ויזת עבודה לארה"ב – אשרות הגירה לארצות הברית עבור אזרחים זרים

חושבים להגר ולעבוד בארה"ב?

עו"ד ג'יימי כהן ממשרד עורכי הדין שלנו, בעל וותק של 30 שנה בתחום ההגירה לארצות הברית.

סוקר בתמציתיות את כל האפשרויות לקבלת ויזת עבודה בארה"ב, עבור ישראלים וכל מי שאינו אזרח אמריקאי, המבקשים להגר לארצות הברית לתקופה קצרה או ארוכה.

ויזת עבודה בארה"ב – אשרות הגירה למטרת עבודה בארצות הברית

מערכת ההגירה של ארצות הברית עבור עובדים זרים, אזרחי מדינות העולם, כוללת קטגוריות שונות, אולם נותנת עדיפויות להגירה של עובדים בעלי מומחיות ייחודית בתחומים מסוימים.

נכון להיום ארה"ב מנפיקה 140,000 אשרות עבודה כל שנה עבור עובדים זרים ומשפחותיהם אשר מבקשים להגר לארה"ב.

במקרים רבים על מנת לקבל ויזת עבודה בארהב, הדרישה היא לקבל הצעת עבודה מעסק שממוקם בארה"ב, באמצעות המעסיק אשר מגיש בקשה בעבור העובד הזר. ברגע שמקבלים אישור העסקה בארה"ב, התיק מועבר למרכז הלאומי לאשרות ולאחר קבלת האישור הבקשה לקבלת ויזה לעבודה לארה"ב מועברת, במקרה של מבקשי ויזה עבודה לארה"ב אזרחי ישראל, אל הקונסוליה של ארצות הברית בירושלים.

רוב הקטגוריות של אשרות עבודה להגירה לארצות הברית מוגבלות לעובדים זרים מומחים בעלי כישורים מיוחדים, או עובדים בעלי מקצוע החסרים למשק האמריקאי.

יוצא דופן אחד מופיע בקטגוריה של העדיפות השלישית. יש לשים לב כי זמן ההמתנה לאשרות עבודה להגירה לארה"ב מסוג זה עשוי להיות ארוך ומשתנה מעת לעת בהתאם להוראות רשויות ההגירה לארה"ב.

הקטגוריות של ויזות עבודה לארה"ב

עדיפות ראשונה – EB1 – קטגוריה זו מתייחסת אל אנשים בעלי כישורים יוצאי דופן בתחומים כגון; אומנות, מדעים, חינוך, עסקים או ספורט.

על מנת להשתייך לקבוצה זו, המועמד נדרש להציג פרסים בינלאומיים והכרה רשמית בכישוריו הייחודיים.

בסוגיה זו נכללים גם פרופסורים מבריקים או חוקרים בעלי שם, אשר נדרשים להוכיח שקיבלו הכרה כמומחים בינלאומיים.

בקטגוריה זו נכללים גם מנהלים בחברות בינלאומיות אשר עוברים לעבוד באותה החברה באחת המדינות בארה"ב.

עדיפות שנייה – EB2 – קטגוריה זו כוללת אנשים בעלי תארים אקדמיים מתקדמים או אנשים עם כישרונות יוצאי דופן.

המועמד נדרש להציג הצעת עבודה והמעסיק הוא שמגיש את הבקשה. בנוסף להוכחה מצד המועמד שכישוריו מהווים אינטרס לאומי לארה"ב, על המעסיק לקבל אישור ממשרד העבודה טרם הגשת הבקשה לקבלת ויזה לעבודה לארה"ב.

על מנת לקבל אישור ממשרד העבודה, המעסיק נדרש להוכיח שלא הצליח לגייס עובדים אמריקאים בעלי הכישורים הנדרשים למשרה המבוקשת. יש לציין כי קבלת אשרת עבודה מסוג זה הוא תהליך ממושך בעל עלויות גבוהות.

עדיפות שלישית – EB3 – קטגוריה זו מתייחסת אל מקצוענים, פועלים מיומנים או פועלים אחרים.

קבלת ויזה לעבודה לארצות הברית מסוג זה, דורשת גם היא אישור מראש ממשרד העבודה. 

עדיפות רביעית – EB4 – קטגוריה זו כוללת מגוון מצבים מיוחדים, לרבות עובדי דת, רופאים, שדרנים, אלמנות ואלמנים של אזרחי ארה"ב ועוד מספר מקרים אחרים.

מי שמבקש אשרת עבודה להגירה לארצות הברית מסוג זה לא נדרש למלא את אותה הבקשה כפי שמתואר לעיל.

עדיפות חמישית – EB5 – קטגוריה זו מיועדת לעודד הגירה של משקיעים אשר השקיעו לפחות מיליון דולר בעסק שנמצא בארה"ב, זאת בתנאי שעסק מעסיק לפחות 10 עובדים אזרחי ארה"ב במשרה מלאה למשך שנתיים. יש מספר קטן של יוצאים מהכלל בקטגוריה הזו.

לסיכום

ארצות הברית מאפשרת הגירה של עובדים אזרחים זרים למטרת עבודה בתחומיהלהם היא מעניקה ויזה לעבודה בארה"ב.

אולם מערכת ההגירה לארצות הברית, בכל הנוגע לעבודה, מספקת מגוון אשרות בקטגוריות שונות, אשר מטרתן להבטיח כי המשק האמריקאי ירוויח מהגירה של עובדים זרים, אשר באים על חשבון עובדים מקומיים.

דילוג לתוכן