גרין קארד להורה של אזרח ארה"ב

אזרחי ארה"ב שגילם לפחות 21, יכולים לבקש ויזת הגירה עבור הוריהם תחת קטגוריית קרובי משפחה מיידיים. בניגוד לקטגוריות אחרות של העדפות משפחתיות, אין הגבלה כמותית על מספר האשרות המונפקות מדי שנה עבור קרובי משפחה מדרגה ראשונה.

תהליך הגשת הבקשה

  1. מילוי והגשה של טופס I-130, הנקרא עתירה עבור קרוב משפחה זר:

 את העתירה מגישים לשירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS). יחד עם הטופס, על העותר לצרף מסמכים תומכים כגון הוכחת אזרחותו האמריקאית, הוכחת הקשר הורה-ילד וכל ראיה נדרשת אחרת. מסמכים המבססים את הקשר בין העותר אזרח ארה"ב לבין ההורה/ים, כגון:

  • תעודת לידה של אזרח ארה"ב המציגה את שמות ההורים.
  • אם ההורה הוא ההורה המאמץ של העותר, מסמכי אימוץ רלוונטיים.
  • מסמכים רלוונטיים אחרים, כגון תעודות נישואין וצווי גירושין (אם רלוונטי).

  1. בדיקה ע"י USCIS

לאחר קבלת העתירה, USCIS יבחן את הבקשה ואת המסמכים התומכים. במידה והכל תקין האזרח אמריקאי יקבל אישור לזכאות הוריו לוויזת הגירה וגרין קארד.

במקרה ויהיו בעיות כלשהן עם העתירה או ידרשו ראיות נוספות, USCIS ינפיק בקשה לראיות RFE.

  1. מרכז הוויזות הלאומי (NVC):

לאחר אישור הבקשה היא עוברת למרכז הוויזות הלאומי. המרכז מקצה מספר תיק ויגבה דמי טיפול עבורה. מעתה העותר והמוטב (הורה) ידרשו להגיש את הטפסים והמסמכים ל-NVC.

  1. ריאיון בשגרירות או התאמת סטטוס:

כאשר ההורה נמצא מחוץ לארה"ב הוא יצטרך לעבור ריאיון בשגרירות האמריקאית במדינתו. במקרה וההורה כבא נמצא בארה"ב הוא עשוי להיות זכאי לשינוי סטטוס המאפשר לו להגיש בקשה לגרין קארד מבלי לעזוב את המדינה.

  1. הנפקת ויזת הגירה או גרין קארד:

במידה וההורה יעבור את הריאיון בשגרירות אמריקאית בהצלחה תונפק עבורו ויזת ההגירה. אם יבחר בשינוי סטטוס בארה"ב הוא יקבל את הגרין קארד שלו בארה"ב.

תצהיר תמיכה כלכלית טופס 864-I

כל אזרח אמריקאי העותר עבור בן המשפחה שלו חייב להגיש טופס 864-I הנקרא תצהיר תמיכה כלכלית. טופס זה מוכיח את יכולתו של העותר (ספונסר) לתמוך כלכלית בהורה שלו.

שימו לב! במקרה והכנסות המבקש אינן מספיקות, ניתן לצרף ספונסר נוסף.

זמני המתנה

כאמור, קרובי משפחה בקטגוריה "קרוב משפחה מיידי" לא מוגבלים ע"י מכסה של הוויזות המונפקות מדי שנת מס. אולם, הם יצטרכו לחכות עד שכל הטפסים והמסכמים יועבדו ע"י USCIS ומרכז הוויזות בארה"ב. נכון להיום זמן ההמתנה לאזרח ישראלי הוא בין שנה וחצי לשנתיים ובתאי שהעותרים עומדים בכל התנאים לקבלת הגרין קארד.

צרו קשר

לקבלת המידע המדויק והעדכני ביותר המותאם למצבכם הספציפי מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום ההגירה. זכרו כי מדיניות ההגירה עשויה להשתנות, לכן אנו ממליצים לפנות עוד היום לעו"ד הגירה שלנו. הכנת כל המסמכים והגשתם בזמן יכולה לקצר משמעותית את זמן ההמתנה עד לקבלת ויזת ההגירה עבור בני המשפחה שלכם.

Picture of ג׳יימי כהן

ג׳יימי כהן

דילוג לתוכן