ויזות לארה"ב: ביקור, לימודים, השקעה

מעוניינים לדעת מה הם סוגי האשרות / ויזות לארה"ב שלא למטרת הגירה? מערכת ההגירה של ארצות הברית מורכבת מחוקים ותקנות אשר מסדירים את כניסתם החוקית של אזרחי מדינות העולם לארה"ב. שני משרדים ממשלתיים אמריקאים מטפלים בתחום ההגירה לארצות הברית; הראשון, משרד החוץ, המפקח על שגרירויות וקונסוליות ארה"ב במדינות העולם. השנימחלקת האזרחות והגירה של ארה"ב (USCIS) אשר מהווה למעשה חלק מהמשרד לביטחון פנים.

קיימים 2 סוגים שונים של אשרות בהתאם למערכת ההגירה לארצות הברית; מחד גיסא אשרות הגירה, ומאידך גיסא, אשרות ללא הגירה. לשני סוגי הוויזות לארה"ב ישנם תתי קטגוריות רבים.

סוגים של ויזות לארה"ב – ללא הגירה לארצות הברית

האשרות לארה"ב ללא הגירה מסומנות באותיות גדולות שמקבילות לפרקים הרלוונטיים עבורם בספר החוקים של ארצות הברית.

 אשרת תייר – B

האשרה הידועה והפופולרית ביותר לארצות הברית הינה ויזה לביקור בארה"ב מסוג B אשר מאפשרת ביקורים קצרים בארצות הברית. ישנם 2 סוגים של אשרת B; ויזה לביקור בארה"ב מסוג 1/B, ויזה לביקור בארה"ב מסוג 2/B.

 אשרה 2/B – ויזה לביקור / חופש

ויזת 2/B היא אשרת תייר המאפשרת חופשה, טיול או ביקור חברים וקרובים קצר בארצות הברית. על מנת לקבל ויזת 2/B המבקש נדרש להימצא בארץ מוצאו, למלא טפסים ולעבור ריאיון אישי בשגרירות ארה"ב. המבקשים אשרת 2/B צריכים להוכיח כי ישובו חזרה לארצם אחרי ביקור קצר בארה"ב. ניתן לקבל אשרת 2/B המאפשרת כניסות מרובות למשך שנים רבות, אולם בכל כניסה לארה"ב בזמן בדיקת דרכונים, פקיד ההגירה בביקורת הגבולות מחתים את הדרכון לתקופה מקסימלית 6 חודשים. אשרת 2/B אינה אשרת עבודה ולמקבלי אשרה זו אסור לעבוד בארה"ב.

 אשרת 1/B – ויזה לביקור עסקי

ויזת 1/B היא אשרה למבקרים עסקיים. אנשי עסקים אשר מבקרים בארה"ב לתקופות קצרות, מבקרים בכנסים וכדומה יקבלו אשרת 1/B. היתרון של ויזה לארה"ב מסוג 1/B על פני ויזה לארה"ב מסוג 2/B היא הגמישות, אבל חייבים להוכיח סיבה עסקית לביקור בארצות הברית, כמו גם כוונה לשוב לישראל לאחר הביקור. בדומה לאשרת 2/B אשרת 1/B אינה אשרת עבודה, אולם ישנם מספר מוגבל של מקרים בהן מקבלי האשרה רשאים לעבוד ולקבל תגמול.

 אשרת סטודנט – F

ויזת סטודנט 1/F מיועדת לסטודנט זר בבית ספר, מכללה או אוניברסיטה בארה"ב. בטרם מועמד יהיה זכאי לאשרת 1/F, על הסטודנט להתקבל כסטודנט זר ע"י מוסד חינוכי בארצות הברית. הסטודנט גם נדרש להוכיח יכולת כלכלית לעמוד בתשלומי שכר הלימוד והוצאות מחייה בזמן השהייה בארה"ב. המוסד החינוכי הוא אשר יוזם בדרך כלל את הליך קבלת אשרת 1/F. מקבלי אשרת הסטודנט 1/F לארה"ב רשאים לעבוד בכפוף למגבלות, זאת בדרך כלל לאחר סיום שנת לימודים אחת בארה"ב.

 אשרת משקיעים – E

ויזת משקיעים 2/E היא קטגוריה חדשה של אשרות זמינות לישראלים אשר משקיעים סכומים נכבדים בעסקים הנמצאים בארה"ב. המשקיעים נדרשים להוכיח כי נוכחותם בארה"ב נחוצה, על מנת לנהל את העסק או ללוות את פעילות העסק. היות ואשרה זו מבוססת על אמנה דו – צדדית בין ישראל לארצות הברית, הפרטים הסופיים של קבלת האשרה עדיין לא גובשו.

צרו קשר

עו"ד במשרד שלנו מתמחים בכל סוגי הוויזות לארה"ב. אם אתם מעוניינים בקבלת ויזה לארה"ב נשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם יעוץ אישי. צרו איתנו קשר בדרך הנוחה לכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.
דילוג לתוכן