצות הברית, מגבירה את הסיכון להתעוררות בעיות פרוצדורליות נלוות. במקרים כאלה, לעתים כדאי לשקול הקפאה זמנית של הגרין קארד.

כיצד נוכל לסייע?

משרד עורכי דין כהן ברוש מתמחה במתן שירותים נוטריוניים בתחום דיני ההגירה. המשרד מסייע ללקוחותיו במגוון רחב של הליכים הקשורים לקבלת מעמד של תושב קבע, לרבות במקרים של נישואין לאזרחי ארה"ב. צוות עורכי הדין במשרד הינו בעל ניסיון רב בליווי אישי של לקוחות בתהליכי הגירה, מתן ייעוץ משפטי וטיפול בהליכים מול רשויות ההגירה. בין היתר, המשרד מסייע בטיפול במסמכי נישואין שהתקיימו מחוץ לגבולות ארצות הברית, כמו גם במסמכים הקשורים לנישואי פרוקסי – נישואין לאזרח זר ללא נוכחות בפועל בארצות הברית. כמו כן, המשרד מסייע ללקוחותיו בהגשת בקשות לזירוז התהליך של קבלת גרין קארד על בסיס נישואין, כאשר הדבר רלוונטי ומהותי. ניסיונו הרב של משרד עורכי דין כהן ברוש בתחום דיני ההגירה מאפשר לו להעניק ללקוחותיו ייעוץ וליווי מקצועיים וממוקדים בהליכי קבלת גרין קארד. תיצרו עמנו קשר עוד היום וקבלו שירות מקצועי וזריז. 

דילוג לתוכן