בחרו עמוד

ויזות משפחה לארה"ב

אזרחות אמריקאית לילדים

כהן ברוש משרד עורכי דין 

במאמר זה, עורך הדין ג'יימי כהן, מומחה לענייני אזרחות והגירה לארה"ב, ממשרדנו, יסביר את הדרישות והתהליך לקבלת אזרחות אמריקאית לילדים או נכדים של אזרחי ארה"ב.

אם אתה אזרח אמריקאי, ייתכן שילדיך זכאים לאזרחות אמריקאית, אך זה לא וודאי.                

אזרחות אמריקאית לילדים שנולדו בארה"ב

בדרך כלל, ילדים אשר נולדו בארה"ב יקבלו אזרחות אמריקאית לילדים באופן אוטומטי, למעט מקרים מיוחדים מאד.

אזרחות אמריקאית לילדים שנולדו מחוץ לארה"ב

 

על מנת שילדיך, אשר נולדו מחוץ לארה"ב, יהיו זכאים לאזרחות אמריקאית לילדים , אתה צריך להיות אזרח אמריקאי טרם לידתם, ולגור בארה"ב חמש שנים לפחות, מתוכן שנתיים בהיותך מעל גיל 14. אם היית אזרח אמריקאי לפני שילדיך נולדו, אך לא גרת חמש שנים בארה"ב כאמור, אזי עדיין אפשרי שילדיך יהיו זכאים לאזרחות אמריקאית לילדים, בהסתמך על הוריך (הסבא והסבתא של ילדיך), אם הם היו אזרחים אמריקאים בזמן שילדיך נולדו, כפי שיפורט בהמשך.

התהליך להשגת אזרחות אמריקאית לילדים

התהליך הדרוש להשגת אזרחות ארה"ב לילדים תלויה באמור לעיל, כלומר באיזו קטגוריה נמצאים אתה וילדיך. לרוב התהליך הוא ישיר. עליך למלא בשגרירות ארה"ב בקשה להכרה בילדיך כאזרחים אמריקאים (Consular Birth Abroad application  ). במקביל ניתן לבקש את הוצאת הדרכון הראשון עבור ילדיך. בין היתר, חובה למלא טפסים מסוימים ולספק הוכחה להיותך אזרח אמריקאי, תעודות לידה של ילדיך, תעודת נישואין, תעודת גירושין, (בהתאם למצבך המשפחתי). כמו כן, הוכחה לכך שגרת בארה"ב חמש שנים לפחות, על ידי הצגת מסמכים כגון: החזרי מס, רישומי ביטוח לאומי, רישומי בית ספר, הוכחות ממעסיק, רישומים רפואיים, הסכמי חכירה, הסכמי משכנתא, חשבונות, וכדומה.

אם לא גרת בארה"ב חמש שנים לפחות, כאמור, תוכל להסתמך על נוכחות הוריך בארה"ב חמש שנים לפחות, בתנאי שהם היו אזרחים אמריקאים עוד לפני שילדיך נולדו. במקרה זה, התהליך להשגת האזרחות צריך להתבצע בארה"ב, ובנוסף, על התהליך להתבצע  לפני שילדיך יהיו בני 18. ישנן שתי שיטות לביצוע התהליך:

  1. עליך לבקש תעודת אזרחות משרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. חובה למלא טפסים מסוימים ולצרף אישורים לאזרחות אמריקאית של הוריך ולאזרחות אמריקאית שלך, תעודות לידה, והוכחה לנוכחותם של הוריך חמש שנים לפחות בארה"ב. לאחר מכן עליך לבקש פגישה בשרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. לפגישה זו עליך להביא את ילדיך עמך, לכן מיד לאחר שנקבע מועד לפגישה עליך לבקש משגרירות ארה"ב אשרת תייר עבור ילדיך.
  2. אם אתה שוקל לעבור לגור בארה"ב, כאזרח ארה"ב תוכל לבקש גרין קארד (Green Card) עבור ילדיך בשרותי האזרחות וההגירה (USCIS) בארה"ב. מרגע שבקשתך אושרה וילדיך יוכלו להיכנס לארה"ב עם אשרת מהגר, הם יוכלו לבקש דרכון ארה"ב ואז להפוך לאזרחים אמריקאים.

צרו קשר

זהו תיאור מפושט של התהליך להשגת אזרחות ארה"ב לילדיך. עבור כל מקרה לגופו, הפרטים עלולים להיות מורכבים יותר ולכן מבלבלים יותר. מומלץ להיוועץ בעורך דין הגירה לארה"ב בנוגע להליך השגת אזרחות אמריקאית לילדים.

רוצים לקבל את מאמרים החדשים שלנו ?

הירשמו לניוזלטר המדהים שלנו

איחוד משפחות 

קבלת מעמד בארה"ב על בסיס קרבה משפחתית

דילוג לתוכן