הגירה לארה"ב – איך עושים את זה נכון

הגירה למדינה חדשה כרוכה בשינוי משמעותי בדרך החיים של המהגר. ברוב המקרים מדובר בצד שנועד לשפר את רמת החיים של המהגר לכן חשוב להתנהל בצורה נכונה עוד לפני שמתחילים בהליך ההגירה.

בכל שנה עשרות אלפי ישראלים עוזבים את ישראל ומהגרים למדינות מערביות ובראשן ארה"ב. חלק מאותה ההגירה מהווה מעבר זמני במסגרת העבודה או בעקבות מערכת הזוגיות עם אזרח של אותה המדינה או סיבות אחרות.

ארה"ב מהווה יעד אטרקטיבי עבור ישראלים רבים. בערים הגדולות של ארה"ב ניתן למצוא קהילות יהודיות רבות, מה שעושה את המעבר לקל יותר. בנוסף, אנגלית ברמה בסיסית מספיקה כדי להסתדר במדינה.

לאחר מתקפת טרור ב-2001 האמריקאיים הפכו לחשדניים יותר עבור כל מה שקשור לגבולותיה ולביטחונם של אזרחיה, לכן הרשויות במדינה מקפידות על קוצו של יוד בטיפול בבקשות ההגירה או שהייה זמנית.

ארה"ב – רקע דמוגרפי

נכון ל-2018 מונה אוכלוסיית המדינה כ-327 מיליון תושבים, כשזו האוכלוסייה השלישית בגודלה לאחר סין והודו. ריבוי האוכלוסייה מידי שנה נובע מריבוי טבעי וכמובן מהגירה אליה.

הלבנים בארה"ב מהווים את קבוצת הרוב. רובם מהווים צאצאים למהגרים אירופאיים מבריטניה, גרמניה, איטליה, מדינות סקנדינביה ומזרח אירופה. לצידם, הוערך מספרם של הלטינים במדינה ב-2018 בשיעור של 59 מיליון תושבים. אלו כוללים בתוכם תושבים ממוצא מקסיקני, פורטו ריקני, קובה ושאר מדינות מרכז ודרום אמריקה.

מספר אזרחי ארה"ב ממוצא יהודי יחסית קטן. נכון ל-2020 חיים במדינה קרוב לשישה מיליון יהודים. עם זאת, על אף הכמות הקטנה, מהווים היהודים כוח מוביל כמעט בכל תחומי החיים בארה"ב.

החלטתם להגר? בדקו את המסלול הרלוונטי לכם

רשויות ההגירה בארה"ב מאפשרות לישראלים להגיש בקשה לגרין קארד במסגרת מספר המסלולים, כגון ויזות.  אפשר לזכות בגרין קארד כקרוב משפחה לאזרח אמריקאי, או לקבל ויזת עבודה, לימודים או ויזה המיועדת למשקיעים.

לפני שאתם מגישים בקשה לאחד ממסלולי ההגירה הפתוחים בפני הישראלים, חשוב להכיר את הדרישות ותנאי ההגשה. כבר בנקודת הזמן הזו חשוב לפנות לעורכי דין העוסקים בהגירת ישראלים לארה"ב על מנת לבדוק שאכן מדובר במסלול הטוב ביותר עבורכם ואף להכירו לעומק

עורכי הדין המתמחים בהגירת ישראלים לארה"ב יאפשרו לכם לקבל תמונה ברורה במסלול אותו בחרתם. יתכן ובפגישה עם עורך הדין תיווכחו לדעת שמסלול הגירה אחר יותר רלוונטי עבורכם וגם יש לכם סיכויים גבוהים יותר לזכות בסופו של דבר באזרחות אמריקאית.

על מסלולי ההגירה העומדים בפני הישראלים תוכלו לקראו במאמרים שלנו כאן

לבחור את המדינה המתאימה לכם ביותר

כפי שידוע, ארה"ב הינה פדרציה של 50 מדינות. אזרח בארה"ב רשום כאזרח אמריקאי וגם כאזרח של מדינה בה נמצא מרכז חייו. האזרחים במדינה רשאים לעבור לגור ולהתיישב בצורה חופשית בכל מדינה ללא צורך באישור הרשויות.

כל מדינה בארה"ב נושאת עמה מאפיינים שונים המתבססים לרוב על הרכבי האוכלוסייה שחייה בה. מאפיינים אלו נוגעים לתרבות, למסורת, מוצא, השתייכות מפלגתית, מצב סוציו-אקונומי, מאפיינים כלכליים, מדיניים וגאו-פוליטיים. חיים במדינת ניו יורק, למשל, יהיו שונים מהחיים במדינת טקסס.

חשוב להכיר מקרוב את המאפיינים של המדינות וזאת כדי שתוכלו להבין איזו מהן תתאים לסגנון החיים שלכם. למשל המאפיין כמו יוקר המחייה, המהגרים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יכולים לבחור בערים כמו ניו יורק, בוסטון או וושינגטון. מצד שני, ישנן מדינות בהן יוקר המחייה נמוך בהרבה ומהגרים ממעמד סוציו-אקונומי בינוני עדיין יכולים להנות משירות טוב ואיכות חיים ברמה גבוהה.

ישנם ישראלים שיבחרו להגר למדינה מסוימת ואפילו לאזור ספציפי בגלל הרקע שלהם. מנגד, יש גם ישראלים שיכולים לבחור בעצמם באיזו מדינה או אזור להשתכן. השוני הרב בין מדינה למדינה ישפיע גם כן על ההשתלבות שלהם בקהילה.

שימוש בשירותי עו"ד לכל אורך התהליך

ישראלים רבים יוכלו לתאר בפניכם את התלאות שהם עברו בתהליך ההגירה לארה"ב. הרשויות במדינה דורשות מכל מועמד לעמוד בתנאים ובבקשות הנלוות להם. סטייה קלה מן הבקשות, גם אם נעשתה בתום לב, יכולה לפגוע בתהליך, לעכבו ובמקרים מסוימים אף להביא לקבלת דחייה שממנה אין דרך חזרה.

חשוב להדגיש עד כמה ליוויו וטיפולו הצמוד של עו"ד לענייני ההגירה נחוצים. במשרדי עו"ד בישראל העוסקים בענייני ההגירה הצוות מנוסה ומקצועי שכל פועלו והתמחותו הוא טיפול בהגירה של ישראלים לארה"ב.

ליווי מהרגע הראשון יבטיח לכם טיפול בבקשתכם במינימום זמן, תוך מתן דגש על יכולת תגובה מהירה מול הרשויות בארה"ב והגשה של כל מסמך או מידע בדיוק כפי שהרשויות מבקשות. מעבר לכך, ליוויו של עורך הדין יאפשר לכם להתכונן כראוי גם לראיונות אליהם תוזמנו בשגרירות ארה"ב בישראל וכמובן לדעת להגיב לכל דרישה אחרת של הרשויות האמריקאיות ברגע שזו תגיע.

צרו קשר

אין ספק שההחלטה להעתיק את ממרכז החיים למדינה אחרת או לעבור אליה לצמיתות היא צעד דרמטי בחיים. על מנת לבחור את האופציה הטובה ביותר עבורכם רצוי וכדאי לעבור את התהליך עם עורך דין מומחה בתחום ההגירה בעל ניסיון רב שנים. ליעוץ מעמיק עם עורך הדין שלנו צרו קשר עוד היום.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן