אשרות הגירה לארצות הברית עבור בני משפחה של אזרחי ארה"ב

האם יש לכם קרובי משפחה בארצות הברית?

ייתכן כי הנכם זכאים לקבל ויזה לארה"ב לקרובי משפחה ולהגשים חלום של הגירה לארה"ב מכוח איחוד משפחות.

מבחינה כמותית, אפשר לומר בוודאות כי רוב אשרות ההגירה לארצות הברית מונפקות על ידי רשויות ההגירה לארה"ב על בסיס קירבה משפחתית לאזרחים אמריקאים.

יש לשים לב כי בתחום הגירה על בסיס ויזה לארה"ב לקרובי משפחה, כל קטגוריה של אשרות הגירה לארה"ב עבור קרובי משפחה, כוללת מספר תתי–קטגוריות. כמו כן, בהשוואה לאשרות לארה"ב שאינן ויזות הגירה, הרי שתהליך ההגירה לארה"ב על בסיס קירבה משפחתית לוקח יותר זמן, וגם דרישות רשויות ההגירה לארה"ב למתן ויזות הגירה לארה"ב לקרובי משפחה קפדניות יותר מאשר לגבי אשרות לארה"ב ללא הגירה.

קרובים מדרגה ראשונה של אזרחי ארה"ב

קרובים מדרגה ראשונה כוללים; בני זוגילדים לא נשואים מתחת לגיל 21 ו/או הורים של אזרחי ארצות הברית.

לקרובים מדרגה ראשונה אין צורך לזמן המתנה לאישור ויזה לכניסה לארה"ב. תהליך קבלת האשרה עשוי לקחת עד שנה, בטרם קרוב המשפחה מדרגה ראשונה יהיה זכאי להצטרף לאזרח האמריקאי בארצות הברית.

תהליך קבלת ויזה לארה"ב לקרובי משפחה מדרגה ראשונה כולל פנייה של האזרח האמריקאי עבור בן המשפחה שלו לרשויות ההגירה. לאחר אישור הבקשה על ידי המשרד לשירותי אזרחות והגירה (USCIS) הטיפול בבקשה עובר למרכז הלאומי לאשרות (NVC).

המרכז הלאומי לאשרות יוצר קשר עם בן המשפחה כדי שימלא טפסים וימציא מסמכים נדרשים.

ברגע שהמסמכים מאושרים, הטיפול בבקשה עובר, במקרה של ישראלים, לנציגי רשות ההגירה בארה"ב אשר נמצאים בקונסוליה האמריקאית בירושלים לקביעת ראיון אישי עם מבקש/ת האשרה על בסיס קירבה משפחתית. בן המשפחה הישראלי נדרש לעבור בדיקה אצל רופא ובמידה והתבקש, להביא מסמכים נוספים לראיון בקונסוליה לתמיכה בבקשה.

אחרי ריאיון מוצלח, בן המשפחה הישראלי יקבל את אשרת ההגירה לארה"ב תוך מספר ימים. האשרה לתושבות קבע בארה"ב – גרין קארד – נשלחת על ידי רשות ההגירה האמריקאית אל כתובת בן המשפחה בארה"ב.

בני משפחה אחרים של אזרחי ארצות הברית

בני משפחה אחרים מקבלים ויזה לארה"ב לקרובי משפחה בכמות מוגבלת, אשר משתנת משנה לשנה, בהתאם לקטגוריות שלהלן:

עדיפות ראשונה – ילדים מבוגרים (מעל גיל 21) לא נשואים של אזרח ארה"ב.

עדיפות שנייה (A2) – בני זוג וילדים לא נשואים מתחת לגיל 21 של תושבי קבע אמריקאים (מחזיקי גרין קארד).

עדיפות שנייה (B2) – ילדים מבוגרים ולא נשואים של תושבי קבע אמריקאים (מחזיקי גרין כארד).

עדיפות שלישית – ילדים נשואים של אזרחי ארה"ב.

עדיפות רביעית – אחים ואחיות מבוגרים של אזרחי ארה"ב.

הליך קבלת ויזה לארה"ב לקרובי משפחה, אשר אינם קרובי משפחה מדרגה ראשונה, הינו ממש אותו תהליך כמו בעבור קרובים מדרגה ראשונה, אולם זמן ההמתנה עבור אישור אשרת ההגירה לארה"ב לוקח הרבה יותר זמן.

לדוגמא, אזרח אמריקאי אשר ביקש ויזה לארה"ב עבור ילדו המבוגר, אזרח ישראלי (עדיפות ראשונה) במרץ 2022, קיבל הודעה מרשויות ההגירה לארה"ב כי זמן ההמתנה המשוער, לפני שאפילו מתחיל התהליך, עומד על 7 שנים.

צרו קשר

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף או ייעוץ משפטי אישי בכל הנוגע להגירה לארצות הברית באמצעות ויזה לארה"ב לקרובי משפחה של אזרחים או תושבי קבע אמריקאים, צרו קשר עם עורכי הדין שלנו, אשר מתמחים בהגירה לארה"ב.

דילוג לתוכן