ויזות עבודה לארה"ב – סוגי אשרות עבודה זמניות

הייתם רוצים למצוא עבודה זמנית בארצות הברית? ישנם ויזות עבודה לארה"ב זמניות אשר מעניקים אפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב לזמן מוגבל, מבלי לבצע את כל תהליך ההגירה לארצות הברית. לנו במשרד עו"ד כהן ברוש יש נסיון רב בתחום ההגירה לארה"ב. עו"ד שלנו עומדים לשירותכם בכדי למצוא דרכים לקבל ויזת עבודה לארה"ב, גם אם לתקופה מוגבלת, הכל בהתאם לחוקי ההגירה לארה"ב.

הקטגוריות של ויזת עבודה לארה"ב

ויזה H1B

אשרה זו היא אחת מאשרות העבודה הפופולריות והידועות. על מנת להיות זכאי לסוג ויזת עבודה זה, המועמד צריך להיות בעל תואר ראשון לפחות ממוסד השכלה המוכר בארצות הברית או בארץ אחרת. המעסיק נדרש ליזום תהליך קבלת ויזה עבודה לארה"ב עבור העובד, האזרח הזר. ויזת עבודה לארה"ב מסוג זה זמינה לרוב עבור מתכנתים, מהנדסים ומדענים מארצות שונות, אשר מגויסים בדרך זו לעבוד לטובת פיתוח המשק האמריקאי. למרבה הצער יש מכסה של 65,000 אשרות מסוג זה בשנה, מספר מוגבל מאוד לעומת הביקוש העצום. בדרך כלל מעסיק צריך להתחיל את תהליך הגיוס של עובדים אלה כשנה מראש לפני שעובד מתחיל לעבוד בארצות הברית.

ויזה H2B

ויזות עבודה לארה

 אשרה זו בדרך כלל מיועדת על מנת למשוך אחים/אחיות לאזורים בארה"ב שבהם קיים חוסר במטפלים סיעודיים או מחסור באחיות / אחים בבתי חולים.

ויזה J

אשרה זו בדרך כלל היא חלק של תכנית חילופי אשרות עם ארץ אחרת. אפשר להשתמש בויזה לארה"ב מסוג J עבור חילופים תרבותיים, לרבות סטודנטים לתואר שני שעובדים בתחום מסוים, מורים, בעלי תורה, רופאים, מטפלות ועוד. על מנת לקבל אשרה לארה"ב מסוג J, המועמד נדרש להגיש בקשה ולהתקבל בארגון מוכר המנהל חילופים תרבותיים. לפעמים יש מגבלות בנוגע לאשרות לארה"ב אלה, אשר דורשות כי לאחר סיום התכנית, מקבל הויזה לארה"ב חייב לשהות לפחות שנתיים בארץ המוצא שלו בטרם יוכל לחזור לארה"ב.

ויזה L

אשרה לארצות הברית מסוג L מיועדת לעובד בחברה המחזיקה משרד בארצות הברית. ויזת עבודה בארצות הברית מסוג L  נחשבת ניוד (רילוקיישן) בתוך החברה. המועמד המבקש אשרת עבודה לארה"ב מסוג L נדרש לעבוד בתפקיד בכיר או ניהולי בחברה, או להיות בעל ידע מיוחד הדרוש לפיתוח החברה בתחומי ארצות הברית.

ויזה O-1

אשרה לארה"ב זו מיועדת לאנשים עם כישורים יוצאי דופן בתחומים כגון: אומנות, מדע, חינוך, עסקים או ספורט. על מנת להיות זכאי לאשרה מסוג זה המועמד צריך להציג הישגים ושבחים לאומיים או בינלאומיים בתחום שלו/שלה. על מנת לקבל ויזה לארצות הברית מסוג 1-O ארגון מזמין בארה"ב בתחומו של המועמד חייב לאשר מראש הישגים לאומיים או בינלאומיים שלו.

ויזה P

ויזות עבודה לארה

אלה האשרות אשר מיועדות לקבוצות ספורטאים או צוותי בידור. על מנת לקבל ויזה לארה"ב מסוג P קבוצה נדרשת, בדרך כלל, להציג הישגים ברמה בינלאומית. על המבקשים ויזה לארצות הברית מסוג P גם לספק הזמנות לאירועים שונים בהם ישתתפו ברחבי ארצות הברית. בנוסף לכך ארגון מזמין בארה"ב צריך לאשר מראש את ההישגים של הקבוצה.

ויזה R

זאת אשרה לעובדי דת, גם לחברי כמורה או עובדים בתחום שירותי הדת בדתות שונות. משרת הדת, המבקש אשרה לארה"ב מסוג R צריך להשתייך לקבוצה דתית שיש לה ארגון ללא כוונות רווח בארצות הברית. ארגון דתי מארה"ב נדרש להגיש בקשה עבור איש הדת עבור ויזה לארה"ב מסוג R. המבחן הכי חשוב בבדיקת זכאות הוא השתייכות של העובד לקבוצה דתית או היותו מתנדב בה במשך שנתיים לפחות, טרם הגשת הבקשה לאשרה לארה"ב. יתרה מכך, העובד צריך לאשר כי הוא יעבוד בתחום הדת עבור אותו הארגון הדתי.

ויזה Q

אשרה זו דומה לאשרה לארה"ב מסוג J אלא שויזה לארה"ב מסוג Q עוסקת בתכנית חילופי עובדים בתחומי העבודה והתמקצעות אשר מאפשרת למשתתפים ליהנות מההיסטוריה, התרבות והמסורת שלהם בארצות הברית. בדומה אשרה לארה"ב מסוג J המועמד המבקש ויזה לארה"ב מסוג Q נדרש לפנות ישירות לארגון מוכר לחילופים תרבותיים לפני שהוא יהיה זכאי לאשרה.

לסיכום

אם אתם מעוניינים לבדוק את זכאותכם לקבל ויזות עבודה לארהב, עו"ד ג'יימי כהן ישמח לענות על שאלות נוספות בקשר לליווי משפטי בכל הנוגע להגירה לארצות הברית.

דילוג לתוכן