כמה זמן מותר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר

אם הנכם בעלי ויזת תייר בארצות הברית ואתם בטיול שהתארך יותר משתכננתם ומבקשים להאריך את שהותכם, כדאי שתקראו ביסודיות את המאמר הבא. חוקי ההגירה של ארצות הברית והן המדיניות שלהם נוקשים, ובשנים האחרונות חלה הקשחה נוספת.

כמה זמן אפשר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר? רבים מתבלבלים בין ויזה לבין אשרת כניסה. בעוד ויזה ניתנת בדרך כלל בשגרירות ארצות הברית לפני הטיול ומאפשרת לכם לעלות על טיסה לארץ כל האפשרויות, אשרת שהייה ניתנת על ידי קצין ההגירה עם נחיתתכם. התשובה לשאלה כמה זמן מותר לשהות בארצות הברית משתנה בהתאם לסוג הוויזה (ויזת תייר, סטודנט, משקיע, עסקים וכדומה) שנותנת לכם את זכות הכניסה אך אשרת שהייה בארה"ב היא שמקצה לכם זמן שהייה בארה"ב. ניתן להישאר בארצות הברית עם ויזה שתוקפה פג כל עוד יש אשרת שהייה בארצות הברית בתוקף.

כמה זמן מותר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר?

בזמן השהות בארה"ב, על בסיס ויזת התייר, בעל הוויזה יוכל להגיש בקשה להארכת המעמד באמצעות הטופס I-539. לאחר מילוי הפרטים בטופס האמור, יש להגישו למשרדי רשויות ההגירה האמריקאיות (USCIS). מעבר לטופס הייעודי, כמובן שמאוד רצוי להוסיף גם מסמכים ונספחים התומכים ומסבירים את הבקשה לקבלת הארכה.

חשוב לקחת בחשבון שרוב הבקשות להארכת המעמד על בסיס ויזת התייר נדחות ועל כן ההמלצה היא להקפיד להוסיף לבקשה כל מסמך שיש ונראה רלוונטי לבקשה וכזה שיגביר את הסיכוי שהבקשה להארכה תאושר.

חשוב לציין ולהדגיש שהגשת בקשה להארכת המעמד על בסיס ויזת התייר, אפשרית – במידה ומבקש הארכה לא עבר, בזמן שהותו בארה"ב, על חוקי המדינה בכלל ועל חוקי ההגירה בפרט.

כמה זמן מותר לשהות בארה

הארכת שהייה בארה"ב

ראשית, לא כדאי להגיע להליך זה ויש לבצע אותו אם באמת אין בררה. זאת משום שגם אם תצליחו ותקבלו את הארכה המבוקשת, הניסיון מלמד שהדבר מקטין את הסיכויים שלכם לקבל אשרת כניסה (ויזה) נוספת בעתיד, לכן שאלו את עצמכם האם הארכת הטיול לא סובלת דיחוי והאם באמת שווה לקחת סיכון כי זה יהיה הטיול האחרון באמריקה?

החלטתם לפעול להארכת אשרת שהייה בארצות הברית בכל זאת? כדאי שתדעו – לא מדובר בהליך פשוט וכיום רבות מבקשות הארכה נידחות על כן יש להגיש את הבקשה בתשומת לב ולכלול בה את כל הפרטים הדרושים שיפורטו כאן. ראשית ישנם סוגי ויזה בהם לא תוכלו לקבל הארכה והם:

 • ויזת D לצוות מטוס או ספינה
 • ויזת מעבר C
 • ויסת K למאורס או מאורסת לאזרח/ית אמריקאי/ת
 • אם נכנסתם באמצעות VWP – תוכנית פטור מוויזה

אם אינכם בעלי אחת מהוויזות שנזכרו לעיל עליכם לעמוד במספר תנאי סף מצטברים:

 • נותרתם בסטטוס "שאינו למטרת הגירה"
 • לא עברתם על חוקי ההגירה
 • לא ביצעם עבירות על החוק בזמן שהותכם
 • אתם בעלי דרכון בתוקף לאורך כל אותה תקופה אותה אתם מבקשים להאריך

הארכת ויזת תייר בארה"ב

אם עניתם על כל דרישות הסף בשלב הבא תצטרכו למלא טופס הנקרא I-539 , להצטייד ב-290$ עלות העמלה ולהגישו ל-USCIS באופן מקוון. חשוב מאוד לבצע את ההליך לפחות 45 יום לפני סיום תקופת השהייה שלכם שכן ההליך עלול לארוך זמן, בדרך כלל מספר שבועות, ואם תקבלו תשובה שלילית, כל התקופה בה תשהו מעבר לתקופת השהייה המקורית שקיבלתם בטופס I-94 המוצמד לדרכון תחשב כשהיית יתר ותקשה עליכם לקבל ויזה ואשרת שהייה בפעם הבאה.

דבר נוסף חשוב שיש לזכור בהקשר הזה, ביציאה מגבולות ארצות הברית חברות התעופה מבצעות רישום לפי טופס זה ומסירים אותו. אם הוא אבד או אינו מוצמד לדרכון יתכן ותחשבו כמי שלא יצא מגבולות המדינה עד שתוכיחו אחרת. אם הטופס נותר על הדרכון ולא הוסר על ידי חברת התעוהפ מומלץ לדווח על יציאתכם מארצות הברית דרך האתרים המתאימים שם גם ניתן להוריד טופס I-94  אלקטרוני.

לטופס יש לצרף מסמכים נוספים המעידים שיכולים לתמוך בבקשה להארכה ומטרות שהייתכם כגון קבלות ממסעדות, הצגות או הופעות, אטרקציות תיירותיות ומקומות בילוי אחרים בהם שהיתם כתייר, קבלות מבתי מלון, הזמנה לאירוע או כנס, הוכחה למקום עבודה מסודר הכולל מכתב מהמעסיק המותיר לכם לצאת לחופש, הוכחות למרכז חיים בישראל ואף תדפיסי חשבון בנק המעידים כי יש ברשותכם די כסף לשהייה שאתם מבקשים. מומלץ במיוחד בהליך כזה לפנות למשרד עורכי דין בעל ידע וניסיון בתחום.

חשוב לדעת. החלטת קצין ההגירה סופית ולא ניתן לערער עליה, אך ניתן להגיש בקשה חדשה. מומלץ להמתין לפחות 6 חודשים על מנת לשלוח בקשה חדשה לאחר שסורבתם ולוודא כי חלו שינויים בנסיבות הנסיעה ובראיות למרכז חיים בישראל.

כמה זמן מותר לשהות בארה

שהיית יתר בארה"ב

מהן הסנקציות שהרשויות האמריקאיות נוקטות בהן במקרה של שהיית יתר?

במרבית המקרים, לא תוכלו לקבל ויזה נוספת ואפשרותכם להיכנס לארץ כל האפשרויות תישלל בזמן המשתנה לפי זמן שהיית היתר שביצעתם. יוצא מן הכלל יהיה במקרים של נישואין אך גם שם תצטרכו לעבור הליך בירוקרטי מורכב שיחייב ליווי משפטי מתאים. במקרים אחרים משטרת ההגירה עלולה לעכב את יציאתכם, לחקור ואף לעצור אותכם, אם עלה חשד לעבודה לא חוקית או עבירות אחרות. כאמור, הדבר תלוי בתקופה בה שהיתם שהיית יתר:

 • עד חצי שנה, משמעות הדבר פגיעה בסיכויים שלכם לקבל ויזת תייר בפעם הבאה והדבר גם עשוי לקצר את אשרת השהייה שלכם. אך הדבר לא משליך על ויזות אחרות כגון ויזת עבודה או נישואין
 • בין חצי שנה לשנה לא ניתן יהיה לקבל כל סוג של ויזה למשך שלוש שנים
 • מעל שנה לא ניתן יהיה להיכנס לארצות הברית במשך עשר שנים

במקרים כאלה ניתן לנסות ולשכנע את רשויות ההגירה בארצות הברית כי מקורה של שהיית ההיתר היא בטעות, מעידה חד פעמית ולהביע חרטה בהליך הקרוי Waiver of Ineligibility דרך הוכחת מרכז חיים בישראל.

מה לעשות במקרה שתוקף השהייה נגמר אבל עדיין אין אישור הארכה?

הגעתם למועד סיום אשרת השהייה שלכם ועדיין לא קיבלתם תשובה מהרשויות? עליכם לצאת מגבולות ארצות הברית. ניתן לעשות זאת באמצעות יציאה קצרה לאתר תיירותי כגון מפלי הניאגארה בקנדה ("מפלי הפרסה") או בגבול מקסיקו אך עליכם לדעת, שבחלק מהמקרים קצין ההגירה שתפגשו בדרך חזרה עשוי לא לאשר את חזרתכם. הדבר תלוי בין היתר במספר הביקורים שלכם בארצות הברית, בדגש למספר הכניסות והיציאות החוזרות בעת האחרונה, לתשאול שיעשה לכם ולגורמים נוספים אך בכל מקרה הדבר עדיף משהיית יתר שתגרור אחריה סנקציות.

לסיכום

נושא הקצאת הוויזות לארצות הברית הוא נושא מורכב הדורש הבנה וניסיון בנהלים ובדינים של מדינה זרה, שהינם שונים מישראל ודורש טיפול מקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום ובעל קשרים מתאימים מעבר לים. משרדנו עוסק במתן ויזות מסוגים שונים לשלל מדינות, בהם ארצות הברית, החל מוויזת תייר ועד ויזת עבודה (גרין קארד), הארכתן ומציאת פתרונות יצירתיים למגוון מצבים ובעיות. במשרד תמצאו עורכי דין מומחים בתחומי ההגירה, בעלי ניסיון של שנים בתחום, הבקיאים הן בדין הישראלי והן בדין האמריקאי, שישמחו ללוות אתכם בתהליך ולהיות זמינים עבורכם לכל ייעוץ או שאלה.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן