דרישות חדשות לנוסעים לארה"ב במהלך קוביד-19

מעתה, כל מי שרוצה להכנס לארה"ב, חייב להיות מחוסן נגד קוביד-19. עד לאחרונה היה מאוד קשה להיכנס לארה"ב לאזרחים זרים. בשל מגפת הקורונה ממשל טראמפ הגביל את הנסיעות לארה"ב לבעלי אשרת כניסה. ממשל ביידן גם שמר על הרבה מהמגבלות הללו. אבל כעת נכנסו לתוקף כללים חדשים. בהתאם לסטטוס של בעל או מבקש האשרה, תנאי הכניסה לארה"ב יהיו שונים. המשיכו לקרוא כדי ליוודע איזה מן התנאים חלים עליכם. חיסון נגד קוביד-19 הוא התנאי החדש לכניסה לארה"ב.

בעלי ויזה זמנית (Nonimmigrant Visa)

בקטגורית ויזות זמניות נכנסות: ויזת תייר, ויזת עבודה, ויזת השקעה, ויזת סטודנט ועוד סוגי ויזות למטרת שהייה זמנית. נכון ל-8 בנובמבר 2021, כדי לעלות לטיסה לארה"ב כמעט כל בעלי ויזה זמנית חייבים להתחסן נגד קוביד-19. ארה"ב מקבלת אזרחים זרים המחוסנים בחיסון של החברות הבאות: פייזר, מודרנה, ג'ונסון אנד ג'ונסון, אסטרהזנקה ועוד כמה חברות אחרות. בנוסף, הנוסעים חייבים לעשות גם בדיקת פי.סי.אר שלושה ימים לפני הטיסה.

ישנו מספר מוגבל של חריגים אשר אינם נדרשים בחיסון: ילדים מתחת לגיל 18, אנשים שיכולים לתעד תגובה אלרגית חריפה לחיסון, דיפלומטים זרים, אנשי צבא אמריקאים, נוסעים מאזורים שיש בהם זמינות מוגבלת לחיסונים נגד קוביד-19 ועוד מספר של מצבים בהם מקבלים פטור. אך גם במקרים אללו, הנוסע חייב לעשות בדיקה ולצאת שלילי יום לפני הטיסה או להראות הוכחה שהוא החלים מהמחלה בתוך 90 הימים האחרונים.

בעלי ויזת הגירה (Immigrant Visa)

כדי להגר לארה"ב ולקבל גרין קארד, המועמד חייב לעבור בדיקה רפואית על ידי רופא אמריקאי מוסמך. חלק מהבחינה כוללת סקירה של היסטוריית החיסונים שלו. המועמדים נדרשים לקבל חיסונים נגד פוליו, טטנוס, הפטיטיס, חזרת על מנת להגר לארה"ב. רבים מהחיסונים הללו בן אדם מקבל בילדותו. אך במידה והמועמד לא חוסן נגד מחלות אלו או לא יכול להביא הוכחה שהיה מחוסן, אז, לעיתים קרובות, הוא יקבל את החיסונים בזמן הבדיקה ע"י אותו רופא. ישנם כמה יוצאים מן הכלל לדרישות החיסון, כגון למועמד הייתה תגובה אלרגית חריפה לחיסון ויש לו מסמכים רפואיים המעידים על כך. אי הסכמה לחיסונים חובה תהפוך את המבקש לבלתי קביל לארה"ב עד שיתחסן.

נכון ל-1 באוקטובר 2021, רוב המהגרים לארה"ב נדרשים גם הם להתחסן נגד קוביד-19 באחד מהחיסונים המאושרים המפורטים לעיל. בדומה לקטגוריית ויזה זמנית, ישנם חריגים מוגבלים לדרישת החיסון, כגון ילדים מתחת לגיל 18. אם המועמד להגירה אינו מחוסן נגד קוביד-19, אזי הוא  ייחשב לבלתי קביל ולא יהיה זכאי לקבל אשרת הגירה משגרירות ארה"ב או לקבל מעמד בארצות הברית.

אזרחי ארה"ב ומחזיקי גרין קארד

אזרחי ארה"ב או בעלי גרין קארד שאינם מחוסנים נגד קוביד-19 ומבקשים להיכנס לארה"ב חייבים לעשות בדיקת פי.סי.אר ולקבל תשובה שלילית תוך יום אחד ממועד הטיסה או להפיק תעודת מחלים המראה שהם החלימו מהמחלה במהלך 90 הימים האחרונים.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן