ויזת עסקים לארצות הברית – ויזה L

משרד עו"ד כהן ברוש מתמחה בוויזות עבודה לארה"ב לרבות ויזות עסקים וביניים ויזה L. אנו מסייעים לקבל ויזת עסקים – ויזה L לארה"ב לעסקים ישראלים אשר מבקשים להרחיב את תחומי הפעילות שלהם למשק האמריקאי. 

מהי ויזת עסקים L

ויזת עסקים לארה"ב מאפשר לחברה הישראלית לשלוח עובדים לארצות הברית, על מנת לעבוד בסניף קיים של החברה במטרה לפתח ולהרחיב את הפעילות העסקית, או על מנת לפתוח סניף חדש של החברה הישראלית בארה"ב במטרה לפרוץ אל השוק האמריקאי. ויזה L היא ויזה לעבודה לארה"ב, בקטגוריה של ויזות שלא למטרות הגירה לארה"ב. יחד עם זאת ויזה עסקים לארה"ב מאפשר לקבל אשרת עבודה חוקית לארה"ב עבור מחזיק הוויזה ועבור בן או בת הזוג, אשר גם הם רשאים לעבוד בארצות הברית ללא הגבלה (ויזה L-2). כמו כן, ילדים עד גיל 21 זכאים להצטרף אל הוריהם בהליך רילוקיישן לארה"ב, להירשם בבתי ספר וכדומה. כמו כן, למרות שוויזה עסקית (ויזה L) לא נחשב ויזה הגירה לארה"ב, הרי שניתן לחדש את תוקף הוויזה לארה"ב, זאת כל עוד העסק ממשיך בפעילותו. יתר על כן, אין מניעה לבקש קבלת גרין קארד לארה"ב במהלך השהייה בארה"ב באמצעות ויזה עסקים לארה"ב. ויזה L לארה"ב ייחודי בעניין הנ"ל של האפשרות לבקש גרין קארד ותושבות קבע בארצות הברית במהלך השהייה בארה"ב, היות ורוב הקטגוריות של ויזת עבודה לארה"ב, אינן מעניקות ואוחז בוויזה לארה"ב את האפשרות לבקש גרין קארד לארה"ב.

מי מגיש את הבקשה לוויזה L?

מכיוון שוויזה L היא אשרה מבוססת מעסיק, את הבקשה חייב להגיש מעסיק אמריקאי. התהליך הוא ערוך ודורש הכנת תיק ובו מספר רב של מסמכים וטפסים.

על החברה הזרה להוכיח לרשויות ארה"ב את הקשר המשפטי לחברה אמריקאית. לדוגמא אם חברה זרה היא חברת בת של החברה האמריקאית עליה להמציא מסמכים המוכיחים זאת (החלטות דירקטוריון, מניות, החזר מס חברות וכו').

המועמד חייב לעמוד בקריטריונים של וויזה L. הוא חייב לענות על ההגדרה בתקנה הפדרלית של USCIS למנהל בכיר, מנהל או אדם בעל ידע מיוחד. עליו להגיש:

  • קורות חיים
  • דיפלומה
  • מכתב אימות העסקה מהחברה הזרה, המפרט בדיוק מה העובד עשה.
  • החלטת דירקטוריון או מסמכי מינוי המאשרים את ההעברה
  • כל מסמך אחר המעיד על יכולתו של העובד לנהל עסקים בתפקיד הטכני.
  • 12 תלושי שכר של העובד.

לסיכום

רשויות ההגירה לארה"ב מדווחות כי בשנת 2018, למעלה מ- 71,000 ויזות L לארה"ב נופקו עבור חברות מכל רחבי העולם אשר ביקשו לקבל ויזה למטרת עסקים בארה"ב עבור העובדים שלהם. יחד עם זאת, באותה השנה למעלה מ- 13,000 בקשות של ויזה עסקית לארה"ב נדחו על ידי רשויות ההגירה אשר בחנו את הבקשות אולם מצאו כי לא עומדים בקריטריונים הנדרשים. לאור האמור לעיל, ישנה חשיבות מכרעת לבצע את הליך ויזת עסקים לארה"ב באמצעות עורך דין הגירה לארה"ב, אשר בקיא בתחום ויזה עסקית לארה"ב ובעל ניסיון בעבודה מול רשויות הגירה לארה"ב.

Picture of ג׳יימי כהן

ג׳יימי כהן

דילוג לתוכן