ויזת תייר לארצות הברית – תשובות לשאלות נפוצות

עובדה מעניינת – 10% מהישראלים המעוניינים לקבל ויזת תייר לארצות הברית נתקלים בסירוב

כדי שלא תהיו בין ה 10% הללו אספנו עבורכם את כל השאלות הנפוצות הנוגעות לויזת תייר לארצות הברית.

אנחנו מתמחים בנושאי כניסה והגירה לארצות הברית. לעתים קרובות אנו נתקלים בנושאים הקשורים בסירוב ויזה לארצות הברית. במאמר זה, מומחה הגירה לארה"ב נותן תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנושא אשרת תייר לאמריקה.

1. כיצד לקבל ויזת תייר לארצות הברית?

על מנת לקבל אשרת תייר לארה"ב (אשרת ב/2), עליך להגיש בקשה באתר האינטרנט של רשויות ההגירה של ארה"ב.

2. כיצד לשפר את הסיכוי לקבל אשרת תייר בארה"ב?

שירות ההגירה האמריקני נוטה לחשוש כי המבקשים לקבל אשרת שהייה יישארו בארצות הברית כמהגרים בלתי חוקיים. לכן על התיירים להוכיח כי הם יחזרו לישראל לפני תום האשרה. המבקשים אשרת כניסה חייבים להתכונן היטב על מנת להראות את הקשר החזק שלהם עם ישראל ("מרכז חיים"), זאת למשל על ידי הצגת מסמכים שמוכיחים: מקום העבודה קבוע, קשרי משפחה בארץ, לימודים וכו'. בנוסף, יש להראות כי הנסיעה לאמריקה היא רק למטרות תיירות, עם לוחות זמנים ברורות וכרטיס טיסה חזרה.

3. כמה זמן אוכל להישאר באמריקה לאחר קבלת אשרה?

תוקף הוויזה לארה"ב הוא בדרך כלל 10 שנים, אבל זה לא אומר שאפשר להישאר בארה"ב במשך כל הזמן הזה. בעת הכניסה לארה"ב, פקידי ביקורת הגבולות מעניקים אישור כניסה (חותמת בדרכון) לתקופה שלרוב לא תעלה על 6 חודשים.

4. האם אני יכול להאריך את שהייתי בארצות הברית לאחר תום האשרה שלי?

כן. הארכת שהייה יכולה להיעשות בשתי דרכים.
ראשית: 45 ימים לפני תום האשרה, ניתן לפנות לשירות ההגירה (USCIS) עם בקשה הכוללת הסבר לגבי הסיבה לבקשת ההארכה. שנית: אפשר לצאת מחוץ לגבולות ארה"ב לפני תום האשרה ואז לנסות לחזור לאמריקה. במקרה זה, נציגי ביקורת הגבול יחליטו האם יש סיבה רצינית שמצדיקה חזרה לארה"ב.

5. אם הבקשה שלי לוויזה נדחית, האם אקבל בחזרה את דמי הרישום?

לא.

6. אם הבקשה שלי לאשרת תייר לארצות הברית נדחתה, האם אוכל להגיש ערר?

לא ניתן לערער על החלטה זו, אך ניתן להגיש בקשה חדשה.

7. אם הבקשה לוויזת תייר לארה"ב נדחתה, האם ניתן להגיש בקשה חדשה?

כן, תוכל להגיש בקשה חדשה בכל עת. עם זאת, בהיעדר שינויים בסיבות הנסיעה וללא הצגת ראיות חדשות למרכז חיים בישראל, קרוב לוודאי כי נציג שירות ההגירה לארה"ב יקבל את אותה החלטה, כלומר: סירוב הבקשה. לפיכך ההמלצה היא  להמתין לפחות 6 חודשים, ולאחר מכן ניתן לשלוח בקשה חדשה.

8. האם הנציג בשגרירות ארה"ב יגיד לי מה הסיבות לסירוב?

כן, נציג שירות ההגירה חייב להסביר את הסיבות לסירוב בקשת ויזת תיירות לארצות הברית, אולם צריך לקחת בחשבון כי לרוב סיבת הסירוב היא כללית ומעורפלת, כגון: מניעת השתקעות לא חוקית בארה"ב או היעדר הוכחה כי מבקש האשרה ייצא את גבולות ארה"ב במועד.

9. האם ויזת תייר לארצות הברית מאפשרת לי לעבוד באמריקה?

לא. כדי לעבוד בארה"ב צריך לקבל אשרת עבודה.

10. מה יקרה לאלו העובדים בארה"ב, אבל יש להם אשרת תייר בלבד?

תיירים שעובדים באמריקה ללא אשרת עבודה, אשר נתפסו על ידי רשויות ההגירה או ביקורת הגבולות של ארה"ב, יגורשו מאמריקה ולא יורשו להיכנס שוב.

11. מה יקרה למי שנשאר בארה"ב לאחר תום האשרה?

אם אדם נשאר באמריקה לאחר תום האשרה למשך יותר משישה חודשים, הוא לא יוכל לחזור לארצות הברית במשך שלוש שנים. אם אדם נשאר באופן בלתי חוקי באמריקה במשך יותר משנה, הוא לא יוכל לקבל היתר כניסה במשך 10 שנים.
שים לב, גם אם מישהו שהה בארה"ב פחות מחצי שנה לאחר תום האשרה ועזב את ארה"ב מרצונו, נציגי ביקורות הגבולות עלולים לעצור אותו בביקור הבא לאמריקה, ולסרב את הכניסה בגבול.

12. האם אוכל לקבל ויזה לארה"ב אם אני בעל רישום פלילי?

בתהליך הגשת בקשת ויזת תייר לארצות הברית, קיימת סוגיית ההרשעות והמעצרים. נציגי השגרירות ישאלו את מבקש האשרה לגבי עבר פלילי, ויאמתו מידע זה מול רשויות החוק בישראל. חשוב לענות בכנות על שאלה זו. אם יתברר כי המבקש שיקר, הוא לא יוכל לקבל אישור להיכנס לארצות הברית. מבקשי ויזה לארה"ב בעלי עבר פלילי רציני, עלולים לקבל סירוב לבקשה לקבלת הוויזה ללא הגבלת זמן. ככל שחלף יותר זמן מאז המעשה הפלילי, וככל שמדובר בהרשעה פחות חמורה, כך גדל הסיכוי להשגת אשרת תייר בארצות הברית.

13. אם לאדם יש עבר פלילי, הוא לעולם לא יוכל לנסוע לארה"ב?

אם אזרח זר הגיש בקשה לקבל אשרת תייר לאמריקה וקיבל סירוב בשל רישום פלילי, הוא רשאי להגיש בקשה שלא להתייחס לרישום הפלילי (בקשה לקבל WAIVER) בקשה זו מוגשת ישירות לשגרירות ארה"ב בישראל. על המבקש לתת הסבר ממצה להוכחת סיבות המצדיקות קבלת אשרה לביקור בארה"ב, למרות העבר הפלילי. לאחר הגשת הצהרה זו, נציגי השגרירות יעבירו אותה לרשויות ההגירה בוושינגטון, בירת ארה"ב, לקבלת החלטה. בדרך כלל הבקשה מטופלת תוך מספר חודשים, למעט במקרים דחופים.

14. האם אוכל לבדוק זכאות לקבל ויזת תייר לארצות הברית?

כן. יש לנו מאמר העוסק בנושא באופן ספציפי.

צרו קשר עם משרד עורכי הדין שלנו לקבלת מידע נוסף וסיוע משפטי מקצועי בהליך השגת אשרת כניסה לארצות הברית.

דילוג לתוכן