אזרחות אמריקאית לילדים

במאמר זה, עורך הדין ג'יימי כהן, מומחה לענייני אזרחות והגירה לארה"ב, ממשרדנו, יסביר את הדרישות והתהליך לקבלת אזרחות אמריקאית לילדים או נכדים של אזרחי ארה"ב.

אזרח אמריקאי רשאי להגיש בקשת הגירה עבור הילדים שלו, אך ישנם מספר תנאים.

אזרחות אמריקאית לילדים שנולדו בארה"ב

בדרך כלל, ילדים אשר נולדו בארה"ב יקבלו אזרחות אמריקאית לילדים באופן אוטומטי, למעט מקרים מיוחדים מאד.

אזרחות אמריקאית לילדים שנולדו מחוץ לארה"ב

על מנת שילדיכם, אשר נולדו מחוץ לארה"ב, יהיו זכאים לאזרחות אמריקאית, אתם צריכים להיות אזרחים אמריקאיים טרם לידתם, ולגור בארה"ב חמש שנים לפחות, מתוכן שנתיים בהיותכם מעל גיל 14. אם הייתם אזרחים אמריקאיים לפני שילדיכם נולדו, אך לא גרתם חמש שנים בארה"ב כאמור, אזי עדיין אפשרי שילדיכם יהיו זכאים לאזרחות אמריקאית לילדים, בהסתמך על הוריכם (הסבא והסבתא של ילדיכם), אם הם היו אזרחים אמריקאים בזמן שילדיכם נולדו, כפי שיפורט בהמשך.

התהליך להשגת אזרחות אמריקאית לילדים

התהליך הדרוש להשגת אזרחות ארה"ב לילדים תלויה באמור לעיל, כלומר באיזו קטגוריה נמצאים אתם וילדיכם. לרוב התהליך הוא ישיר. עליכם למלא בשגרירות ארה"ב בקשה להכרה בילדיכם כאזרחים אמריקאים (Consular Birth Abroad application  ). במקביל ניתן לבקש את הוצאת הדרכון הראשון עבור ילדיכם בין היתר, חובה למלא טפסים מסוימים ולספק הוכחה להיותכם אזרח אמריקאי, תעודות לידה של ילדיכם, תעודת נישואין, תעודת גירושין, (בהתאם למצבך המשפחתי). כמו כן, הוכחה לכך שגרתם בארה"ב חמש שנים לפחות, על ידי הצגת מסמכים כגון: החזרי מס, רישומי ביטוח לאומי, רישומי בית ספר, הוכחות ממעסיק, רישומים רפואיים, הסכמי חכירה, הסכמי משכנתא, חשבונות, וכדומה.

אם לא גרתם בארה"ב חמש שנים לפחות, כאמור, תוכלו להסתמך על נוכחות הוריכם בארה"ב חמש שנים לפחות, בתנאי שהם היו אזרחים אמריקאים עוד לפני שילדיכם נולדו. במקרה זה, התהליך להשגת האזרחות צריך להתבצע בארה"ב, ובנוסף, על התהליך להתבצע לפני שילדיכם יהיו בני 18. ישנן שתי שיטות לביצוע התהליך:

  1. עליכם לבקש תעודת אזרחות משרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. חובה למלא טפסים מסוימים ולצרף אישורים לאזרחות אמריקאית של הוריכם ולאזרחות אמריקאית שלכם, תעודות לידה, והוכחה לנוכחותם של הוריכם חמש שנים לפחות בארה"ב. לאחר מכן עליכם לבקש פגישה בשרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. לפגישה זו עליכם להביא את ילדיכם עמכם, לכן מיד לאחר שנקבע מועד לפגישה עליכם לבקש משגרירות ארה"ב אשרת תייר עבור ילדיכם.
  2. אם אתם שוקלים לעבור לגור בארה"ב, כאזרחי ארה"ב תוכלו לבקש גרין קארד (Green Card) עבור ילדיכם בשרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. מרגע שבקשתכם אושרה וילדיכם יוכלו להיכנס לארה"ב עם אשרת מהגר, הם יוכלו לבקש דרכון ארה"ב ואז להפוך לאזרחים אמריקאים.

צרו קשר

זהו תיאור מפושט של התהליך להשגת אזרחות ארה"ב לילדים. עבור כל מקרה לגופו, הפרטים עלולים להיות מורכבים יותר ולכן מבלבלים יותר. מומלץ להיוועץ בעורך דין הגירה לארה"ב בנוגע להליך השגת אזרחות אמריקאית לילדים.

דילוג לתוכן