כיצד לחדש את הגרין קארד שלך?

לכל תושב קבע של ארצות הברית מונפק "כרטיס ירוק" כהוכחה כי התושב מורשה להתגורר ולעבוד בארה"ב. המטרה הסופית של רוב המהגרים לארצות הברית היא להשיג גרין קארד. במאמר זה נסכם בקצרה את הפעולות שתושב קבע חייב לעשות כדי לחדש את הגרין קארד שלו.

כיצד להגיש בקשה לחידוש הגרין קארד?

יש לחדש את הגרין קארד במידה ופג תוקפו, או אם הוא יפוג בתוך תקופה של 6 החודשים הקרובים. יש לציין כי גרין קארד מסופק לכל תושבי הקבע בארה"ב ותקף לתקופה של 10 שנים.

אפשר להתחיל את תהליך חידוש הגרין קארד על ידי:

הגשת טופס I-90, "בקשה להחליף כרטיס תושב קבע", באתר רשות ההגירה.
הגשת עותק מודפס של טופס I-90 בדואר.

כיצד לחדש את הגרין קארד אם אתה מחוץ לארצות הברית?

אם אתם נמצאים מחוץ לארה"ב, והגרין קארד שלכם עומד לפוג תוך 6 חודשים, יש להגיש בקשה לחידוש הגרין קארד ברגע שתחזרו לארה"ב. זאת, בהנחה שתחזרו תוך שנה אחת (1) מיום עזיבתכם את ארה"ב, לפני פג תוקפו של הגרין קארד.

אם הגרין קארד יפוג בעודכם מחוץ לארה"ב, ולא הגשתם בקשה לחדש את הגרין קארד, לפני עזיבתכם, עליכם לפנות אל הקונסוליה של ארה"ב, או למשרד USCIS (רשות ההגירה של ארה"ב) הקרוב ביותר לפני הגשת טופס I-90 כדי לחדש את גרין קארד.

הארכת מעמד תושב על תנאי?

ההוראות מעלה הן ספציפיות לתושבי קבע של ארה"ב המבקשים לחדש את הגרין קארד שלהם. תושב מותנה של ארה"ב המעוניין להאריך את מעמדו בטרם יפוג, חייב להגיש טופס I-751. זוהי עתירה להסרת התנאים על מגורים באמריקה. מידע נוסף זמין באתר האינטרנט של המחלקה לביטחון המדינה של ארצות הברית.

צרו קשר

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא גרין קארד, דרכון או אזרחות ארה"ב תוכלי ליצור איתנו קשר בדרך הנוחה לכם ונשמח לעזור.
Picture of ג׳יימי כהן

ג׳יימי כהן

דילוג לתוכן