אישור עבודה בארצות הברית – מידע על ידי עורך דין הגירה לארה"ב

מהו מסמך אישור עבודה בארצות הברית (EAD)?

מסמך הרשאה לתעסוקה או אישור עבודה בארצות הברית (Employment Authorization Document – EAD) הוא מסמך אשר כל מעסיק בארה"ב חייב להבטיח לעובדים שלו. אם אינכם תושבי קבע בעלי גרין קארד, מסמך הרשאה לתעסוקה הוא הדרך הקלה ביותר להוכיח שהינכם רשאים לעבוד בארה"ב. במאמר זה נסביר כיצד להשיג מסמך אישור עבודה בארה"ב.

כיצד לקבל מסמך אישור עבודה בארצות הברית?

כדי לבקש EAD, אזרח זר אשר אינו אמריקאי או בעל גרין קארד, צריך להגיש טופס I-765, בקשה לאישור עבודהעליו לקבל אישור עבודה בארצות הברית:

פליט, תושב ארעי, או כל מהגר אחר לארה"ב המורשה לעבוד בארצות הברית אך הגיע ללא ויזת עבודה. במקרה זה, עליו לקבל EAD כראיה שיש לו זכות לעבוד בארה"ב.
כל זר אשר מתגורר בארה"ב נדרש לקבל אישור על זכותו לעבוד, ולכן זקוק למסמך הרשאה לתעסוקה לכשעצמו. אישור עבודה נדרש במקרא ו:

  • אזרח זר הגיש טופס I-485, בקשה להירשם כתושב קבע (לקבל גרין קארד) או שינוי סטטוס.
  • אזרח זר הגיש טופס I-589, בקשה לקבלת מקלט \ עיקוב גירוש.
  • תושב ארעי בארה"ב שאינו מהגר, מעמד המאפשר לו להתגורר אבל לא לעבוד בארה"ב (לדוגמא,F-1 או M-1 סטודנט). כדי לעבוד בארצות הברית, עליו לבקש הרשאה לתעסוקה מ-USCIS (רשות האזרחות והגירה של ארה"ב).

למי אין צורך באישור עבודה בארה"ב?

אינכם צריכים EAD במידה ויש לכם גרין קארד – זאת מהסיבה שאתם מסווגים כתושב קבע. כרטיס תושב קבע, הידוע גם בתור גרין קארד, הוא האישור שלכם לעבוד בארה"ב.

אם הוויזה שלכם מסמיכה אתכם לעבוד עבור מעסיק מסוים (לדוגמה, אשרת H-1B, L-1B, O, או P), אינכם צריכים מסמך הרשאה לתעסוקה בארה"ב בנוסף לכך.

חידוש אישור עבודה בארה"ב

אם פג תוקפו של מסמך הרשאה לתעסוקה או שתוקפו עומד לפוג, יש להגיש בקשה לחידוש EAD על ידי הגשת טופס I-765 חדש וכן עמלת תיוק (במידה ונדרשת מהמגיש עמלת תיוק). ניתן לבקש ויתור על דמי תיוק במקרה זה, ובכל מקרה במאמר זה המזכיר דמי תיוק. ההגשה מותנית בכך שהמגיש עדיין זכאי לאישור התעסוקה בארה"ב. אין להגיש בקשה לחידוש אישור עבודה בארה"ב יותר מ180 יום לפני שהEAD עומד לפוג.

קבלת מסמך אישור עבודה חלופי

אם ה- EAD נאבד, נגנב, או נהרס, יש צורך לשלוח טופס I-765 חדש לקבלת תחליף. אם לא מקבלים את ההרשאה לתעסוקה תוך 120 יום, יש לשלוח בקשה למשלוח חוזרנדרשת עמלת תיוק.

אין להגיש בקשה לקבלת מסמך הרשאה לתעסוקה במידה והמגיש אינו זכאי לאישור התעסוקה. המגיש בכל מקרה, יקבל הודעה כי אין בסיס לבקשה, ולא יקבל את המסמך.

 עמלת החלפת מסמך הרשאה לתעסוקה בארה"ב מתבטלת אוטומטית עבור עובדים של ממשלות זרות מסוימות, ארגונים בינלאומיים ואנשי נאט"ו.

תיקון מידע שגוי על אישור עבודה בארה"ב

אם על ה-EAD יש מידע שגוי מסיבות אחרות מאשר שגיאת רשויות ההגירה של ארה"ב, על אזרח זר להגיש:

  • טופס I-765 חדש
  • עמלת תיוק
  • כל המסמכים הנדרשים על פי הוראות ההגשה
  • את המסמך עם המידע השגוי

אם המסמך הרשאה לתעסוקה כולל מידע שגוי עקב שגיאת של רשויות ההגירה לארה"ב, התיקון הוא חינם. במקרה זה, אין צורך בהגשת טופס I-765 חדש. במקום זאת, יש להגיש:

  • את הכרטיס עם המידע השגוי עליו
  • הסבר מפורט בדבר המידע השגוי
  • מסמכים המאמתים את המידע הנכון

יש לשלוח את המידע לאותו מרכז שירות או למרכז הטבות לאומי שאישר את טופס הI-765 הקודם.

צרו קשר

צרו קשר עם משרד עורכי דין כהן ברוש, המתמחה בהגירה לארה"ב, לקבלת מידע נוסף על מסמך הרשאה לתעסוקה ואשרות עבודה בארה"ב.
Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן