עקרונות בסיסיים של השתתפות הגרלת ויזה לארה"ב (גרין קארד)

הגירה לארצות הברית היא חלומם של הרבה אנשים בעולם, אך מעטים מאוד מגשימים חלום זה. מדי שנה ארצות הברית מספקת אשרות הגירה (גרין קארד) לעד 50,000 אנשים המשתתפים בהגרלת ויזה לארה"ב, הנקראת Diversity Visa Program. הגשת הבקשה היא חינמית ולא כרוכה בשום תשלום. יש למלא את הבקשה באופן מקוון בלבד באתר הרשמי של ממשלת ארה"ב www.dvlottery.state.gov .

כדי להיות זכאי להשתתף בתוכנית הגרלת ויזה, על המועמד להיות בוגר תיכון או להיות בעל ניסיון עבודה של שנתיים במקצוע הדורש לפחות שנתיים של הכשרה או ניסיון. ניסיון העבודה נקבע באמצעות נתונים במאגרי עבודה ממשלתיים מיוחדים, לכן לפני הגשת הבקשה יש לוודא שהמקצוע מאפשר לכם השתתפות בתוכנית ההגרלה. בנוסף, למועמד לא צריכות להיות בעיות נפשיות והוא צריך לספק אישורים על החיסונים הנדרשים. בן אדם רשאי להגיש בקשה אחת עבור עצמו בלבד. ניסיון להגיש יותר מבקשה אחת תגרום לפסילת המבקש. בני הזוג יכולים להגיש בקשה פרטנית לזוגות נשואים. במידה ואחד מהם יזכה בגרין קארד גם הילדים שלהם (מתחת לגיל 21) יקבלו את הוויזה.

כדי להשתתף בהגרלה, לא מספיק רק להתאים לפרמטרים – גם צריך להספיק להגיש בקשה במסגרת הזמן המוסכם. תקופת הרישום מתפרסמת מראש באתר רשמי מיוחד ונעה בין 15 ל-35 ימים (בכל שנה – מספר ימים שונה ומועדי ההתחלה לקבלת בקשות שונים), כאשר הבקשה מוגשת 1-3 שנים לפני המועד המתוכנן של ההגירה. (לדוגמא, המועמדים להגרלה בשנת 2018, היגישו טפסים לשנת 2020).

בקשת הוויזה מחייבת מסירת מידע אישי לרבות שם, תאריך לידה, מין, עיר מגורים, ארץ לידה, מצב משפחתי וכדומה וכן מסירת צילום דיגיטלי העומד בדרישות מוגדרות.

הודעה על הזוכים בתוכנית הגרלת ויזה לארה"ב תהיה זמינה באתר Diversity Visa. לאחר מכן הזוכים יופנו לאתר אחר לקבלת הנחיות נוספות, כולל מילוי טפסי הגירה ותשלום אגרות ההגירה הנדרשות. חשוב לציין שלזוכים בהגרלה לא מובטחת הגירה לארצות הברית. הם חייבים גם לעמוד בדרישות הגירה רגילות, כולל הבטחה שהמבקש לא יהפוך לנטל ציבורי בארצות הברית. במקרים מסוימים, המבקש יצטרך למצוא ספונסר בארצות הברית.

אנו במשרד עורכי דין כהן ברוש ​​נשמח לעמוד לרשותכם אם תקבלו הודעה על כך שזכיתם בתוכנית הגרלת ויזה לארה"ב.

Picture of עורך דין אלכס ברוש

עורך דין אלכס ברוש

עו"ד ברוש מתמחה בדיני מקרקעין ובמשפט האזרחי והמסחרי. כמו כן, ברוש הינו נוטריון מוסמך המספק שירותי נוטריון בארבע שפות: עברית, אנגלית, רומנית ורוסית. ראש המחלקה למסחר ונדל"ן במשרד עו"ד כהן ברוש המספקת ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם העסקית השוטפת.
דילוג לתוכן