ויזת אמנת המסחר E-1 לארצות הברית

יחסי המסחר בין ארצות–הברית וישראל לא רק תלויים במצב הפוליטי שבין המדינות, אלא גם ביחסי המסחר שתמיד היו חשובים לשתי המדינות. לכן, קיימה ישראל עם ארצות–הברית כבר בשנת 1954 את הסכם אמנת המסחר, אשר נותן ויזה מישראל לארצות–הברית שנועדה להקל ולעודד את המסחר בין שתי המדינות.

מהי ויזת אמנת המסחר?

ויזת אמנת המסחר E-1 לארצות–הברית (E-1 treaty trader) היא סוג של ויזת עבודה זמנית, עבור מדינות אשר להן הסכמי שיתוף פעולה עסקיים בין–לאומיים (Treaties). מטרת הוויזה היא לאפשר לחברה זרה לשלוח אדם מטעמה לארצות–הברית על מנת לעסוק בעסקים בין–לאומיים ו/או להקים חברת–בת של המדינה הזרה בארצות הברית.

התנאים למועמדות לוויזת אמנת המסחר

  1. בעל העסק הסוחר חייב להיות אזרח ישראל.
  2. במידה והוא מעוניין להקים חברת–בת בארצות–הברית, בעלות החברה חייבת להיות מינימום 50% בשליטה ישראלית.
  3. על המסחר בין החברה הישראלית בארצות–הברית להיות כבר קיים בצורה זורמת וסדירה ועל בעל העסק להוכיח זאת במסמכים.
  4. מבקש המועמדות חייב להיות בעל החברה או בתפקיד ניהולי בה.
 

מי קהל היעד של ויזת אמנת מסחר?

כאמור קודם, המטרה היא לקשר בין מסחר ישראלי למסחר בארצות–הברית. לכן, ויזה זו מיועדת לישראלים המעוניינים להגר לארצרות–הברית על מנת לעבוד שם בחברה או חברת–בת ישראלית.

במידה ולמבקש הוויזה יש משפחה או בן/בת–זוג שהיה רוצה שיעברו ביחד איתו, הוא ידרש לבקש עבורם ויזת E נוספת. אולם, הליכי בקשות ויזות עבודה אלו יוכלו להתבצע אך ורק דרך רשות ההגירה בארצות–הברית.

כמה זמן אפשר להישאר בארצות-הברית תחת ויזת אמנת המסחר?

ויזת אמנת המסחר נותנת תקופת שהייה בארצות–הברית של כשנתיים, אמנם אין הגבלה למספר הפעמים שמותר לבעל הוויזה או לבני משפחתו לבקש את הארכתה.

צרו קשר

מידע נוסף בנושא ויזות עבודה לארה"ב:
ויזת עבודה לארה"ב H1B

סוגים של ויזות L לצד ויזות E – השוואה

לעוד מידע בנושאי ויזות עבודה לארצות-הברית או כל נושא שקשור בהגירה לארצות הברית, צרו קשר עם המשרד שלנו.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן