ריאיון בשגרירות ארה"ב – עצות של עורך דין אמריקאי בישראל

אנו במשרד עורכי דין הגירה לארה"ב עוסקים בענייני הגירה לארה"ב וכל סוגי הוויזות לארצות הברית, נתקלים פעמים רבות בלקוחות אשר שואלים שאלות לגבי ריאיון בשגרירות ארה"ב ; מה יהיה בראיון? כמה זמן? איך להשיב? במאמר זה עורך דין ג'יימי כהן, ישיב על השאלות האלו לגבי ריאיון בשגרירות ארה"ב.

אחד מהשלבים ההכרחיים בדרך לקבלת כמעט כל סוג של ויזה לארה"ב מהווה השלב של הריאיון בשגרירות ארה"ב. יש מספר מאד מצומצם של ויזות אשר ניתנות לאזרח זר ללא צורך בהגעה לריאיון בשגרירות ארה"ב (כמו למשל, ויזה לארה"ב עבור אנשי דת).

ריאיון מול פקיד הגירה לארה"ב היא חוויה מעוררת חשש

השלב של הריאיון בשגרירות ארה"ב מהווה אחד מהשלבים ה"מלחיצים" ביותר עבור מבקש הוויזה לארה"ב. מטבע הדברים, אנשים מתייחסים לריאיון בשגרירות ארה"ב כאל מעין "מבחן" שצריך לעבור, וככל מבחן – הדבר מלווה בתחושת מתח חזקה. רוב ה"לחץ" נובע כנראה מאי וודאות, ואי ידיעה של מה שאמור לקרות בריאיון. מה מצופה ממבקש הוויזה בריאיון בשגרירות ארה"ב? מה צריך לדעת לקראת הריאיון בשגרירות ארה"ב? האם אפשר וכדאי להתכונן לקראתו? ננסה ברשימה זו להשיב על השאלות האלו, ובעשותנו כך – לפוגג טיפה את ה"בלתי נודע".

מה שואלים בראיון בשגרירות האמריקאית?

קודם כל, יש להבהיר כי טיב הריאיון במסלולי ויזות שונים הינו שונה בתכלית. רוב הישראלים נתקלים בפקידי ההגירה לארה"ב במהלך ריאיון לקבלת ויזת תייר לביקור בארצות הברית. לעיתים קרובות, בייחוד עבור ישראלים צעירים, החוויה של ריאיון בשגרירות האמריקאית היא שלילית, עקב החשד התמידי המלווה את השאלות של פקיד ההגירה לגבי רצון מבקש הוויזה לארה"ב, לעבוד בצורה לא חוקית או להשתקע באמריקה. יחד עם זאת, יש לציין כי ריאיון בשגרירות ארה"ב בישראל מתבצע גם במסלולי ויזה לארה"ב אחרים, שם פקידי ההגירה נוטים להיות סובלניים ומסבירי פנים. השאלות של פקידי הגירה לארה"ב, קשורים כמובן לסוג הוויזה המבוקשת על ידי המרואיין.

ריאיון לקבלת אשרת ביקור / ויזת תייר לארה"ב

לגבי הריאיון בשגרירות ארה"ב במסלול של ויזת תייר לארה"ב, רוב השאלות של פקיד רשות ההגירה מכוונות לצורך בירור ה"זיקה" של המבקש לישראל. לרוב, כמקור לשאלות של פקיד ההגירה משמשים המסמכים שמבקש ויזת התייר הביא איתו לריאיון בשגרירות ארה"ב. כך, למשל, עשויות להישאל שאלות לגבי משכורתו של המבקש (תלושי המשכורת), מכתב ממקום העבודה, כספים בחשבונות בנק (דו"חות מהבנק), נכסי נדל"ן בישראל (נסח לשכת רישום מקרקעין) וכיו"ב. בתור הכנה לראיון במסלול של ויזת התייר, יש לאסוף כמה שיותר מסמכים כאלו אשר יהיה בכוחם להוכיח את הזיקה לישראל.

ריאיון בשגרירות ארה"ב לקבלת ויזת נישואין

הריאיון בשגרירות ארה"ב במסלול של ויזת נישואין, מהווה אחד מה"מבחנים" המרגשים ביותר. עת חושבים על "מבחן" אודות הקשר הזוגי, ישר עולות לתודעה סצנות מהסרטים בהם בני הזוג עוברים חקירה שתי וערב ונשאלים שאלות כגון "מה הצבע האהוב על בן הזוג?" או "מה המאכל השנוא עליו?". אפשר מיד להירגע, חשוב להבהיר, כי שאלות כאלו, הן נחלת עולם הסרטים בלבד. אם כי, למען האמת, יש לציין, כי המרואיינים במסלול של ויזת נישואין בתוך גבולות ארה"ב, ככל הנראה כן ייאלצו לעבור חוויה דומה למה שרואים בסדרות. כאן, בשגרירות ארה"ב בישראל, ככלל, מוזמן לראיון אך ורק בן הזוג הישראלי. במאמר מוסגר, יצוין, כי במקרה שמוזמנים שני בני הזוג, הרי שמדובר בסימן לא כל כך טוב – האומר שכנראה עלה חשש לקשר פיקטיבי בין בני הזוג. במסלול הרגיל של ריאיון בנושא ויזת נישואין לארה"ב השאלות של פקיד ההגירה הן בעניין בירור כוונות הזוג לעבור לגור לארה"ב. בדרך כלל, ולהבדיל מהריאיון במסלול של ויזת התייר, פקידי הגירה הם מאד נחמדים כלפי המרואיין.

ריאיון בשגרירות לקבלת ויזת השקעה / ויזה E2 לארה"ב

סוג אחר של ריאיון בשגרירות ארה"ב, מהווה הריאיון במסלול של ויזת המשקיע (E2). מדובר בריאיון ארוך יחסית שיכול לקחת עד כשעה (יש לזכור שהריאיון הוא בעמידה!). כמובן, הריאיון הינו בשפה האנגלית, ורוב השאלות הן שאלות מקצועיות קשורות לתכנית העסקית של המבקש. בתור הכנה לריאיון כזה, מומלץ מאד להכיר בפרטי פרטים את התכנית העסקית. לעורך דין מותר ללוות את המבקש קבלת ויזה מסוג E2 לארה"ב, אך לרוב, מותר לעו"ד להתערב במהלך הריאיון רק במקרים יוצאי דופן.

טיפים מעשיים

דבר אחרון, אבל לא פחות חשוב, לגבי כל סוגי הראיונות בשגרירות ארה"ב, יש להגיע לשגרירות ארה"ב רגועים, אחר מנוחה מתאימה, להגיע מוקדם מספיק, על מנת לעבור בהקדם את הבידוק הביטחוני ולהופיע בפני פקיד ההגירה בזמן. אין להשיב על שאלות כלאחר יד וללא מחשבה, אולם לא כדאי לתת תשובות שגויות, אלא במקרים בהם לא יודעים את התשובה לומר שלא יודעים. זה עדיף מטעות. חשוב ביותר לא לשקר, כי רשויות ההגירה לארצות הברית מחמירות ביותר עם מבקשי ויזות אשר נתפסים משקרים בהליך הגירה לארה"ב. בהצלחה ב"מבחן".

צרו קשר

אם יש לכם שאלות לגבי ריאיון בשגרירות ארה"ב או מחפשים תשובות לגבי הגירה לארה"ב, צרו קשר עם המשרד שלנו, לעורך דין ההגירה לארה"ב שלנו ניסיון רב שנים ומאות לקוחות מרוצים.

דילוג לתוכן