ויזה לארצות הברית – מה צריך לדעת

בשל המצב הכלכלי והפוליטי בישראל, חלום ההגירה לארצות הברית נראה קרוב מתמיד, אולם קיימים קשיים לעיתים לקבל ויזה לארצות הברית. ארצות הברית אשר מכונה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מציעה אין סוף הזדמנויות לאנשים מרחבי העולם. רבים חולמים להשתלב בעסקים או לטייל בארצות הברית.

כך או אחרת, על מנת לטייל בארצות הברית יש להנפיק אשרת כניסה. אישור ויזה לארה"ב נקבע בתיאום עם שגרירות ארצות הברית כאשר הדרך לקבלת הויזה כוללת מספר שלבים.

אילו סוגי ויזה ניתן להוציא

ניתן להבחין בין סוגים שונים של ויזות לארצות הברית.

  • ויזה לארה"ב למטרת תיירות: ויזה המאפשרת לתיירים להיכנס לשטחה של ארצות הברית במטרה לטייל ולאחר מכן לחזור למקום ממנו הגיעו.
  • ויזה למטרת לימודים: בשל רמת ההשכלה הגבוהה, סטודנטים רבים מעוניינים להוציא ויזה למטרות לימודים. יש לציין כי כל ויזה כוללת קטגוריות משנה ובבואכם להגיע את הבקשה חשוב לציין את מטרת הנסיעה.

4 שלבים להגשת ויזה לארה"ב

הגשת ויזה לארצות הברית כוללת מספר שלבים:

  • טפסים: כל מבקשי ויזה לארצות הברית מתחייבים למלא טופס בקשה DS-160 אשר ניתן למצוא באתר האינטרנט של השגרירות האמריקאית. מילוי הטופס אינו חל אך ורק על מבוגרים אלא גם על קטינים.
  • ראיון: כל המגיש בקשה לקבלת ויזה בין הגילאים 14-80 נדרש לערוך ראיון הנערך בשגרירות האמריקאית. את הראיון יש לקבוע מראש, כאשר ילדים מתחת לגיל 14 אינם חייבים להגיע לראיון אלא יש באפשרותם לשלוח את המסמכים הדרושים לקבלת הויזה באמצעות UPS זאת רק אם אחד מההורים מחזיק בויזה לארצות הברית. בנוסף יש להוסיף את חתימת ההורים כי שניהם מאשרים את הליך הוצאת הויזה.
  • תשלום אגרה: על מנת לקבל את הויזה יש לשלם את האגרה. את האגרה ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי באתר האינטרנט של השגרירות או באמצעות שובר תשלום בדואר ישראל.

אילו מסמכים יש להביא כדי לקבל ויזה לארה"ב

על מנת להוציא ויזה לארה"ב יש להצטייד במספר מסמכים כגון טופס הבקשה וכן את אישור האגרה. כמו כן' יש להצטייד בתמונה צבעונית המצולמת באיכות גבוהה. יתר על כן יש לצרף גם דרכונים שאינם בתוקף. בעת ההגעה לשגרירות יש להיעזר בסבלנות רבה בשל הביקוש לקבלת הויזה. חשוב להדגיש כי אין אפשרות להיכנס לשגרירות עם טלפון סלולרי או תיק גב.

נתקלתם בסירוב? זה הזמן להתייעץ עם עורך דין הגירה לארה"ב

במידה ונתקלתם בסירוב לקבלת ויזה לארה"ב בשל מרשם פלילי? יש חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין על מנת לבחון את האפשרויות. בשל הטרור אשר חצה גבולות, הממשל האמריקאי החמיר את תנאי הכניסה, מה שהפך את הבדיקות לקפדניות והאריך את זמן קבלת הויזה.

כיצד תבחרו את המשרד המתאים ביותר?

זקוקים להתייעצות עם עורך דין? כיום ניתן למצוא משרדים רבים, אך חשוב מאד לבחור משרד בעל מוניטין רב אשר בקיא בדקויות של נציגי ההגירה בארצות הברית לטובת קהל הלקוחות. בנוסף יש חשיבות רבה לבחור משרד המספק שירות ברמה גבוהה. משרדינו מספק ייעוץ משפטי בנושא הגירה לארה"ב באזור תל אביב והמרכז, וכל רחבי הארץ.
דילוג לתוכן